Blade Runner

Dohráno. Místo psa bude mít Roy v bytě Crystal :-P
Nevylučuji znovurozehrání v budoucnosti, tohle je opravdu zajímavý projekt...
@Fingon (23.10.2019 23:06): Může to občas vypadat trochu kostrbatě, protože hra na začátku náhodně vygeneruje pár proměnných (kdo je replikant a kdo ne) a poté záleží na některých rozhodnutích ve hře / záleží jestli něco uděláš nebo ne - podle toho se pak odvíjí události ve hře. Mě se třeba půlka z toho, co píšeš ve spoileru, nestala. Je to tedy částečně nelineární.

Ad spoiler - vše dává smysl - Ten komik se ti vygeneroval jako replikant, takže začal zdrhat do klubu a když jsi ho pronásledoval, tak po tobě začal střílet. Lucy byla taky vygenerována jako replikantka, proto jí Crystal sejmula. Proč bylo po McCoyovi vyhlášeno pátrání se dozvíš později. Nicméně v tom metru tě zastřelili právě policajti, kteří po tobě pátrají.
@90210 (23.10.2019 22:05): Act IV, asi. Nevytvořil se mi automatický save, tak nevím.

V Act III se mi stalo několik divných věcí - nejdřív jakýsi komik (Gordo?) předvedl svou rutinu, pak vyběhl ven a začal po mně střílet - game over. Tak jsem načetl starší pozici, komik znovu vyběhl ven, jednou po mě vystřelil a zmizel v night clubu.

V herně má být ta mladá (Lucile?), ale není,tak jdu zpátky do klubu. Po chvíli jsem v šatně s tanečnicí, po druhé otázce vyběhne z místnosti a nikde není. Tak jdu zpět do herny, tam je konečně Lucile- opět dám dvě otázky, ta mě obviní ze sexuálního obtěžování, načež přijde fake policajt a zatáhne mě kamsi do sklepa. Než začne mučení, přiběhne blade runnerka (Crystal?), všechny postřílí, jde se zpět do herny, tam na druhé obrazovce sejme Lucile.

Pak se ozve rádio, že je po McCoyovi vyhlášeno pátrání, kolegyně ho nechá jít.

Zatímco tohle píšu, někdo mě zastřelil v metru - a koukám, najednou je tam autosave pro čtvrtý akt.

Ta hra je... zvláštní.

Jinak se mi víc líbil spin-off Žoldák - Legie zkázy (dnes jsem si málem koupil DVD, ale měli jen v německém dabingu, to si můžou nechat), ale o hře to nejspíš platit nebude. Soldier

Jinak ta SCUMMVM verze nabízí kromě klasické verze i restored content, už to někdo zkoušel?
Když to teď běží ve scummvm, zkusil jsem, jestli mi to pojede. A jede to dobře. Když jsem v intru viděl "November 2019", tak jsem si řekl, že bych to do té doby mohl zkusit dohrát.

Zatím jsem ve druhé kapitole, ale jak jsem se obával, že by mě to (vzhledem k tomu, že mě nebavila ani jedna z verzí /cutů filmu, což vedlo i k tomu, že jsem se ani po hře nijak nepidil) nemuselo moc bavit, tak mě to opravdu moc nebaví. Střílení (a zvláště střelnice) je otřes, ale aspoň jsem nahrál více, než Deckard. A popravdě je mi dost jedno, kdo je člověk a kdo replikant... Vizuálně taky nic moc, hlavně, když jsou postavy blízko kameře, to se to snažím hrát v nativním rozlišení.

Naivně doufám, že se to ještě zlepší. Sice oceňuji tu variabilitu, ale to je tak všechno...
@ugraugra (16.10.2019 14:37): Jojo taky jsem uz kdysi po prvnim dohrani studoval dalsi konce, abych zjistil zda to ma cenu zkouset znovu. Pro poradek, pri svem prvnim hrani jsem odletel s replikanty a pri druhem s jednou replikantkou a to jsem se to snazil hrat jako bych tam vystupoval ja sam, tj.co nejvic neutralne.:)
Přidal jsem do Zajímavostí jak hru rozjet na Win10 i s titulkama.

