@ViRus (11.03.2016 23:42): Zrovna hudbu si pamatuju doteď (dost mi sedla) a to zrovna elektronika tohoto typu není můj šálek čaje. Normálně se mění automaticky s novým levelem, ale buď existuje nějaká klávesová zkratka nebo se dá vlézt do menu, ve kterém je možné pustit libovolnou skladbu v libovolném levelu.

Na Crusaderovi se mi líbí, že to není akce typu "naběhnu - vymlátím", ale je potřeba postupovat s rozvahou a všímat si detailů, protože pomalu každá místnost obsahuje několik vychytaných pastí.

Jeden z mých velmi oblíbených kousků a imho nejlepší izometrická akce všech dob.
No popravdě, hráč si musí v dnešní době hodně navykat na zdejší ovládání..., ale jinak to jde, jen nevím jak dlouho budu ochoten poslouchat hudbu :-)
@Bodkin (07.01.2014 10:30): Diablo? :-)) Pak také samozřejmě Crusader: No Regret. Škoda že nikdy nevyšel plánovaný třetí díl.

@mazar1234 (07.01.2014 10:39): Jj, moje první reakce po spuštění Ultimy VIII byla "No ty vole, Crusader" :-))

@Drolin (07.01.2014 10:41): Meat Puppet jsem zkoušel právě kvůli tomu, že ji občas někde prezentovali jako hru podobnou Crusaderovi, ale (přes opravdu temný gothic cyberpunk) není to tam.
@mazar1234 (06.01.2014 18:38): Ok díky.No já nevím ja se to prave snazil sipkama a prave vubec mi to neslo a to jsem hral na easy takze.Jsem se snazil to hrat, jak ve videu, kde to borec ovladal , jak nic a mne to nejak neslo.Hold jde asi o ten zvyk , par desitek minutek a budu to mit v rukou.

A nebo mi to proste nesedi a moje ruce to nechtej s mozeckem prijmout.Ze není jen wasd :D

@Phoenix (06.01.2014 23:57): Mne se ta hra fakt libí. Rikal jsem si ty brdo to bude pecka a mohlo by me to i bavit, ale pak jsem se snazil vselijak chodit :D, ale proste neslo to, ale sanci tomu jeste dam ;) .

Kdyz uz jsem u toho zkousel nekdo aplikovat cestinu ? Muze nekdo rict krok za krokrem pac me se nepodarilo ji aplikovat
@Bodkin (07.01.2014 10:30): Tiez som nad tym rozmyslal, teoreticky Syndicate by sa dal povazovat za izometricku akciu, ale predsa len Crusader je pure-strielacka bez strategickych prvkov.

Engine hry je Ultima 8.
@FildasCZ (06.01.2014 17:55): Buď jak píše mazar1234 numpad+myš nebo pouze klávesnice. Crusader je poměrně pomalá taktická akce (chce to si všímat různých kamer, čidel, paprsků atd.), takže až na výjimky nejsou třeba rychlé a přesné reakce, spíš plánovat dopředu. A jedna ze stěžejních věcí jsou kotouly.

Určitě bych tomu dal ještě šanci, IMHO nejlepší izometrická akce všech dob.
@FildasCZ (06.01.2014 17:55): Jedine ovladanie ktore som pouzival bolo NUMpad+Mys, mysou len otacas mieridlo a strielas. Chodenie, kotule, ukroky (1+3, 7+9, 8+2,) zohybanie (5) na klavesnici, pozor ci mas zapnute tlacitko NumLock, lebo inac sa iba otacas.

Ja som s tym ziadny citelny problem nemal a hru som bez problemov hral.
Omlouvam se vsem pritomnym hracum starych her, nebot ja stare hry miluju, ale jednu vec nesnasim a to jakmile hra se debilne ovlada...Snazil jsem se to mysi ovladat, ale to byla katastrofa pak jsem se snazil klasicky sipkama to uz bylo hratelnejsi, ale proste na to, abych "Se naucil chodit " , to nestacilo.

Pripadal jsem si, jak ozralej chlapik.

Hra me uchvatila, ale tohle to zabilo, pokud nekdo vi, jak na to ovladani klidne napiste.

Hre musím dat tak nizke hodnocení dokud nebudu mit poradne nervy se naucit to ozrale zasekavane chození..

Ted zrovna nemam cas venovat nervy tehůe hre . A az prijde cas treba si tech 70-80 % odnese.