Crash Time 4: The Syndicate

Alarm für Cobra 11: Das Syndikat

26.11.2010
23.12.2010
30.11.2011

Již páté pokračování herní série Alarm für Cobra 11 od Synetic.

Tentokrát se Semir a Ben snaží bojovat proti kriminálnímu Syndikátu, který se chce zmocnit celého Kolína nad Rýnem, ve kterém se hra odehrává. Město je autenticky zpracováno. Najdete tak zde všechny kolínské dominanty jako např. kolínské nádraží či katedrálu svatého Petra. Úkoly jsou stejné jako u minulých her na motivy seriálu. Opět musíte někoho zničit, sledovat či jet z bodu A do bodu B. Ve hře se nachází minihra, jejíž náplní je instalace kamer na křižovatky a různá místa na mapě.

Hra je dabována přímo herci ze seriálu Kobra 11.

Jsem opařen. Po CT3, což je podle mě perfektní hidden gem, mě tohle hodně zklamalo. CT3 byla zábavná závodní blbina s nějakým příběhem, zábavnými misemi, začátkem a koncem. CT4 začíná stejně. Zločinecký syndikát, tajný informátor, zjišťování informací po městě. A pak? Nač vymejšlet mise, aby se hráč bavil, když mu můžeme dát grind! Připravte se na desítky míst po městě, co musíte najít, bo se tam schází zločinecké gangy ("this place is dirty" řekne v klidu policajt uprostřed krásného nádvoří bytových domů), další tunu míst, na kterých musíte zastavit, abyste nainstalovali kameru a hlavně 81× počkat, až vám do vysílačky zavolají, že někde někojho honí. Ten se vám ukáže na mapě, vy ho dohoníte, pit manévrem zneškodníte a tím je zatčen. 81krát to samé! Ale to není všechno. Tím ho dostanete na fízlárnu. A z fízlárny ho pak veze dodávka do vězení. A ačkoliv jde asi tak o osmimístnou dodávku, vždy veze maximálně 2 zadržené. Takže se připravte na 40 eskortů dodávky. No zábava! A když se na eskort vykašlete, tak je prostě po čase pustí na svobodu :-D

Takže reálně je ve hře jen 12 misí, kdy se snažíte dostat informátory (třeba bábu, co prodává bratwursty) na svojí stranu. Pak už je to jen generický grind, kdy musíte zadržet 81 náhodně spawnovanejch gaunerů, poté je odvézt do basy, instalovat po městě xy kamer a nají xy míst, kde se zločinci sektávají, a to je vše. Přetrpěl jsem to a gaunery pochytal, protože jsem chtěl vědět, jak se to vyvrbí, až pochytám tedy celý syndikát. A ono nic :-D Celý syndikát pochytaný a já stále jen můžu instalovat do zblbnutí kamery a hledat, kde se ten syndikát (co jsem už pochytal), stýká. Mrknul jsem na youtube, jestli tam tedy není nějaký závěr, když skutečně dojedu celou hru na 100 % a... není :-D Prostě nic. Uvidíte v menu, že jste vše udělali a nic. Ani dialog, nic. Asi se Synetici spoléhali na to, že tak dlouho u toho nikdo nevydrží.

Takže si to srovnejme s trojkou:
- Zmizely desítky misí s dialogy a nějakou pointou
- Zmizel ucelený příběh
- Zmizela jízda v noci
- Zmizelo zpětné zrcátko
- Přibyl grinding
- Zvýšily se HW nároky

Ach ano, technická stránka... trpí to tím samým, čím trpěl CT5. Je tam DX9 CPU bottleneck (pravděpodobně kvůli hustšímu provozu oproti CT3, což je z hlediska plynulostí samotného hraní taky spíš nevýhoda), což jde naštěstí vyřešit Vulcan wrapperem, ale jako jak to lidi hráli v době vydání s tehdejším HW, to fakt nevím :-D Grafika se moc nezměnila, je tam takovej specifickej post process, který mi nejvíc připomněl tohle AI demo od Intelu.

Že mi prostorovej zvuk fungoval prvních pár hodin a pak už nahodit nešel, to je asi jen takový poslední hřebíček do rakve. Zahrajte si radši dvojku nebo trojku.

Pro: První tak hodina hraní, lepší podpora ovladače oproti CT3

Proti: Zmizela jízda v noci, zmizelo zpětné zrcátko, nuda, repetitivnost, grind, výkon pod DX9