Tak to zkouším každoročně, ale to se nedá. :D
(dalších 5% dolů)

Na obranu hry, já nikdy nebyl moc na adventury, Heroes of Might and Magic boje, a vůbec bych chtěl sekeru místo kouzel (hada můžu fackovat za 0 dmg, ale kámen v inventáři na něj použít nemůžu, a amulet-dýku ten ňouma asi ztratil). ;D

Asi si ten příběh hry někde přečtu a skočím rovnou do trojek... i když na ty se teda taky dvakrát netěším. Zlatý jedničky! ;D

edit: a sakra, co já to tu slíbil, teď to čtu... xD
Tak jo. Tak já to zkusím zas, ať mám "právo" napsat sem Komentář. BS3-7mágů mám v letošní Herní Výzvě (coby "pokračování série), takže to dává smysl.

Na naladění si dám nejdřív jedničku, aspoň ty Skřetí Jeskyně (páč mám rád "nejdřív koláče, potom práce" ;D), a pak se zhluboka nadechnu a zahraju si aspoň to volně stažitelné demíčko dvojek (demo na stahuj.centrum.cz).

Držte mi palce, ať se dostanu co nejdál! ;D
@valcik (18.01.2017 15:27): Takže šlo o to, že Novák udělal z dobré vůle patch a uvolnil to jako freeware a Rohlík hned vycítil příležitost a chtěl na X let staré hře ještě něco vyrejžovat. Těžko říct, jak ta jejich smlouva vypadala, ale vydělat se na tom dalo max pár tisíc, takže to vyhrožování žalobou je od Rohlíka vážně trapné a nesympatické. Další důvod, proč ho nemít rád...
@Gran (18.01.2017 01:17): jj, také mě změna žánru mrzela. Ale když jsem se přes to přenesl, tak jsem zjistil, že jde o velmi příjemnou variaci na QfG. Byť jsem ji po dohrání prodal s tím, že se k ní stejně nebudu vracet.
Programoval to holt úplne iný človek. Tuším som niekde čítal o aférke, keď pán Rohlík zažaloval pôvodného autora resp. programátora Ondřeje Nováka a požadoval od neho desiatky tisíc českých korún, pretože Ondřej po uvoľnení freewarovej verzie Bran Skeldalu uvoľnil zdrojáky.
Nedovolím si to napsat coby komentář, ale někam to napsat musím:

Není to dungeon crawl. = Nejsou to Brány Skeldalu.

Původní Brány Skeldalu jsem miloval.
Technické zpracování apod. stranou: Tahle hra je prostě o tolik jiná, že jsem se přes to nedokázal přenést (pokoušel jsem se o to mnohokrát), byť by mě třeba i zajímala zápletka i rozuzlení.

Škoda.
Ták, netrvalo to ani 24 hodin a už mám placku doma. Originál. Ale kdy se k němu dostanu... trávím teď čas mezi Horkým létem 2 a Might and Magic VIII a navíc to teď v nejbližších dnech vypadá na brigádu... no uvidíme.
Tak zdravou míru sebereflexe jsem si snad ještě zachoval;-) Jinak mám v úmyslu tam ten koment nechat a až dohraji plnou, zachovat ho i nadále a poté napsat, jak (málo nebo moc) to demo klame... ;)
Možno to je ten problém. Absencia kritiky povzbudzuje ego a degeneruje sebareflexiu. :)
Aký flame? Normálne diskutujeme, ak tam z mojej strany cítiš nejaký príliš negatívny tón tak sorry, išlo mi predovšetkým o konštruktívnu kritiku, ktorá v žiadnom prípade nemala byť osobná. Keby pamäť nebola zradná, asi by neexistovala nostalgia. To s tým komentovaním všetkého bolo obrazné. Osobne považujem za najlepšie komentovať predovšetkým hry, ktoré mám prejdené alebo tie, pri ktorých jasne viem, že ich už nikdy nedohrám, lebo sa mi tak veľmi nepáčili (samozrejme i tak som v nich odohral podstatnú časť, čo som len načrel ani nehodnotím).
Tulareanus: paměť je zrádná, v diskuzi se to může ztratit a navíc, zdaleka tu nekomentuju všechno, komentuji tak desetinu všech her, které jsem ohodnotil. Teď už to nech být a příště si to radši rozmyslím, než tu takhle rozpoutávat flame.
No a? :) Však to je normálne, veď nesúťažíš/nemáš povinnosť okomentovať všetko čo sa dá, už len pre princíp prínosnosti komentára.
V plánu to mám, otázkou je, jak "neskór" to bude;-) Kdy se mi to podaří fyzicky sehnat atd.
Je ale zbytočné písať komentár, ak mám v pláne neskôr hru dohrať (Zahrať plnú) + dá sa posúdiť koncept, ale nie vždy kvalita celku (typické príklady Lionheart alebo Overlord). Trestanecká kolónia v BS 2 navnadila i mňa, ale potom to šlo kvalitou dolu.
Greg: no, o tom bych si právě toužil udělat obrázek sám... ale vzhledem k tomu, že je to beznadějně vyprodané a stahovat se mi to (Colony 28 a Mutanta) nechce, takže to hned tak nezjistím.
No nevím, jediná pořádná hra je tam Brány Skeldalu, která je už stejně freeware...
Vidím to rovnako, ako Fingon. Väčšina herných prvkov, snáď až na príbeh, sa dá ľahko posúdiť už v demoverzii. (Spomeňme napríklad Original Wars, alebo Fallout, v deme boli zahrnuté všetky dôležité herné mechanizmy.)
Strougy: proto se k tomu přiznávám. Vzhledem k tomu, že demo i plná hra začínají stejně a jde o poměrně důležitou část hry, rozhodl jsem se hodnotit i přes to, že to není plná hra. Netvrdím, že jsem celou hru dohrál, dohrál jsem demo, zaklikávat nic nebudu. Teď si ještě co nejrychleji sehnat plnou, protože mě to fakt bavilo.
Trochu mě zaráží, že někdo hodnotí a dokonce napíše komentář na základě dema. To mi přijde poněkud pofidérní...