Začít vtipem o Brnu by bylo klišé. Napsat, že u Jihlavy končí civilizace, by tomu taky moc nepomohlo. Ale… zaslouží si Brno svého krtka?
V těle řidiče metra v zácviku budete svědky bizarních hororových situací. Hra balancuje mezi komedií a hororem, kdy nebudete tušit, co se v danou chvíli může dalšího přihodit. V mrazivé atmosféře podzemního labyrintu zažijete mnoho děsivých surrealistických dobrodružství, že by Jan Švankmajer měl přerušit důchod a převést hru na stříbrné plátno.
Ve hře Hrot jsem nejvíce docenil zachycení českého ducha, to se Spytihněvovi podařilo bravurně. Tady je to posunuté ještě o level výš. Tohle metro je opravdu naše a řezník Krkovička, který si odběhne od porcování prasečí hlavy ke kvalifikovanému odběru krve, mluví za vše. Nasmál jsem se opravdu hodně.
Brno Transit je první hra, u které jsem vykřikl: „TO JE UŽ KONEC?!“ To jen značí o vysokých kvalitách a zábavnosti hry. Ano, Brno Transit je opravdu krátká hra. Hra je tak krátká, že dokonce i v recenzích na Steamu vidíte zástupce druhu Čecha obecného, jak napsal recenzi ke hře a stihl ji v limitu dvou hodin bez skrupulí vrátit. No a není tohle počínání ta nejlepší vizitka pro Českou hru?
Hra je znamenitá. Snad se Spytihněv zželí a vytvoří pokračování. Třeba bychom se mohli podívat do bájné stanice Bratislavská? (Jestli Spytihněv tento nápad opravdu zrealizuje, snad se mi odmění poznávacím zájezdem do Brna. Konečně by byl důvod první návštěvy.)
V těle řidiče metra v zácviku budete svědky bizarních hororových situací. Hra balancuje mezi komedií a hororem, kdy nebudete tušit, co se v danou chvíli může dalšího přihodit. V mrazivé atmosféře podzemního labyrintu zažijete mnoho děsivých surrealistických dobrodružství, že by Jan Švankmajer měl přerušit důchod a převést hru na stříbrné plátno.
Ve hře Hrot jsem nejvíce docenil zachycení českého ducha, to se Spytihněvovi podařilo bravurně. Tady je to posunuté ještě o level výš. Tohle metro je opravdu naše a řezník Krkovička, který si odběhne od porcování prasečí hlavy ke kvalifikovanému odběru krve, mluví za vše. Nasmál jsem se opravdu hodně.
Brno Transit je první hra, u které jsem vykřikl: „TO JE UŽ KONEC?!“ To jen značí o vysokých kvalitách a zábavnosti hry. Ano, Brno Transit je opravdu krátká hra. Hra je tak krátká, že dokonce i v recenzích na Steamu vidíte zástupce druhu Čecha obecného, jak napsal recenzi ke hře a stihl ji v limitu dvou hodin bez skrupulí vrátit. No a není tohle počínání ta nejlepší vizitka pro Českou hru?
Hra je znamenitá. Snad se Spytihněv zželí a vytvoří pokračování. Třeba bychom se mohli podívat do bájné stanice Bratislavská? (Jestli Spytihněv tento nápad opravdu zrealizuje, snad se mi odmění poznávacím zájezdem do Brna. Konečně by byl důvod první návštěvy.)
muffin
jvempire