@Chark (14.10.2019 10:26)@90210 (14.10.2019 11:06): : Ted jsem to studoval a těch konců tam je 12, ale některé se liší jen minimálně. Takže v podstatě jsou 3 hlavní:
1) většina hráčů při prvním průchodu půjde po replikantech, takže na konci je najde na "smetišti" a tam je dorazí.
2) pokud s replikanty v průběhu hry sympatizuješ, tak se s nima sejdeš na tom samém "smetišti" a odletíte spolu pryč.
3) hlavní hrdina nejde na smetiště, ale odjede autem a to buď sám, nebo s jednou ze dvou replikantek. Tohle nastane pokud si s nima rozjedeš romanci.
Ja ji hral uz davno a tusil jsem ji sosnul z ulozto v nejake super verzi se zabudovanim win installerem, tj. to samy co GOG.
@Paul (04.10.2017 22:09): Naprosto skvělá hra. Naštěstí ji má kamarád originál, tak jsem ji několikrát dohrál. Zatím jsem objevil jen asi 5 z 12 možných konců. Taky by si zasloužila aspoň ten GOG.
Jsem si v rámci přípravy na zítřejší shlédnutí Blade Runner 2049 opět shlédnul final cut jedničky a je to pořád tak dobrý jak si pamatuju.
Proč se ksakru nedá tahle hra nikde koupit...zatracený IP práva. Asi se poohlédnu po torrentech.
@mazar1234 (18.01.2017 01:00): Hele ja to pred lety na netu stahl primo v nejakym installeru na Win XP, kterej mel par giga. Zkus po nem mrknout.

Samotna hra je jinak hodne kratka, slo v ni o to rozehrat ji vickrat, variabilita byla jejim hlavnim znakem. Plus je to samozrejme predevsim pro fanousky filmu.
@Phoenix (18.01.2017 12:27): Skôr je problém, že by som zrovna moc nechcel pracholapačku do poličky, preto sa dožadujem elektronickej distribúcie :-D
To už radšej vyriešim "downloadom ISO" a keď to ňekdá hodia na GOG tak si to dokúpim.
Film tedy strašná nuda. Po deseti minutách jsem musel zapnout fast-forward 2x a v tomto režimu ho také zkoukl až do konce :-)

Hra se však zatím jeví lépe, tak uvidíme.
@GodOfTheSick (28.06.2015 18:44): Pro mě jako fanouška filmu, byla hra čirá radost. Doporučuji nejdříve shlédnout film. Ani ne kvůli spoilerům, ale hlavně kvůli atmosféře, hudbě, zvukům, lokacím a pár narážkám na film ve hře. Hra bude potom možná snazší na pochopení. Film je naprosto bezkonkurenční sci-fi a hra je jednou z nejlepších her podle filmu, byť si jede po vlastní dějové lince. Obojí doporučuji. Zajímavostí je, že film má několik verzí (4 + pracovní verze) a stejně tak hra má několik možných zakončení (prý asi 12, já došel na cca 5 až 6).
Film jsem neviděl. Jsou tam nějaké velké spoilery? Je lepší se podívat na film před zahraním hry nebo po jejím dohrání?
Žoldák - Legie zkázy, dobrá scifárna :) Byl jsem na tom v kině před 13 lety. V Cinemě to tuším asi taky zdrbali, ale to mi nezabránilo to vidět :)
@Fingon (16.04.2012 22:09): Pokud se ti nelibil film, tak nema cenu zkouset hru. IMHO.

