Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Crazy Plant Shop

04.08.2014
68
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Tato hra si klade za úkol zpříjemnit a zpřístupnit genetiku a dědičnost na příkladu malého obchůdku s rostlinami. Českého hráče potěší, že v roli jakéhosi mentora tu několikrát vystoupí samotný Gregor Johann Mendel, skutečný zakladatel genetiky.

Hráč se ujímá své postavy, která má za úkol pěstovat rostliny a prodávat je zákazníkům podle jejich přání. Postupem času se obtížnost zvyšuje s tím, jak se vyskytují jednotlivé květiny v několika variantách a jejich rozmnožováním vznikají ještě další kombinace, to vše podle zákonů dědičnosti.

Samotné květiny nemají reálný předobraz, jejich vzhled a názvy jsou často vtipnou kombinací reálných předloh (rostlin, zvířat a jiných přírodnin). Hráč má k dispozici přístroj, který danou rostlinu rozmnoží takřka okamžitě (a to pohlavně nebo nepohlavně). Za vypěstované a vzápětí prodané květiny pak získává hráč peníze, které může investovat do nových strojů, míst k uskladnění, a jiných vylepšení, jakožto i k nákupu nových "odemčených" rostlin.

Cílem hry je prosperující obchod, ve kterém se hráči povede za 13 herních dnů odemknout všechny dostupné druhy rostlin.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Troufám si tvrdit, že tato hra je nejlepším simulátorem genetiky, který jsem kdy hrál. Může to být jistě tím, že je taky tím jediným :) To by však bylo jen krátkozraké hodnocení.

Sotva jsem hru rozehrál, tak ke mně přišel samotný zakladatel genetiky Gregor Johann Mendel, už jen to, kdy se vám stane, že se ve hře setkáte se skutečnou českou historickou postavou, já si na nic takového nepamatuju (možná se to zlepší, až budu brázdit svět Kingdom Come: Deliverance). Podobný vlastenecký pocit jsem měl asi jen, když jsem v Mass Effect 2 navštívil planetu Čapek, zrovna, když tam probíhala vzpoura robotů. Škoda jen, že Mendel hraje ve hře jen epizodní roli a jeho úkolem je vás přivítat.

Cílem hry je množit květiny a prodávat je zákazníkům s parametry, které si sami přejí. Za utržené peníze se pak dají nakupovat nové druhy rostlin a různá vylepšení pro celé květinářství. Vtipné jsou vzhled a názvy jednotlivých rostlin, třeba květina, která vypadá jako kombinace kočky a kaktusu je jednoduše catcus ;)

Hra opravdu pracuje s dědičnou informací a bere v potaz geny rodičů, pokud jsou v rovnováze, je výsledek často ve hvězdách, "potomek tak může mít jiné vlastnosti než rodič" a gen se prosadí třeba až v další generaci. To vše je podáno pěknou a srozumitelnou formou, takže to snad pochopí i desetileté dítě a těm bych hru doporučil především, jakož i zvídavým studentům přírodních věd jako doplněk učiva genetiky, je to velmi pěkný pomocník a možná naučí i víc než občas složité informace v učebnicích.

Hra není moc dlouhá, za 3-5h je hotovo, ale velmi oceňuji vzdělávácí funkci, která je podaná zábavnou formou.

Pro: Mendel, genetika, vtipné rostliny a zákazníci

Proti: krátká doba hraní

+12