No prostředí postapo New Yorku se mi taky líbilo, opuštění již okoukaného prostředí tropické džungle byla určitě správná volba. Asi jako v CoD, když se změnilo období bojů z 2. světové do moderní války. :)

Multiplayer mě u čistě akčních her nijak neláká, nezkoušel jsem a tak nemůžu soudit.

Ale jinak, věta: "They used to call me Prophet. Remeber me." mi stále ještě zní v uších. :D Pro mě jedna z nejpamátnějších hlášek ve hrách vůbec. :)
@Califax (20.04.2012 08:08): Jo dvojka byla pro mě lahůdka po všech stránkách. A betonová džungle se mi v případě téhle hry líbila nějak víc. Co mě ale trochu zklamalo je MP. Ne že bych si nepřišla na své, ale mapy tam... no nic moc. Možná jde jen o zvyk. :)
Hele ale Alkouš je přece muž činu, tak nepotřebuje zbytečně kecat ne ? :D
@Joke (19.04.2012 14:56): Ano, určitě naplněná očekávání, přesně v podobný zážitek jsem doufal. Spolu s prvním Crysisem a Far Cry, jednoznačně nejlepší "střílecí hra" co znám. :) Ale přiznám se že jednička mě nadchla víc, proto jsem tomu musel dát jenom o symbolických 5% méně. :) Děj na mě občas působil dost zmateným dojmem, přirovnal bych to k Half-Life 2. Prostě, němý hlavní hrdina u typu hry, kde je příběh zpravidla "jen aby tam byl", dojem ještě více sráží. Nomáda, Psycha i Proroka jsem si dost oblíbil, ale s tímhle panákem jsem se prostě neztotožnil.

Ale naopak zase, super je ta možnost úpravy obleku. U předchozích her od CryTeku mě deptalo, že vždy při střetu s větším počtem nadpřirozených nepřátel, jsem vypotřeboval polovinu munice a kromě posunu vpřed se mi nedostalo žádné odměny, ale tady je to řešené tak dobře, že mi jejich přítomnost vůbec nevadila.

Jinak, hrál jsem to na max. detatily s DX11 v 1920x1080 rozlišení a tedy, fakt jsem v jednom kuse žasnul nad tou nádherou... :)
@Garret (16.04.2012 17:49): a jaký je v tom rozdíl, když se vědělo, že na tom dělají, takhle má člověk jistotu, jinak alespoň teen můžou začít šetřit, víš jak na to dlouho škudlí babiččiny 50tky? rok je tak akorát na zafinancování budoucí koupě :)

btw vzhledem k tomu, co se stalo na konci 2jky je úsměvné, že tam budou zase Sephové , no zřejmě to bude zase příběhový orgasmus :)
@M4tthew (16.04.2012 17:50): Moje řeč, luk a nanooblek je zajímavá kombinace. Tichá zbraň, která může vystřelit hodně těžký projektil hodně s velkou kinetickou energií. To se může jít i "probouzeč mrtvol" AA12 zahrabat. :)
To spojení nanoobleku a luku vypadá náhodou zajímavě. Jsem taky zvědavej, jak to bude fungovat.

@Marcusss (16.04.2012 17:46): btw. jsem myslel, že na diskuzi se právě na otázky odpovídá, a proto se vlastně diskutuje. :)
mají ty hry odhlašovat takhle brzo. rok je dlouhá doba, kdo na to má čekat...
Já jsem na trojku zvědavý jen z hratelnostního hlediska... ten příběh už zachránit nemůžou...:(
Já jsem na trojku rozhodně moc zvědavý. Dvojka mně bavila a to dost. Podle mne jedno z nejlepších FPSek posledních let, co se týče singleplayeru.

Neřešte tu kraviny. Prostě mu dali luk a hotovo. Nevidím v tom žádný problém. Kdyby nikdo neměl používat žádný námět či předmět, který už byl použit v jiné hře, tak se jejich vývoj dávno zastavil.
to je docela slabé, stejní nepřátelé, přeskinované prostředí ze dvojky, bez špetky inovace...žeby Crytek CoDovatěl?
Mně se právě líbilo prostředí džungle, odstřelovačka je mou oblíbenou zbraní a tak jsem se mohl dostatečně vyřádit. :D Jsem zvědav jak mě nadchne tento díl, boje v moderním velkoměstě jsem u žádné hry ještě nezažil. :)
@Califax (14.04.2012 16:38): Mně rozhodně lepší připadá. :) Možná i právě kvůli té určité lineárnosti, která mi právě u této hry svým způsobem velmi vyhovovala. Prostě mi hra sedla jak hrnec na zadel. :D
Vám připadá Crysis 2 lepší, než první díl? Far Cry jsem dohrál tolikrát, že si to ani nepamatuju a tak mě dle očekávání, Crysis totálně nadchnul. Troufnu si tvrdit, že se jedná o nej FPS nového tisíciletí. :D Dvojku jsem rozehrál dnes ráno, tak jsem zvědavý, vypadá to vážně hodně vymakaně.

