Teď jsem to hrál s kamarádem a byla to hrozná sranda, škoda že jsme nikdy nedostali pokračování :(

A bez gamepadu to opravdu nestojí za to hrát.
@speedevil (17.04.2017 21:25): Split Second je famózní záležitost naprosto nechutně přiškrcená 30fps lockem, ano. Je to hnus. Ale i tak jsem to překousnul a dohrál, protože mě to bavilo.

Jinak na tyhle hry je nejlepší gamepad.. :)
@Kwoky (17.04.2017 18:54): Jsem zkusil ještě jinou gamesu, která by mohla nabídnout podobnou zábavu - Split Second. Tady nastavení ovládání v pohodě, na trati je to fofr, trochu přeplácaná scéna, která je často nepřehledná. To by nevadilo, ale doprdele, proč se ta grafika nehejbe? Kolik to má FPS? 20? 30? 40? Je to škoda, že to takhle sprasili, myslim, že bych se u týhle gamesy dokázal vyřádit, ale po třech závodech mě z tý "slajdšou" grafiky bolí oči a musim to vypnout. PC zmákne perfektně plynulou grafiku u her jako Assetto Corsa, Dirt Rally, Project Cars... a takováhle arkáda na vyblbnutí se seká k zblití. Asi nějaká další předělávka z konzolovky na PC. Nebyla by první, která se bohužel takhle na PC předvedla :-/
Nejradši mam hry, kde se jenom normálně závodí (ať už okruhy, nebo rally), ale přiznávam, že občas dostanu chuť se na chvíli odreagovat u něčeho úchylnýho, i když pořád z kategorie "racing games". Blur se jevila jako možná volba - kromě závodění je třeba házet po protivnících všelijaký krávoviny posbíraný po trati a tim se je snažit, třeba jen na chvíli, vyřadit ze závodu. Bohužel tahle povedená taškařice u mě skončila dřív, než vůbec pořádně začala, takže si tentokrát i odpustim hodnocení vzhledu a funkčnosti grafiky hry. A čim to tvůrci hry zazdili? Nedali mi možnost si ve hře nastavit na ovládání klávesy podle sebe a přes to vlak nejede!!! Sice je to taky celkem úchylný, ale zrovna mě leda tak nasere. U plno jinejch závodních her to jde a tady ne? Nevěřim, že by zrovna tohle nešlo udělat, když umí udělat jinak funkční hru. Spíš se na to jednoduše vysrali. Takže radši bez % hodnocení :-/
teda ted sem to musel odinstalovat, hrozna frustrace,neda se to ovladat..
No já zjistil, že to měl moc světlé, ale teď už je doma PS3, tak to zkusím i na ni a uvidíme.
jezek: Mě grafika zpočátku (první reakce na ni) taky zrovna extra nesedla, ale zase mi to pak po chvíli přišlo jako takové barevnější Undergroundy a nakonec jsem si ji hodně oblíbil.

No, 10 hodnocení a ještě to fakt nikdo nedohrál? Asi každý valí pouze multiplayer....
2Pivo: No musím říct, že co jsem rozchodil gamepad, tak jsem ve Splitu dal jenom jeden závod a celý páteční večer jsem jezdil tohle. Ikdyž mi ta grafika pořád nesedí, tak mě to nějak začalo bavit.
Ale konec byl u mě dost napínavý:
Hned ze startu Shannon minula sadu střel a tím nastala moje nadvláda v celém zápase. Sebral jsem mířenou raketu a poslal jí to přímo do zadku auta, hned na to jsem sebral minu, střely a elektrické výboj. Zpracoval jsem si ji střelami, dojel ji a sejmul elektrickým výbojem. Jak jsem ji předjížděl, položil jsem za sebe minu, kterou ona samozřejmě nabrala (neměla šanci to vybrat a uhnout). Ještě mě stihla předjet nakonec, ale minula sebrání střel, což byla moje šance, jak se jí zbavit. Ještě než stihla sebrat zařízení na opravu svého auta, vypálil jsem do ní tři střely a byl...a na sračky.
Jezek: Však uvidíš, já z Bluru ze startu taky nebyl nijak extra nadšený, navíc nemožnost si nakonfigurovat ovládání mě trochu štvala, ale pak jsem si uvědomil, že není ani na té klávesnici špatné a hra mě čím dál více bavila. Ze startu jsem to viděl na takových 50-60%, teď už 70-80%, ale dávám 70ku.
Split možná bude lepší, nevím. Nejspíše ho někdy v budoucnosti asi také zkusím. Od pohledu je mi sympatičtější, ale ten Blur za to také stál.

