@Fritol (16.09.2020 09:31): Hře jsem dal sice 80%, ale trochu uvažuji o snížení score. Je pravda, že grafika je lákadlo a je to fakt pěkné. Bohužel mi hra přijde tak trochu jako nablýskaná nuda. Kdysi jsem ji rozehrál, nevím, jestli jsem ji dal už 30 hodin nebo kolik a pořád nepřišlo takové to "ty jo, to je fakt dobré" a dodnes jsem ji nebyl schopen dotáhnout do konce. Spíše se pořád tak nějak plácám, plním sice questy, ale nijak zábavné, některé lokace jsou fakt nádherné, ale to je tak vše, co na tom obdivuji. Takový ten systém jako možnost se spojit s dalšími hráči nebo to budování vesničky mi po čase přišly doslova rušivě a byl bych raději, kdyby to tam nebylo.

Mám oba díly a už mě dokonce napadlo je vyřadit ze sbírky a prodat. Ale pořád mi to přijde škoda, protože to zase není vyloženě propadák a ty hry budou možná časem 3DSková klasika, která by RPGčkáři ve sbírce chybět neměla.

Ale co se týče zážitku a zábavy, tak mě popravdě i první Final Fantasy bavila mnohem více.
@Fritol (16.09.2020 09:31): Příběh se zlepší trochu, ale určitě nečekej nic převratného. Prostě klasické JRPG ve stylu prvních FF. Navíc v pozdější fázi je tam taková vyloženě debilní pasáž, která asi odradila hodně hráčů. A ano, Edea a Ringabel válcují druhou dvojici na všech frontách :)

@Charllize (16.09.2020 09:56): Určitě se to nestane. Povolání a kombinací je hodně a většina je použitelná.

Ale celkově (vyjma OST) mi přišel druhý díl ve všem lepší, ač je takový dost upozaděný oproti jedničce, protože, v zásadě, se jedná o to samé.
Mě to začlo bavit víc až nějak v druhé kapitole a s rozšiřujícími možnostmi povolání je to podle mě pořád větší zábava. Ale myslím, že zrovna jednička Bravely nedělá úplně všechno dobře.
@Charllize (16.09.2020 09:56): Jsem furt na začátku, ale troufám si tvrdit, že tohle tady nehrozí. Máš tu 4 postavy a 24 povolání, takže kombinovat partu lze mnoha způsoby. A od povolání se samozřejmě odvíjí i vybavení, takže to také všichni stejné mít nebudou.
@Fritol (16.09.2020 09:51): Ja jen nemam rad kdyz se hry proda miliony a vsichni hraci co se dostali treba do treti kapitoly maji vsechno stejne a na konci vsichni pouzily stejne skilly na final bosse a meli vsichni level 60. Trosku to zvelicuju, ale posledni leta tahle omezenost systemu aby si takzvane kazdy zahral a nemusel to moc resit je docela popularni. Defaulty jsem nehral, takze nevim jak to je, ale trosku z toho obavu mam.
@Charllize (16.09.2020 09:48): Hele grind tam je, akorát ta hra ti umožní jej regulovat a taky zrychlovat souboje. Takže když budeš chtít, tak si základní nastavení můžeš ještě zvýšit a mít tam grindu dle libosti. :D
@Fritol (16.09.2020 09:45): Ja mam jen Bravely Second a co jsem to chvili hral tak krome toho ze to vypada na pomery 3DS fakt pekne to nepusobilo zle. Ale mam trochu obavy o ten system, ze to bude omezene, jak sam pises, zadny grind a podobne:)
@Fritol (16.09.2020 09:31): Postupně se to zlepší. Ale čím víc Jobů budeš mít, tím víc to bude grind.
Ale ne nucený. Jen když jsi já a chceš mít vymaxované všechny joby na všech postavách. :D
Po nějakých 6 hodinách jsem furt v první kapitole teda, ale ten vizuál je pecka. Hlavně interiery a ta města. Neskutečně krásně nakreslené. Až mám skoro nutkání vypláznout 800 za artbook. :D

Ale jinak jsem trochu zklamaný abych pravdu řekl. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, to ne, a souboják zaslouží velké plus za to, že to není zdržující grindfest, ale trochu mě to zatím nudí příběhově. Jednak námět jako takový působí zatím děsně genericky, ale to je asi ještě brzo soudit, ovšem hlavně jsem zklamaný z postav. Přijde mi to ne moc zajímavě napsané. Těšil jsem se na ten party chat, který je i v momentálně rozehrané Berserii, kde mě to moc baví a vždycky se na ty doplňkové rozhovory těším víc než na samotné hraní, ale tady je to takové nezáživné... Edea a Ringabel mají občas světlejší momenty, to nepopírám a párkrát jsem se zasmál, ale Agnes a Tiz jsou děsní nudaři.

Nevím, budu doufat, že se to časem zlepší a prostě to má jen pomalý rozjezd, ale od jedné z nejlépe hodnocených 3DS exkluzivit jsem čekal trochu víc.
@Charllize (26.03.2020 22:22): Je pravda, že k reálným proporcím mají daleko, ale zatímco v jedničce a v první dvojce se jim hlava vešla do těla třikrát (asi aby se vešli na obrazovku 3DS?), tak tady už čtyřikrát, proto mi připadají vyčouhlejší a myslím, že se při běhu i méně kolíbají. Ale asi je to jen můj dojem :D inu, kopýtka mají pořád, vskutku.
Mám rozehrané to demo a hraje se mi to hezky. Je tam celá parta v oázovém městě s přístupem do pouštní wild zóny. Naopak mi připadá, že od té doslovné stylizace chibi upustili.
Přesněji oznámen třetí díl...:D
Doprdele to je zase jmenovací bordel.
Proč to není Bravely Third.
Teď abych dohrál Bravely Second....
@Charllize (02.09.2018 16:50): Tak nevyhrabu se z toho nikdy už dávno, her jsou tuny :-) A nikdy jsem nějak nelpěl na tom, že hraji novinku, vždy jsem tak nějak hrál to, co mi přišlo pod ruku a bavilo mě.
@Charllize (02.09.2018 13:37): Já většinou RPG novinky hraji s odstupem minimálně 5 let, takže na Dragon Quest 11 je ještě čas :-) Musím nejdříve dojet remake DQ7 a ještě jsem nehrál DQ IX na NDS, co se mi doma válí už 9 let :-)
[neexistující komentář]: Uz by ses mel chystat na Dragon Quest 11, je super, a mel bys byt spokojeny. Podle me se jim povedlo spravne uchopit odkaz serie a zadne velke experimenty se nekonaji. Ani vlastne nebylo proc, pac po tech asi 15 letech co podobna hra nebyla to pusobi proste vsechno dobre:)
@Marcusss (18.07.2018 20:29): Jo, dějově vím, že to návaznost nemá, spíše jde o takové to puntičkářství mít každý díl série :-) Nevím, jestli po tom prahnout, cena je docela vysoká, je to už rare a jestli je to nic moc, tak nevím, jestli to za tu investici stojí.
Včera jsem rozehrál tuto zajímavou hru, zatím se to jeví jako hodně dobré, druhý díl mám dokoupený taky, otázkou pro mě je, nakolik ke zkompletování série potřebuji 4 Heroes of Light z DS, prvotní díl z DSka není zrovna chválen moc dobře.