Jinak scenar k BR byl asi tak 5x kompletne prepisovanej ruznymi autory pro ruzne rezisery, byla to hodne komplikovana zalezitost a vysledek je spis kolektivni dilo slozeny z motivu od jednotlivych scenaristu, kteri na tom po dobu priprav byli zainteresovani.
@Fingon (16.04.2012 22:09): Film se mi také nelíbil, kniha moc také ne a hra... no, ta je podle mě nejpovedenější věcí z universa (tedy pokud nepočítám filmové ost :) - minimálně za vyzkoušení stojí.
Tolik jsem o téhle hře slyšel, ale nechce se mi do ní právě proto, že se mi vůbec nelíbí film (viděl jsem dvakrát, jednou nějakou "prostřední" verzi a pak tu "Definitivně Finální")... Největší sranda je, že film Žoldák (který je tuším od stejného scénáristy a který se má odehrávat ve stejném světě jako Blade Runner), byť je považován za megasračku, se mi líbil daleko daleko víc... http://www.youtube.com/watch?v=c6PPmyzIBNI
ad. verze filmu - Neni to nic extra slozityho, verze filmu jsou 3. Puvodni verze mela voice-over a konec s autem na silnici na mestem, ladenym do zelena. Dalsi verze je director`s cut, ktera uz voice-over ani zaver s autem neobsahuje, zato je v ni flashback s jednorozcem. Treti a posledni verze je final cut, ktery vysel nedavno. Je v podstate uplne stejna, jako director`s cut, jen je vycisteny obraz. Jediny rozdil, ktery jsem zaznamenal byl, ze kdyz Roy vypustil holubici, tak nebe za ni nebylo modry, ale klasicky zakoureny, coz ty scene trochu ubralo na pusobivosti.
Tulareanus: Vidíš, tak třeba scénu s autem a pěknou oblohou jsem nikdy v životě neviděl :) Já viděl tuším jen dvě verze toho filmu a v obou na konci prostě odejde Deckard s tou replikantkou po tom, co jí najde u ní v bytě a uvidí tam to složené origami... V těch verzích je fakt hroznej bordel :)
Znám akorát hudbu z Kyrandie (klasika) a Neverhoodu... ale ten jsem nedohrál :)
4John Mirra - Hudba v adventurach nezni, stejne jako ve vsech ostatnich hrach. Priste doporucuju stisknout to tlacitko na repracich...
John Mirra: ono to tam najavo nevyjde, máš tam len náznaky vo forme toho, že má po celom byte rozmiestnené fotografie svojho života, ako by sa naň nepamätal a ten zlý koniec nie je až tak zlý ako by sa zdalo, len tam nie je tá scéna v aute s peknou krajinou a oblohou.
Inak celkovo filmy podľa Dicka nemám rád, väčšinou mi prídu megazvrzané (Next, Paycheck, Total Recall) alebo proste len nedosahujúce kvalít predlohy (Blade Runner). Jediné relatívne obstojné filmové prevedenie mi prišlo A Scanner Darkly, ale i tam bol problém v tom, že do tej stopáže sa ani tak krátka kniha vo svojej atmosfére a zážitkoch nedokáže zmestiť.

Hudba v adventurách: pamätné témy a melódie z väčšiny hier od Sierry a LucasArts nič? alebo Neverhood, Omikron, Legend of Kyrandia, Myst...
Mně osobně se většinou líbí víc filmy podle knížek od Dicka, než ty jeho knížky samotný... taky mě štve, že jsem ještě neviděl OPRAVDU konečně finální režisérskou verzi, která(má být bez happyendu a nakonec vyjde jasně najevo, že je Deckard replikant.
Ono vůbec, hudba v adventurách nikdy moc nezní... teda já si pamatuju akorát The Longest Journey, a tam byla taky slyšet jen párkrát. Divný :)
Mě se film líbí a hra má spoustu narážek a nepřímých souvislostí s filmem. K absenci titulků, poprvé jsem to hrál a absolutně ničemu jsem nerozuměl, mají tam hodně zvláštní akcent a moje angličtina tehdy byla mizerná. Ale přesto se mi to hodně líbilo, a to zejména díky znalosti filmu. Kniha s filmem a hrou nemá moc společného, jen asi hlavní postavy a námět...
Jedna část je ale z knihy (výslech Dektory). Nejlepší část BR je ale stejně hudba, se kterou se ve hře nepochopitelně šetřilo.
Hlavne je IMHO nesmysl hrat hru Blade Runner pro toho, kdo nema rad film Blade Runner, protoze celej ten BR kult dela Scottuv film, ne kniha. Ja treba nemam rad Star Trek a nehral bych zadnou hru ze Star Trek universe, at uz by byla hodnocena jakkoli.
Sakra, to je škoda.
Taky jsem si to onehdy chtěl zahrát, ale ty titulky mi tam taky dost chyběly... tak pořád čekám, jestli někdo neudělá nějakej patch :D
Drolin: Takže tě příběh zklamal? Myslel jsem, že právě ten bude neskutečně vypilovanej... nebo tam vážně jde "jen" o odhalování replikantů?
Nevím na jakém principu to funguje, ale když jsem dělal VK test u různých postav tak to vycházelo v každé hře jinak (replikant/člověk). Ale jestli se to generuje hned na začátku hry, nebo to závisí na postupu ve hře, to nevím.
Kdysi jsem někde četl, že prý se zde hry od hry náhodně generuje kdo je replikant a kdo ne, neví někdo jestli to je pravda?