Jinak nechápu ty řeči, že 1 má lepší grafiku. :D Jasně, v té době to byla naprosté revoluce, zatímco tento díl je vizuálně "jen" velmi dobrý standart... Ale já mám Crysis 2 na extreme detaily + DX11 patch a musím říct, že lépe vypadající hru jsem nikdy neviděl.
@Maximus (14.04.2012 14:18): V té době opravdu maximální zážitek i pro mě. :) Ale Crysis 2 je moje srdcovka, z té jsem měla Vánoce. :D A ta bombastická hudba! Jaj, lebedila jsem si po všech stránkách. :)
@Joke (14.04.2012 14:09): Presne. Prvý Far Cry je z týchto hier najlepší, v tom čase dokázal konkurovať veľkej dvojke Half-Life 2 a Doom 3. Na to, že sa jednalo o hru od takmer absolutne neznámeho teamu, to bol zázrak. U mňa sa dokonca Far Cry kvalitou vyrovnal HL2 a spolu patria k vrcholu FPS žánru.
@CJ (14.04.2012 13:46): Neřekla bych! :) Pak se ti energie ihned vyplácá. Jedině když získáš rychlejší dobíjení. Ale i tak není hurá akce to pravé ořechové, nestačíš si pak vychutnat prostředí. :D
Rozhodne lepšie ako prvý diel :) síce mala jednotka nadupanejšiu grafiku, pokračovanie je však rozhodne lepšia akčná hra :)
ten MP je děsně zmatečný až nehratelný, je až s podivem jak jsou bety lákavé a atraktivní a pak samotné hraní toužebně očekávaného MP zážitku stojí za bačkoru :( hmmmm asi mi zbývá se o5 vrátit k BF3. Ještě je zajímavé, že MP se moc nedá hrát v dnešní době, je to jen takový doplněk, u kterého se dá strávit pár hodin, ale nic víc, nic trvalého, proč to taky hrát, když je tu BF3, CoD, něco od Valve nebo třeba KZ3, mno škoda...navíc MP třeba Binary Domain a podobných TPS vypadají až směšně :/
@RNDr. Gunár Pavel (12.02.2012 16:45): V DS to otoceni na pate neni, ne? Dead Space je v tomto ohledu totiz naprosto perfektni hra, protoze pouziva dve citlivosti rozhlizeni. Jednu pri normalnim pohybu, ktera bude samozrejme mnohem citlivejsi, a druha pri mireni. Mas tak rychle rozhlizeni zaroven s preciznim mirenim (dobra, 'precizni' je mozna trochu prisli optimisticke, ale budiz..).

@Isair (12.02.2012 16:57): Uznavam, ze FPS neni nejlepsi zanr pro gamepad, TPS je lepsi, ale pokud by se vyvojarum podarilo navrhnout spravne ty dve polohy citlivosti (pri strelbe od boku a pri zamireni) viz. Dead Space, muze se to klavesnici s mysi velmi priblizit i z pohledu kvality mireni.

No ne, ze by ten Fallout byl vylozene zabavnejsi, ale nebyl zase o tolik otravnejsi. Jen to simulovani tlacitek mysi nebylo idealni (alespon v te dobe, ted uz se snad mys na klavesnici simuluje lepe). Touchpad by byl naprosto v pohode na takovou hru.:-)
marwel: A bavilo tě to více než s myší a klávesnicí?;) A hraješ tak i dnes?

Já si nastavuji klávesy na klávesnici téměř pokaždé stejně, takže žádné problémy s hledáním zde opravdu nemám. Ale čert vem klávesnici, hlavně to přesné míření myší mi chybí... přeci jen většina stříleček je obzvláště o tom přesném střílení.

Já každopádně gamepad neodsuzuji, každý ovladač má něco a některé hry se ovládají lépe na tom či onom, ale FPS s gamepadem mi rozhodně zážitek nezlepšila. Ale zvyknout se dá na vše, že.... třebas i na ten přiblblý touchpad nebo notebookovskou klávesnici;).
@Isair (12.02.2012 16:37): Ted jsi mi trochu nahral. Na mem jedom z prvnich pocitacu jsem dohral dvakrat po sobe Fallout 1 s mysi ovladanou na klavesnici a kupodivu bavilo.;-)

Dalsi zakladni problem je, ze ovladani na gamepadu neni spatna ovladatelnost, ale jina ovladatelnost. Nelze to srovnavat s debilni akceleraci mysi ve hre nebo spatnym mapovanim klaves. Nerikam, ze vsechny hry vyuzivajici gamepad se ovladaji dobre, ale to uz jsou specifika jednotlivych titulu.

Spousta lidi si kupuje lepsi mysi s falesnou predstavou, ze to z nich udela lepsi hrace. Neudela a vetsina her tak stejne nebude zabavnejsi. Gamepad ma take vyhodu ergonomie a zname polohy tlacitek. Hrajes tak po pameti a sledujes pri tom pouze a jen obrazovku. Nemusis si pamatovat klavesy na klavesnici a pripadne je jeste na ni hledat. Zvysi se tak pozitek ze hry tedy za predpokladu, ze nejsi uplny poleno a dokazes se naucit gamepad ovladat. Je to podobne jako proc stale vetsina lidi dava prednost dabingu pred titulky. Soustredis se tak pouze na deni na obrazovce nez na cokoli jineho.