Blair Witch Volume 3: The Elly Kedward Tale

21.11.2000

Poslední díl herní Blair Witch trilogie vychází opět poměrně rychle po dílu druhém, tentokrát za ním stojí kolektiv z Ritual Entertainment.

The Elly Kedward Tale nás opět zavádí do městečka Burkittsville, tentokrát ovšem časově před všechny předchozí díly a to sice do roku 1785. Hlavní postavou je tentokrát bývalý kněz, nyní lovec čarodějnic, Jonathan Prye, který byl do Burkittsville zavolán, aby vyšetřil zmizení Elly Kedward. Ta byla již dříve obviněna z čarodějnictví poté, co bylo zjištěno, že ve svém domě zabila několik místních dětí a prováděla s jejich krví pohanské rituály.

Místní občané ji přivázali na trakař, vyvezli ji hluboko do blízkého lesa a tam ji nechali napospas mrazu a lesní zvěři. Elly Kedward však z tohoto trakaře záhadně zmizela a je na Jonathanovi, aby celou věc vyšetřil a zmíněnou pokud možno našel a zabil.

Moje první hra ze serie Blari Witch. Je to Hodně podobný Nocturne (Hodně s velkým H na začátku), ale herní dobou, zpracováním, level designem na něj nemá! Nicméně se autorum podařilo udržet příběh jakž takž v mezích hráčovi pozornosti, má to hlavu a patu, a sjedete to za jeden večer. Neobsahuje žádný debilní zbraně jako pušku na slony nebo krumpáč. Kdyby to mělo lepší systém ovládání, tak bych šel s hodnocením i vejš. Ale protože jsem se zasekával o překážky, padal z utesu, a někdy se na mapě vubec nenašel, tak tomu dám jen obligátních 75%.

Pro: Atmosfera.

V tretej časti sa dostávame priamo ku koreňom celej legendy. Píše sa rok 1786 a obyvatelia opúšťajú mestečko Blair. Zmizla z neho totiž celá polovica detí a miestni sú presvedčení, že v tom má prsty istá Elly Kedward, ktorú rok predtým odsúdili za čarodejníctvo a vyhnali do okolitých lesov.

Najväčším sklamaním je, že z rýdzo hororových prvých dvoch dielov trojka skĺzla k lacnej akčnej hre. Prakticky úplne v nej absentuje napätie, atmosféra a lesy v okolí Blair nie sú vôbec zlovestné.

Navyše to miestami prechádza až do nejakej pofidérnej dark fantasy, ktorá sa mi k Blair Witch proste nehodí. Hra je tiež snáď až príliš ľahká. Napriek tomu to nie je úplná nuda a na pár hodín sa pri nej dá pobaviť (najmä pokiaľ máte mytológiu okolo Blair Witch radi).

Pro: aj napriek výhradám celkom zábava

Proti: absencia atmosféry, málo napínavé