Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Catyph: The Kunci Experiment

Catyph: Light Edition

75
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
11.05.2016 PC
Vývojáři:
Simon Mesnard (Simon Says: Watch! Play!)
Oficiální stránky:
http://www.theblackcube.fr/catyph.html
Píše se rok 2062. Lidé z planety Terra objevili způsob, jak využít energii z černé kostky, která byla objevena blízko jejich planety před pěti lety. S touto novou energií, nazvanou modrá hmota, mohou cestovat dále, než dosud konvenční pohonné hmoty dovolovaly. Jedna z expedic míří na prstenci okrášlenou planetu Catyph. Nakonec se ocitá na jednom z měsíců planety a z Terry dorazí zpráva, že se na orbitu domovské planety přesně v tom okamžiku objeví extraterestriální objekt neznámého původu...

V pořadí třetí titul ze série The Black Cube (dále též ASA: A Space Adventure a její remaster, Myha či Kitrinos: Inside the Cube a Myha: Return to the Lost Island) je adventurou z vlastního pohledu. Hráči v průzkumu a řešení puzzlů pomáhá AI nazvaná M.A.I.D.E.N.

Hra vyšla v roce 2018 v upravené verzi nazvané Catyph: Light Edition, Steam nabízí k dispozici obě verze jako jeden balíček.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Mrzí mě, že hry ze série The Black Cube tu na DH prakticky nikdo nehrál. Catyph je vesmírná mystovka, ze které jde cítit inspirace filmy jako Interstellar (a 2001: Vesmírná odysea) přes StarTrek (první) film až po Mass Effect (zas a znovu vidíte lokaci, která vyloženě řve "kancl Illusive Mana"), ale přitom si stále jde svou cestou.

Vizuálně je hra krásná, sice poněkud statická, panoramatických scén nebo cutscén pohybu je tu minimálně, pořád se mi ale nechce věřit, že přes 4/5 celé hry odmakal jediný člověk (zato o hudbu se jich staralo snad pět).

Hra mi přišla o malinko snažší než předchozí ASA: Remastered Edition, i když jednou jsem se dost nešťastně zasekl, protože oficíální návod popisuje daný puzzle pouze schematicky a obrazový návod na Steamu pro změnu opominul dva důležité body (přičemž ten poslední úkon není z předchozích kroků vůbec zjevný (vylovení srdíčka zvonu z nádrže, ve které plave nestvůra - všechny elementy konstrukce ovládáte stistknutím tlačítek - kliknout na ovládání jednoho ze dvou drapáků a drapák pak stiskne tlačítko - nicméně když už máte předmět připravený k vyzvednutní, musíte drapák použít ještě jednou, i když tam žádné tlačítko není).

Hru jsem si rozhodně užil víc než před nedávnem dohraného Lightbringera a už se celkem těším jak na Kitrinos, tak na RealMyha...
+10