Bushido Blade 2

28.10.1998
10.12.2008
28.08.2012

Bushido Blade 2 je, stejně jako první díl, trojrozměrná bojová hra s důrazem na realismus. Jak název napovídá, jedná se o boje z dalekého Japonska, kde se utkávají samurajové ve jménu kodexu cti bušidó. Tvůrci ze studia LightWeight se snažili o věrné zachycení těchto soubojů, a jeden fatální úder znamená často smrt. Realismus je tedy na prvním místě. V tomto směru je tak použit zdokonalený systém "Body Damage System", který by měl simulovat co nejvěrněji zranění po úderu do některé z částí těla. Další díl série již nevyšel, i přes úspěšné prodeje prvního i druhého dílu Bushido Blade.

Oproti minulému přibylo více lokací a zbraní, a také i hratelných charakterů. Důraz je tentokrát také kladen i na příběh (propracovanější "story mode"), který již není jedním dlouhým levelem, ale provede hráče řadou lokací. Námětem je boj dvojice klanů, Kagami a Sue, na pozadí feudálního Japonska.

Bojové hry prakticky nehraji, ale toto je v rámci žánru super (i když žádné velké strategie nejde čekat). Potěšil mě zvláště černobílý mod (novinka oproti prvnímu dílu), kdy story mod (ten je samozřejmě hrozný :) pak vzdáleně připomíná chambary. Jako jednohubku mohu doporučit.

Jen stále nechápu ty moderní prvky, aneb proč je ve hře M16 (!) a i moderní levely... co to má znamenat?