Blood Bowl

Blood Bowl: Legendary Edition

26.06.2009
27.11.2009

Americký fotbal, tahová strategie a motivy Warhammeru? Studio Cyanide dokazuje, že to jde dohromady a servíruje nám Blood Bowl - krvavou sportovní akci šmrncnutou turn-based prvky. Jedná se o zjednodušenou a brutální verzi amerického fotbalu, kde místo klasických sportovců se po trávníku pohybují postavičky z fantasy světa Warhammer. Můžete hrát za celkem osm ras, například trpaslíky, orky, elfy, krysáky, lidi a další.

V Blood Bowlu je dovoleno vše. Sprostě faulujte protihráče, podplácejte rozhodčí, nalévejte své hráče podpůrnými lektvary... V první řadě jde ale o sportovní úspěch v turnajích a postup v prestižním ligovém žebříčku. Ve hře nechybí ani management vlastního týmu, do kterého nakupujete hráče, ani přítomnost RPG prvků v podobě zlepšování vlastností vašich svěřenců.

Jedním z charakteristických znaků Blood Bowlů je tahový styl hry. Ano, utkání v Blood Bowlu je vlastně sportovně-akční tahová strategie. Vychází totiž se stejnojmenné stolní hry. Hráči obou týmů mají v jednom kole omezený počet akčních bodů a při každé chybě (špatná přihrávka, ztracení míče, sražení soupeřem) má právo tahu protivník. Hlavním cílem je docílit většího počtu touchdownů, než soupeř.

Podobná adaptace zmíněné deskové hry již v minulosti vznikla a má i stejný název - Blood Bowl. Nicméně tato nová verze není jejím remakem, jedná se spíše o nástupce her Chaos League a Chaos League: Sudden Death (taktéž od Studia Cyanide).

V roce 2010 vyšla Legendary Edition, která přidala 11 nových ras, příběhový režim a vylepšené rozhraní. V roce 2016 vyšlo pokračování Blood Bowl 2.

Rozmyslam, ze by som rad skusil multiplayer. Ked uz sa mi v singly ako-tak dari na medium :) Mam samozrejme Chaos Edition. Takze, ak by niekto, niekedy...moze sa ozvat :)