Black Moon Chronicles

Kroniky Černého měsíce

strategie > real-time strategie *
1999 PC
Black Moon Chronicles je strategická hra postavená na sérii komiksov rovnakého názvu. Hlavný hrdina je pol-elf menom Wismerhill, ktorého pôvod nie je tak úplne jasný. Zem sa zmieta v nepokojoch a Wismerhill sa stane vodcom malej skupiny žoldnierov. Až dobije jedno malé územie, bude si musieť vybrať medzi štyrmi stranami konfliktu. Empire (Ríša) - jedna z tých kladných frakcií; The Order of Justice (Rád Spravodlivosti) – biela mágia, rytieri, skrátka „paladinské“ typy; The Knights of Light (Rytieri Svetla) – frakcia, ktorej pohnútky nie sú jasné a ich osudy sa príbehom vetvia mnohými spôsobmi. Dobrý, či zlý, tu nemá príliš význam. No a napokon Army of the Black Moon (Armáda Čierneho Mesiaca) – názov hovorí za všetko, posluhovači temnoty všetkého druhu.

Hrateľne sa hra nachádza niekde na pomedzí štýlov klasickej real-time stratégie á la Warcraft, kombinovanej s troškou počítačového spracovania Warhammeru a Heroes of Might and Magic. Keďže je to hra od Crya nechýba vynikajúci soundtrack a zaujímavá a bohatá dejová línia.

Hru u nás vydala společnost Bohemia Interactive pod názvem Kroniky Černého měsíce v české lokalizaci včetně českého dabingu.

Jedna z nejmilejších herních vzpomínek. Strategie vymykající se žánrovým stereotypům C&C-like klonů, nabízející rozmanité strategické úkoly v nápaditých misích, sledujících pěkně táhnoucí příběh, zasazený do velmi barvitého prostředí. Okořeněno komiksově stylizovanými sympatickými hrdiny a přenádhernou hudbou, která dvakrát podtrhuje již tak velmi slušnou atmosféru.
Pro fanoušky realtimovek by to podle mě měla být povinná četba/pařba. Bůhví proč tomu tak není.

Pro: příběh a s ním vysoká kontinuita hry, hrdinové, herní svět, rozmanitost misí, taktické výzvy, vzácná žánrová originalita

Proti: místy otravně blbá inteligence jednotek