Betrayal in Antara

31.07.1997

Betrayal in Antara prakticky vznikla „z núdze“, keďže Sierra stratila práva na vydávanie hier zo sveta Midkemia Raymonda E. Feista. Preto bol vytvorený nový svet – Ramar, ktorý mal slúžiť ako odrazový mostík pre novú hru. Betrayal in Antara je tak svojim spôsobom duchovným pokračovaním hry Betrayal at Krondor. Postavená na rovnakom, i keď vylepšenom, engine a rovnakých pravidlách pre hru.

Nechýba tu dômyselné otváranie truhiel, boje na ťahy, dva druhy pohľadu na svet (3D z vlastných očí, a akási mapa/pohľad z vtáčej perspektívy). Hra bola napísaná pre Windows 3.1 a bežala v 256 farbách v rozlíšení 640x480 Super VGA móde, ktorý však nedokázala v tej dobe plne zužitkovať najmä vďaka nedostatočnej podpore systému (nadstavby) Windows 3.1 pre hry.

Tiež som nad tým rozmýšľal, ale bojím sa, že hra bude pre mňa už moc z technického hľadiska "zastaralá". :/

Opravdu hodně zvláštní hra. Jestli je možné použít nějaké adjektivum pro Antaru, zvolil bych KOMORNÍ. Není zde příliš prostoru pro rozhovory, vše je takové "tiché". Města a vesnice se zdají být vylidněné (byť je možné nalézt nějaké obyvatele v domech), to samé platí i pro putování po vnějších lokacích, kde se skoro s nikým kromě nepřátel nepotkáte.

Přesto ale nelituju, že jsem hru dohrál. Tahové souboje hodně podobné původnímu Krondoru jsou určitě nadprůměrné a příběh celkem solidní.

Pro: souboje

Proti: "mrtvý" svět