Hurá! Jsem první, kdo dohrál tuto hru :-)

edit: + navíc plnění těch úkolů kvůli možnosti závodit s rivalem a získat jeho auto, mě vždycky bere - hlavně jak jsou úkoly výzva, ale ne zase něco pro masochisty.
2Pivo: Tak jsem, s pomcí, rozchodil ten gamepad a hned to chytlo jiný nádech. Hned se mi to líbí víc, ale stejně S/S je o krapet lepší, takže nejdřív dojedu singl tohodle a pak až Blur.
fg: Vždyť jsi to vůbec nehrál, tak nemůžeš dávat žádného thumbse up ani down....mě se také z videí líbí více Split/second, ale radši to ještě nebudu soudit, když jsem oboje nehrál.
Jezek: Já ze startu sice asi nebyl tak znechucený jako ty, ale kupodivu jsem si na ovládání zvykl a ten koncept, co se mi zpočátku taky zdál docela na prd, tak mě i začal bavit. Navíc, jak pak dostaneš lepší vozy a nepřátelé "ztuhnou", tak to je opravdu výzva a musíš hodně taktizovat, zda je lepší sundat toho za tebou (a zajistit si menší náskok a menší riziko, že tě zezadu sundá a propadneš se) anebo toho vepředu, dostat se na první místo, ale riskovat, že tě ten zezadu sundá a skončíš zase na 7. místě.

Taky, když na tebe letí raketa, tak si rychle uvědomit, zda sebrat další střelu a sestřelit jí nebo sebrat nitro, zařadit se před jiného závodníka a ta střela sejme jeho. Hodně o taktizování, ani jsem nečekal, že mě tenhle jednoduchý koncept bude bavit.

Teď tomu dám asi 70%, singl už pomalu končím.
Tak jsem včera rozjel Blur a musím říct, že proti Split/Secondu je to slabota snad ve všem. Absolutně nezábavné, divné zpracování, nemožnost přizpůsobit si ovládání a nefunkčnost gamepadu to děsně sráží. Vyhozené peníze :-(
Smůla je, že mě nikdy MP nechytl a to ani u her typu Modern Warfare, či jiných her. Ale Blur bych zkusit možná mohl. Nevím, uvidím - jsem spíš singl tvor.
Nebudou. V multaku si ale muzes upravovat jejich vlastnosti (v singlu asi ne, nevim).
budou tam pak ještě nějaké nové "schopnosti" nebo celá hra je o těch které vám naservírují na začátku ?
Pivo: Nezapomeň, že v multiplayeru máš mnohem víc módů a ne jen tyto 3 (destruction je opravdu opruz). SP i dle slov autorů má sloužit jako rozehřátí před MP.
2Pivo: Jenomže i Split/Second můžeš ty okruhy měnit, což se pak zdá, že jezdíš pokaždé trochu něco jiného. Blur jsem ještě nezkoušel, ale obě tyhle věci, podle mne, sází na mulťák. Aspoň u Splitu je to větší sranda jezdit se známým.
Fg: Dh mi v tom nebrání. Jen mám své osobní hodnocení a pětky dávám až u vyšších hodnocení, kde si chci vyznačit srdcovky.
ty voe! tak co to brani dat 65%?! :X to sou polemiky omg....
Já furt uvažuju mezi 60 a 70%, ale furt nevím. Jako jízdní model je vcelku slušný (čekal jsem, že to bude hrůza), grafika ujde (celkem připomíná Undergroundy či jiná barevná NFS předchozí generace) a systém střílení je celkem fajn. Čekal jsem, že to bude jen o sestřelování nepřátel a snaha dojet první, jako jsem to viděl v Crazy Frogech, různých Air racerech (či jak se to jmenovalo), jenže ve výsledku to je celkem propracovanější - sledování zpětného zrcátka, jestli nesundat někoho za mnou, či si nesestřelit útočící "raketu" anebo ji blokovat štítem a zároveň si hlídat cestu vepředu - abych se nevysekal, zároveň si hlídat i ty mrchy soupeře, jestli něco nezkouší a hlavně si vybírat ikonky zbraní podle toho, která se mi nejvíce hodí. Je to docela o taktice a vždycky, když mi to hlásí, že závod ovládám a všechny drtím, sestřeluju střely a následně dávám protiútoky, je to opravdu chuťovka.

Jenže po čase stereotypní a to hlavně díky hodně se opakujícím okruhům, jen tří módů (přičemž checkpoint a destruction nejsou nejzábavnější) a designově by to také mohlo být lepší (split/second se mi na tom zdá lépe, ale prý má také málo okruhů - snad jen 10 nebo kolik).
Blur sou horsi Wacky Wheels :D a jestli nema Blur boxerky - tak je to skvar! :D
Pooky: U Split/second už to radši neodhaduju, ale jako samotný koncept a ten zbytek, co vidím z videí, se mi to zase tak moc špatné nezdá. S touhle hrou zatím radši chvíli ještě počkám, je čas.
Montana: Díky. (A couvat opravdu jde, byť jen pár metrů - poté reset na trať)

