Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Cursed

Smlouva s ďáblem

55
8 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
17.06.2016 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://jetdogs.com/
Cursed je jemne hororová adventúra videná z pohľadu prvej osoby. Príbeh sa začína odvíjať vo chvíli, keď si hlavná hrdinka spokojne užíva šťastné chvíle spolu zo svojim snúbencom Albertom. Toto šťastie sa však začne chýliť ku koncu v momente, kedy Albert dostane zvláštny list a lukratívnu ponuku na stavbu budovy vo vzdialenom panstve. Rozhodne sa ju prijať, ale keď je už preč pridlho, jeho snúbenica sa rozhodne vydať na cestu a zistiť, čo sa mu stalo. Hneď po príchode na miesto však zisťuje, že s panstvom nie je niečo v poriadku...

Point 'n Click adventúra kratšieho rozsahu štýlom čiastočne pripomína hidden object hry, ale klasické prvky hidden object hier nie sú vôbec zahrnuté. Prítomné je však zbieranie predmetov a ich správne využívanie. Hernú náplň tvoria aj rôzne jednoduché hádanky.

Česká verzia hry je distribuovaná firmou Špidla Data Processing pod názvom Smlouva s ďáblem.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Cursed neboli Smlouva s ďáblem v české verzi od firmy Špidla Data Processing, je docela povedenou casual adventurou od studia Jetdogs, jež je známo jako distributor na DH oblíbené série 12 Labours of Hercules. Hru jsem dohrál v pokročilém režimu jako záložní “light” titul do 5. bodu Herní výzvy - Nervy z oceli. Naštěstí svou vyvolenou plošinovku se mi úspěšně podařilo zdolat, tudíž si Cursed mohu připsat pouze jako další zářez na pažbě do kolekce dohraných her.

Původně jsem se domníval, že se jedná o klasickou hidden object hru, ale ve skutečnosti se jedná o casual adventuru, pouze s hledáním a používáním předmětů a občasnými puzzly.

Hra je docela temně laděna, až hororově, i když jenom docela decentně, s přihlédnutím ke casual publiku. Pojednává o zamilovaném mladém páru, který plánuje svatbu. Snoubenec Albert dostane nabídku na bohatě honorované restaurátorské práce na tajemném sídle, což hodlá využít na úhradu svatebního veselí. Bohužel se Albert bez odezvy odmlčí, a tak se jeho milá vydá po jeho stopách do prokletého sídla, které se stává semeništěm duchů.

Graficky jsou lokace poměrně solidně vyvedené, včetně na podobně laděnou hru profesionálně zpracovaných videosekvencí. Příběh je předvídatelný, ale nicméně není úplně prostoduchý, jak mnohdy v hidden object hrách bývá. Hratelnost spočívá v exploraci lokací, hledání předmětů a jejich používání na patřičných místech. Vyhovovalo mi, že většina akcí se provádí v blízkém okolí, takže většinou nehrozí bloudění a hra pěkně odsýpá bez zádrhelů.

Interface občas trošku zlobí, zejména při puzzlech, kde u některých není úplně jasné, co po vás hra chce, a tlačítko s otazníkem mi nešlo aktivovat. Občas se použití některých předmětů jeví trochu nelogické, ale takhle to mají skoro všechny adventury, takže tuto skutečnost nevnímám jako zápor. Po stránce obtížnosti není žádný problém, hru i hádanky jsem zvládl bez komplikací. Cursed i v režimu pro pokročilé hráče disponuje dostatečnými možnostmi nápovědy, detekce aktivních míst nebo i možností přeskočit puzzle. Hra zabere 2 - 3 hodinky podle vaší adventurní zdatnosti.

Cursed je jednoduchá adventura pro chvíle odreagování, kdy se vám nechce přemýšlet a jenom si chcete chvíli v klidu klikat a užívat planulého adventuření. Nejedná se o nic převratného, ale ke krátkodobému zabavení je hra ideální a pokud hrajete na Steamu, získáte všechny achievementy jen za pouhé dohrání. Steam nabízí i českou lokalizací, ale bez dabingu. Takže nemusíte shánět cédéčko nebo download od Špidly. A pokud bude někdy ve výprodeji, určitě stojí za nákup.

Pro: Pěkná grafika. Lehce hororová atmosféra. Předměty se používají v blízkém okolí.

Proti: Příliš krátké. Někdy není jasné co dělat u hádanek.

+19
  • PC 40
Co dodat k adventurce Cursed? Tady chtěl někdo spíchnout hříčku v rychlém čase. Ono hra vám zabere sotva 2 hodinky. Přiznám se, že na občasné zablbnutí mě baví hry typu hledej skryté předměty apod. Jenže zde je nenajdete. Předměty k použití jsou většinou v té stejné místnosti, max o jednu vedle (tedy až na pár výjimek).
Počet logických hádanek byste spočetli na prstech jedné ruky a pokud nemáte v hlavě průvan, pak je s prstem v nose splníte raz dva.
Na zabití chvilky budiž, ale jinak se raději mrkněte po něčem jiném.

Pro: nevypadá to tak zle

Proti: předměty prakticky na jednom fleku, málo puzzlů, krátká doba

+11