Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Black Moon Chronicles

Kroniky Černého měsíce

1999
81
17 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Black Moon Chronicles je strategická hra postavená na sérii komiksov rovnakého názvu. Hlavný hrdina je pol-elf menom Wismerhill, ktorého pôvod nie je tak úplne jasný. Zem sa zmieta v nepokojoch a Wismerhill sa stane vodcom malej skupiny žoldnierov. Až dobije jedno malé územie, bude si musieť vybrať medzi štyrmi stranami konfliktu. Empire (Ríša) - jedna z tých kladných frakcií; The Order of Justice (Rád Spravodlivosti) – biela mágia, rytieri, skrátka „paladinské“ typy; The Knights of Light (Rytieri Svetla) – frakcia, ktorej pohnútky nie sú jasné a ich osudy sa príbehom vetvia mnohými spôsobmi. Dobrý, či zlý, tu nemá príliš význam. No a napokon Army of the Black Moon (Armáda Čierneho Mesiaca) – názov hovorí za všetko, posluhovači temnoty všetkého druhu.

Hrateľne sa hra nachádza niekde na pomedzí štýlov klasickej real-time stratégie á la Warcraft, kombinovanej s troškou počítačového spracovania Warhammeru a Heroes of Might and Magic. Keďže je to hra od Crya nechýba vynikajúci soundtrack a zaujímavá a bohatá dejová línia.

Hru u nás vydala společnost Bohemia Interactive pod názvem Kroniky Černého měsíce v české lokalizaci včetně českého dabingu.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Jedna z nejmilejších herních vzpomínek. Strategie vymykající se žánrovým stereotypům C&C-like klonů, nabízející rozmanité strategické úkoly v nápaditých misích, sledujících pěkně táhnoucí příběh, zasazený do velmi barvitého prostředí. Okořeněno komiksově stylizovanými sympatickými hrdiny a přenádhernou hudbou, která dvakrát podtrhuje již tak velmi slušnou atmosféru.
Pro fanoušky realtimovek by to podle mě měla být povinná četba/pařba. Bůhví proč tomu tak není.

Pro: příběh a s ním vysoká kontinuita hry, hrdinové, herní svět, rozmanitost misí, taktické výzvy, vzácná žánrová originalita

Proti: místy otravně blbá inteligence jednotek

+21