Pivo: To o jízdním modelu si myslí všichni, ale bez debat je lépe vzládnutý, než např. v konkurenčním SPLIT/SECOND, kde auta připomínají tryskáče.
nejde, jen tam jsou nejaky presety. Teda mozna se to da nekde prespat v nejakym .ini, myslim ze je nekdo nekde nabizel.
Je spousta her, které se snažily o nějaké to kaskadéření, ale vždy to bylo jen tak polovičaté a to kaskadéření byl takový bonus. Pure na tom ale více zapracoval, zdokonalil principy a díky hypu se ještě vyšvihnul mezi známější tituly, na které se jen tak nezapomíná - možná se najde pár her, které fungují na stejných principech a jsou dovedené na takovou úroveň jako v Pure, ale já o žádném takovém známějším titulu moc nevím. Myslím, že kdyby se vývojáři od Pure inspirovali a začali na tomto principu ještě více pracovat, tak by tu mohl být na nějakou dobu, než zase omrzí, celkem dobrý žánr (nebo styl, či jak to říct). Ale jak vidím, tvůrci Juareza už něco podobného kutí, ale nevím, zda jim věřit. Konec konců, vyvíjeli akční střílečky a teď přesedají na závody....

Jinak Blur kopíruje přesně styl spousty arkád, kde závodíte, ale pomáhate si různými zbraněmi (už v Giatns byly podobné závody, nebo Crazy Frog Racer a miliony dalších dětských arkád v kreslené grafice, které nechci vypisovat). Revoluční je jen v tom, že si zkřížil tyto dětské arkády s Undergroundy a narval je do jejich grafického kabátu. To tu zatím nebylo, myslím :-)
Ale jízdní model jsem odhadoval z videí trochu horší, spletl jsem se. Ten mi celkem sedí, alespoň co jsem to chvíli hrál.

Já zase řeším, jak předělat ovládání :-) Jde to?
Poradí mi někdo, jak aktivovat dané skilly opačným směrem? Například střílet dozadu, hodit minu dopředu apd.? Hraji na xbox 360 controlleru (ale ani na klávesnici nevím, jak na to)
Navic obe hry(Pure/Split) maji nejkulervoucnejsi obaly :) maji styl :P
NL: tichucko nebo na tebe vypustim Pivena( dnes sem se dival na Souboj Titanu :D)
Mě tedy Pure nepřišel nijak zajímavý nebo revoluční. Dal bych krk na to, že jsem sakra hodně podobou hru hrál již na PSX nebo možná na PS2...
Pure me desne zaujal, ve svem smeru ojedinely se skvelym gameplayem, muzikou a grafikou, navic na metr a pul uhlopricce je to narez nejvetsi! :) ac to tady vetsina sepsula pro me je to v jistem smyslu genialni----

Blur mi prijde, ze objevil neco co tu bylo uz davno pred 10ti lety, koncepcne je lepsi Split/Second, jak je to s gameplayem to je vec druha, ale musite uznaze to studio je velmi napadite, uplne jine styly a presto "novinkove" narozdil od NFS, Juiced, Colinu ci Burnautu....

Pivo: ja vim dycky co je dobre/mene dobre a spatne ty priserko :D
Pure mi opravdu přišel ojedinělý....a rozhodně více revoluční než Blur.
On ten Fg někdy není tak blbý, jak vypadá, on to jen dělá :-D

Ty principy Bluru mi ale přijdou fakt hodně otřepané - já znám spousta arkád, které fungovaly na těch samých principech a nikdy se mi tento styl moc nezamlouval, ale tak možná na tom Blur trochu více zapracoval, takže to nebude špatné. No nic, jdu to zkusit :-)
Revoluční jo? Poslední revoluční (arkádové) závody, které si já vybavuji, byli jednoznačně první Burnouti... A to už je hezká řádka let. Od té doby tu máme viceméně jen evoluci. I když Burnout Paradise v jeho multiplayerové části menší "revoluci" asi přinesl.
Montana: Omlouvám se - nenapadlo mě, že mluvíš o betě. A s tim couváním jsem si to spletl se SPLIT/Second. Hraji obě hry teď střídavě a spletl jsem se.

Jinak hra je přesně taková, jaká měla být - jen ne revoluční. A v dnešní době jsou závodní hry zábavné převážně (hlavně) jen v MP.
Pooky: Na cem to hrajes? Ted to jeste zkousim na PS3 a couvat mi to teda nedovoli.. pokud neberes za couvani, ze te to od steny odhodi do zadu :D

Jinak je to docela fajn na vyblbnuti v multaku... singl se sice tvari hrozne cool a revolucne, ale je pekna nuda.
Kdyz jsem koukal na review na gametrailers, prisel mi Blur mnohem zajimavejsi nez Split/Second. Trochu to ve mne evokovalo hodiny proparene u dema Wipeoutu na PS1.
Blur je zvláštní - vidím to na dost rozdílná hodnocení. Pro mě rozohdně lepší než konkurenční Split/Second.

Montana: Ohledně diskuze u Split/Second - nechápu, kde si vzal, že auta nejdou zastavit - naprostý blábol, jdou zastavit kdykoli a třeba jezdit i zpátečkou.