Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@BUMTARATA (26.11.2020 16:31): Jo, to je problém s tím, že je obecně vyšší poptávka, nicméně nemyslím si, že na grafiky by cílili překupníci tak silně jako na např. na PS5. Jednak je mnohem jednodušší vykoupit konzole než karty, protože jsou náročnější na výrobu a druhak má Nvidia větší výrobní kapacity, takže poptávku vyplní rychleji.

EDIT: Plus samozřejmě Covid, který trochu torpédoval i nás...
@Sarno (26.11.2020 16:27): Jo, to jsem zaznamenal, ale pak taky čtu, jak nic není a nebude, všeho nedostatek, bitcoin, covid, bůhvícoještě, tak jsem ani nedoufal, že bych si ji snad mohl teď u nás koupit. Vlastně už tak nějak smířeně čekám na příští rok…
Já uvažuji, jestli na ultra postačí i5-8600. Uvažoval jsem o novém, ale to bych musel vzít i novou základovku a do té se mi dvakrát nechce :D
@Paul (25.11.2020 19:25): jo, za Ženíška jsem hodně vděčný. Za jeho dozoru nedochází, že jsou kredity v mass effectu překládány jako autoři apod.. ale tohle jim asi ujelo no. Až budu chtít někdy obnovit data na HDD tak řeknu podpoře že mám zkorumpovaná data. :D zní to cool.
@Paul (25.11.2020 18:25): možná fakt byla data v síti ztracená skrz korupci.. :D nevím. Asi jsem se prostě jen nešťastně kouknul. Hned první přivítání takové. :D Ženíšek právě umí. Tak mě to prohlášení mrzí teď.. :D nevěděl jsem to.
Jej, sotva jsem tu knihu otevřel tak jsem zrovna jako první pohlédl na větu "kvůli rozšířené korupci na Síti".. zřejmě asi myšleno poškození dat. Achjo. A to se tím ti lidi živí.

Ale hype to buduje dobře.. :D jak jdou auta mimo mě, zde se na ně opravdu těším.
Silnou pozici SONY beru v úvahu, stejně jako hry typu TLOU, Uncharted, apod. Jenže pak je tu MS a jejich koupě Bethesda což může ale nemusí zamíchat trhem. Kdo ví co bude.
Obě konzole bych samozřejmě bral, jedna stojí méně než celé zimní kola na auto a řekl bych že slouží stejně dlouho. :) Jenomže pak už nezbude na tu druhou konzoli. Nemluvě o dostupnosti obou.

Už v dobách Xbox One jsem silně uvažoval o koupi PS4 Slim/Pro jenže vůbec netuším zdali by mě ty hry na PS braly. Nakonec jsem to zazdil. Nutnost platit za MP + obdobu Goldu pro slevy....tohle by měli konečně zrušit.

Halo mě nějak úplně nebere, to spíš Forza Motorsport 8 s RT. Zatím ve vývoji.

@pajmič momentálně RTX 3080 stojí co Xbox Series X+ PS5 dohromady. :)
@Charllize (24.11.2020 21:49): za 13,5 tis je to suprový výkon (jak Series X tak PS5) a troufám si tvrdit (samozřejmě mohu se plést), že už nebude jen na PC slider na počet NPC, když je v Xbox Series X CPU o výkonu "skoro" R7 3700X (níže taktované jasně) nevidím důvod proč by město mělo mít poloprázdné ulice alá The Witcher 3 na PS4/Xbox One, to CPU bude mít výkon na rozdávání na rozdíl od Jaguaru ve starších konzolích.

Už jsem rozhodnutý objednat Xbox Series X, ať si ten RT také časem užiji. :) Jsem opravdu zvědav zdali se SONY bude s novou PS5 tak dařit jako u PS4. Něco mi říká že už to nebude tak žhavé, bez ohledu na platform exclusive tituly.
Myslím, že to bude jako u nového Spidermana na PS5 a jak píše @Rapier. 60fps v režimu "WOW, 60 fps, next gen je tu", kdy bude raytracing vypnutý a 30 fps v režimu "WOW, ty odlesky, next gen je tu" s raytracing efekty zapnutými. Tzn., hráč si vybere buď kompromis, nebo kompromis.
@Charllize (24.11.2020 21:15): Když se podíváš na to video, tak je to vidět všude - je to takový hranatý a hrany objektů jsou trošku rozpixelovaný a máznutý. To nebude výsledek YT komprese ani slabým AA ale upscalem (a záběry z PS5 to nemají - tam je zas problém s tou kompresí, na té scéně kde prší).

Podle mě to je docela špatná optimalizace. Last of Us 2 oproti tomu vypadá úplně skvěle.

// hmm, koukám na to znova a není to úplně všude, ten první dojem byl horší než je realita asi :D Ale pořád to je někde docela výrazné. Ale asi máš pravdu, možná to je slabý AA nebo nízko nastavený LOD.
Můj tip: Xbox Series X 60 fps, RT off, 30 fps RT on (později). Na PC 60 fps s RTX? :) Tak možná párkrát za hru s GTX 3080 jako min. která stojí "pouhých"30+k :) U PS 5 to bude o něco méně, pokud se nepletu mají slabší HW než u MS.
Jak to tedy pošlape na series X a PS5 ? Nikde furt žádné info ... jestli 30 fps nebo 60 z těch videí těžko posoudit.
@Paul (24.11.2020 19:31): vypadá to stejně dobře jako na Xbox Series X (překvapivě). Počkej jak to myslíš? Jako že u PC verze The Witcher 3/Cyberpunk 2077 je ve hře více postav nebo jako že, autoři bez ohledu na platformu museli omezit počet NPC aby se to vůbec hýbalo?
@SilentWolf (24.11.2020 19:08): 1080p videa na jůtubu nelze brát za reprezentativní, ta jejich komprese toho dělá strašně moc. Mě naopak až překvapilo, že to pořád vypadá poměrně xvětu, kor když teď lidi začínají řešit, jestli se toho bát či nebát. :D
Oj, teď jsem viděl PS4 verzi a .. not gud. :D Aspoň vím nabeton, že jdu do té PC verze než bude PS5. To je jak hrát a dívat se na TV přes mokrý toaletní papír.
Hlavne nezapomente, ze na tom dela par cechu. Takze to bude tak trochu i narodni dilo! :D
@Morte (24.11.2020 12:38): ...all of the above? Teda below. A krabice je kolektorka, pokud mi ji někdo v xzone nezkonfiskuje :) Jinak je to tedy 7 let od traileru, ale dělat na tom začali pořádně stejně až s vydáním Blood and Wine, takže to tak mimo normu čekání není.