@Charllize (18.05.2023 20:25): Z Playgo jsem kupoval nějaké bazarovky. Jo, ti mají výběr taky dobrý. Já třeba když jsem kupoval při vydání Wanted: Dead, tak byla možnost jen z Xzone nebo JRC. Všude jinde, kde to měli v nabídce, měli očekávané naskladnění za dva týdny třeba a tak... Nebo měli jen PS5 verze.
@Fritol (18.05.2023 20:19): Ja teda většinu jrpg kupoval jinde než v jrc nebo xzone protože to proste neměli. Dobrý jsou Slováci playgo smart. Mívají většinou všechno co je dostupné po světě. Ale chce to na vydání, a predobjednat, často to rychle vyprodali a už to pak znovu nemají.
Rozumis, kde koupíš třeba Minstrel Song v krabičce u nás :) i když cena je drsná..
@Charllize (18.05.2023 20:14): Jestli se z těch kamenných prodejen stanou prodejny elektra a hry tam budou jen okrajově je asi jedno imo. Samozřejmě pro hráče je to škoda, ale alespoň nikdo nepřijde o práci, akorát budou prodávat jiné zboží no. Důležité je, aby jim ten eshop vydělával. Spousta okrajových japonských věcí hodně eshopů ani nemá, často to naskladní v nějakém minimálním počtu jen JRC a Xzone, občas Alza, ale jinak nikdo. To by mě mrzelo kdyby padlo.
@Charllize (18.05.2023 20:09): Smarty je JRC, právě u nich probíhá sloučení. JRC prodejny jsou teď už pár měsíců nahrazovány Smarty prodejnami, ve kterých je herní zóna. Lidi ale nadávají, že ty herní zóny jsou osekané, takže to na zánik her celkově vypadá no. Akorát ještě nemají sloučené zboží na eshopech úplně, takže ty slevové Smarty vouchery na JRC nefungují. Imo kdyby prodávali všechny bazarovky přes eshop, tak už jsou ty prodejny herně mrtvé dávno. Bohužel většina bazarovek prostě online koupit nejde a musíš pro ni do prodejny...

Každopádně poslední roky už nové hry jinde, než v JRC nebo v Datartu nekupuju. Ty slevové akce jsou občas fakt dost dobré a chvíli po vydání. Na preordery jsou teda furt předražení, ale když na něco nespěchám...
Tak jsem si to trochu zahrál a asi ok. Občas to je lehce přiblblý a občas úplně boží. Je fajn ze zase po nějaké době podívat do Midgaru kdy, aspoň ze začátku, oblíbeni škodiči z ff7 působi víceméně normálně. Je úplně super jak to člověku zapadá do děje ff7.
Akční souboják, eh, dá se to ale nic nad čím bych hýkal nadšením. Kapesní lokace jsou dost tristní ale aspoň ty hlavní mise jsou v zajimavejším prostředí. Materie působí zábavně ale zatím nic na úrovni ff7, zejména z důvodu počet materii vs počet slotů kam jdou dát.
Dal jsem si to na zkoušku na hard a zatím to šlo, tedy tři kapitoly a cca 11% vedlejších misí. Občas jsem umřel ale nic vzteklého. Ale věřím ze přituhne a trápit se do extrému s akční patálii nebudu a případně to dám na normal.
Remaster působí celkem dobře. Neskutečně dobre oproti originálu a už trochu hůř na dnešní poměry.
V době psp to bylo něco, dnes to díky tomu působí v mnoha směrech lacině a bylo by z tohohle pohledu tenkrát lepší kdyby to vyšlo na ps3.
Taky by se mi líbilo kdyby to byla přímo součást FF7R. Jasně že si to jde zahrát hned po sobě a dokonce to i sedí do té rozkouskovanosti FF7 reinkarnace ale mně by se to líbilo jako součást :)
Summoni jsou super cool, při tom Bahamut mega flare jsem nadskakoval nadšením jak kdyby mi bylo třicet :D A jen fajn ze je zamkli za ty sloty a nejsou to šlapky na kdykoliv.
Ted už jen podělit čas mezi tohle a FF9, vidím to na brutální FF Velikonoce :)
@Tainaru (06.04.2023 00:11): No působí to jako blbě vycentrovaná obrazovka a nedivil bych se kdyby kvůli tomu někdo šteloval nastavení TV :)
Umeni je dneska kde co, ale dík za vysvětlení :)

Ono to Smile Please bude mít nějaký důvod, asi to Nobuo rád říkal lidem, nebo tak něco :)

Jo, lidi jsou cvoci, podle mne berou drogy :D
@Charllize (05.04.2023 22:45): Ten uříznutý obličej je celkem klasická technika v umění; a zejména v anime často využívaný prvek, kdy cílem je, aby nebylo vidět na oči postavy. Vytváří se tím buď pocit emočního napětí anebo snaha o vyvolání záhady a na co reaguje. Divák by měl mít podvědomou touhu objevit více o postavě nebo o tom, jak postava prožívá danou situaci. Například kdyby mu stekla po tváři dolů kapka, tak víš, že postava uronila slzu a předpokládá se, že mu chceš vidět do obličeje, ale oni to naschvál neukážou. V tomhle případě o tom nejspíš rozhodl art director nebo přímo režisér hry. Je to podobný případ, jako kdyby byla postava napůl utopená ve stínu nebo se dívala opačným směrem. Jak to kdo doopravdy vnímá, je už asi jiná věc.

Google mi prozradil, že Smile Please je Nobuova firma, kterou si založil na volné noze hned po opuštění SE.

....
Tak díky za ukázku. Tady je vidět, že prachama se dá dosáhnout všeho :D
Může mi někdo vysvětlit proč má Zack na úvodní obrazovce jen půlku hlavy ? :)

Tady mně zarazil dodatek Smile Please. Znělo to jako drzost. Ale stejně se jmenuje Nobouva biografie, kniha. Takže jde o nějakou jeho citaci/časté slova či jakoby přezdívku. Nebo k tomu má někdo jiný poznatek?

A motivačně dehonestujici video na závěr :)
No dobrý... a kdo teď předělá původní profil a přesune komenty k reunion?
@M.a.t.t. (02.04.2023 16:44): Však to se stane ze vznikne chyba, v klidu :)
Jinak k těm přidávání remasteru dle oka se už vyjadřovat nebudu, ale je to bizár, a bylo by na dlouho abych to někomu srozumitelně vysvětlil proč. Takže v pohode :)
@Charllize (02.04.2023 16:21): Nie je v tom žiadny precedens, hoci je to vydávané za HD remaster, prakticky je to na úrovni remaku. K tvojej druhej poznámke - niečo som tam dodatočne upravoval a toto mi ušlo. Aj teraz, aj pre budúcnosť je však lepšie miesto podobných upozornení rovno zaslať návrh na editáciu. Vďaka.
Dobrý, ale chtělo by to přenést komentáře a odstranit platformy u původní verze.