Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Blitzkrieg 2: Liberation

Die Befreiung, Blitzkrieg II: Osvobozhdenie

28.09.2007
60
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Po Fall of the Reich druhý datadisk k RTS Blitzkrieg 2 nese podtitul Liberation, a stejně jako první datadisk se zabývá závěrem druhé světové války. K dispozici je dvojice kampaní, které se odehrávají převážně na západní frontě. Stejně jako v předešlém datadisku je jedna kampaň věnována německé armádě a začíná na podzim 1944, kdy byla zahájena operace Market Garden. Ve druhé kampani za Spojence bude hráč nejdříve velet jednotkám při invazi na Sicílii, dále při bojích v Itálii, a následně začne svůj postup k Německu od západu z Normandie. Kromě dvojice nových kampaní datadisk moc novinek nepřináší, byl změněn systém postupu jednotlivými operacemi, který je nyní lineární, přibylo několik nových jednotek a také několik nových zvukových efektů. Grafika je stejná jako u předchůdců.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 40
Liberation si představte jako hru, která si z předchozího Blitzkriegu 2 a datadisku Fall of the Reich vezme jen to... nejhorší. Tentokrát se skutečně není nad čím rozepisovat, protože autoři zjevně dostali za úkol udělat NĚCO a využít při tom známé jméno. Z původního dílu a datadisku už měli připraven materiál a editor a tak se prostě něco nakupilo na sebe, udělal se tomu jakýs takýs kabátek a šup ven ždímat prašule. Že bych za to pověsil kluky vývojářské za Jagdpanthera do průvanu je to nejmenší.

Ale začněme od toho dobrého: Tančíky mi přišly skutečně detailní a je radost se na ně podívat. Noční zimní mise s osvětlením a za padajícího sněhu vypadají nádherně. Před spuštěním mise se můžete přesunout na obrazovku s historickým podtextem bitvy a trochu se vzdělat, moc pěkný a podrobně udělaný nápad. Před samotným spuštěním mise máte také možnost rozklikat si na briefingové mapě ikonky jednotlivých vojenských uskupení a dopředu tak zjistit, co dostanete vy za jednotky do bitvy a s čím se proti vám vyhnre protivník. V nastavení si také máto možnost vypnout automatické vyskakování okna s posilami - hurá. A to je vše.

Jako neutrální informací snad může být jen fakt, že zde nedochází k žádnému povyšování jednotek ani sbírání velitelů. Jednotky prostě dostanete a tečka.

Z předchozích díl si skutečně Liberation vzala jen to nedobré a dokonce přidala i některá svá "vylepšení". Takže jednotky zase mají divný pathfinding a než se odněkud vymotají, jsou Vánoce ('46). Sem tam problikne nějaká ta textura kouře nebo výbuchu (naštěstí minimálně, ale hlásit se to musí); pěchota, zabírající statická děla mají obskurní trhavou animaci z jejich pohledu o několik metrů (sem, tam, sem, tam...); hra zase nabízí jen minimální odzoomování, takže na jednotky čubrníte s minimálním odstupem; při průjezdu porostem klátí vysoké vzrostlé stromy tanky (OK), ale i jeepy nebo obsluha děl, která je tlačí. V některých misích dostanete i skvělou možnost slyšet pixely růst, jelikož máte počkat na protiútok a ono se několik DLOUHÝCH minut vůbec nic neděje, takže nevíte, jestli je to záměr nebo bug ve scriptech.
Perličkou téhle hry je ale skutečnost, že si nedokáže zapamatovat nastavení profilu ve hře (krom uložených pozic, naštěstí). Po každém spuštění hry je tak nutné znovu upravit rozlišení, nastavit (vypnout) hlasitost úděsné hudby a nastavit nezobrazování okna s posilami. Následně nastavení uložíte, přejdete do menu Sigleplayer a hra vám dá najednou vybrat ze dvou profilů: Vašeho a stále dokola automaticky vytvářeného "Default", který sice můžete smazat, ale příště je tam znovu. Při výběru svého profilu je ale předchozí nastavení hry zase v kelu a musíte tak znovu zpět do nastavení a proklikat se k rozlišení, hudbě a oknu posil. Teprve pak lze začít hrát a pokračovat dále. Z tohohle jsem rostl a nechápu, jak celá tahle trilogie Blitzkrieg 2 + 2 datadisky mohla vůbec projít nějakým testováním (probíhalo-li).
Samozřejmě nesmíme zapomenout na fakt, že po dokončení kampaně (asi) se nepřehraje žádné outro ani slovo se neukáže a jste vhození zpět do hlavního menu hry, tudíž nevíte, jestli je to bug nebo konec hry. Napadlo mě, že je to možná tím, že jsem už původní hru odinstaloval a datadisk si tak možná bere videa z původní hry. Nicméně to nic nemění na tom, že oba datadisky jsou stand-alone, takže ta videa by tam být měla. Místa na instalačním disku je dostatek.

Nivale jako fakt sorry, ale jestli jsem předchozímu dílu dal 45%, tohle víc ani stejně dostat nemůže. Nervy mám jen jedny. A to se jedná o Anthology edici! Uff...

Pro: Noční mise; historické popovídání i s podrobnou mapkou; vím, co se proti čemu v bitvě utká

Proti: Množství nedomyšleností a vyložených programových chyb. Opakovat to již nemá smysl. Takhle pošpinit Blitzkrieg, Nivale!!!

+5