Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Curse: The Eye of Isis

24.10.2003
listopad 2003
02.12.2003
73
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Ocitáme se v Londýně roku 1890, kdy je jedné ponuré noci ukraden z muzea tajemný artefakt, egyptská soška Eye of Isis, o které se traduje, že ten, kdo s ní přijde do kontaktu, zhyne hroznou a bolestivou smrtí. Jako Dr. Darien Dane jste přesvědčen, že jediný způsob, jak starou kletbu zrušit, je navrátit sošku zpět do pyramidy, odkud byla odnesena. Prvně je ale potřeba vzácný artefakt najít.

Hra je akční hororovou adventurou o 5 kapitolách, viděnou z pohledu třetí osoby, podobající se sérii Tomb Raider, ve které se můžete vžít do role Dariena Dana, mladého, charismatického a odvážného doktora historie, nebo do role jeho asistentky, Victorie Suttonové, která v sobě skrývá mocný dar jasnovidectví (neví však, jak jej ovládnout). Podniknete nebezpečnou cestu za zrušení kletby, vrácení artefaktu a uspokojení mocných božstev, kdy obsah příběhu je odlišný pro každou z nabízených postav.

Při plnění úkolu se budete moci projít po různých místech (poušť, loděnice, vlakové nádraží) a navštívíte cizí země (Anglie, Egypt), budete moci použít dopravních prostředků doby konce 19. století (vlak, parník) a seznámíte se s dalšími různými postavami (Abdul), které posouvají příběh dál. Celou pouť vám budou ztěžovat hádanky a nepřátelé, ať už ti lidští (šéf zlodějů), nemrtví (zombie, mumie), nebo jevy paranormální povahy (létající předměty). Ke zdárnému vyřešení hádanek je nutné sbírat předměty (klíče atd.) a informace uvedené v rozhovorech s NPC postavami, pro posun přes nepřátele budete moci použít jak chladné, tak i palné zbraně (kuše, brokovnice, kolt, obušek), kdy samotné souboje probíhají z pohledu první osoby.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Curse: The Eye of Isis mal jednu nevýhodu. Z hier ktoré definovali herný strach a povyšili ho na kultovú úroveň ako Resident Evil 2, prvý Silent Hill pre PlayStation 1, či pokračovanie jedného zo zakladateľov žánru Alone in the Dark: The New Nightmare, je prekliatím pre Prekliatie, že hra vyšla ako posledná. Úprimne je to čierny kôň, ktorý je zo spomínaných hier skutočne najslabší, no keď si uvedomíme, že ono takýchto hier zase až toľko nevyšlo, neverím, že fanúšik tohto konkrétneho druhu atmosféry, si hru nezamiluje.

Priaznivci Lovecrafta, Múmie a dobrodrúžnych príbehov s temnou atmosférou budú chrochtať blahom. Príbeh je rozprávaný s dávkou nevinnosti a nedá sa brať úplne vážne, no hra samotná spĺňa do bodky čo sa od survival hororu čaká; pocit ohrozenia, umné využívanie zbraní podľa typu nepriateľa, šetrenie nábojov, beznádejné situácie pri ktorej zomierajú nevinné NPC... Zo živých protivníkov sa môžu stať nemŕtvi a naviac z nemŕtvych a múmii po smrti uniká nebezpečná kliatba, ktorou sa môže hlavná postava priotráviť. Výborný pocit zo streľby z dobového revolveru, šľahania plameňov z plameňometu alebo strieľanie šípok z kuše, skombinovaný z väčšiny s vkusnými bossmi (zombie medvede grizzli!). Naviac postava Victórie sa veľmi uspokojujúco pohybuje :3. Od nenápadného vlúpania sa do múzea po záverečné titulky ubehlo 6 hodín a 10 minút bez väčšieho zaseknutia.

Pro: atmosféra, lokácie, napínavé pasáže, sympatické postavy, zbrane, bossovia, ozvučenie a aj keď sa to zo začiatku nezdá; dobré ovládanie a práca s inventárom

Proti: slabé finále, relatívne krátka kampaň, jednoduchý príbeh

+6