Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Belladonna

56
4 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
27.02.2015 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://belladonnagame.com/
Hráč se ujme role mrtvé dívky, která byla oživena šíleným vědcem, doktorem Wolframem von Trauerschlossem. Doktor tomuto výzkumu zasvětil celý život i duševní zdraví po smrti svého jediného dítěte. Dívka se probouzí v opuštěné laboratoři. Na vlastní pěst musí vyzkoumat záhadu ohledně své smrti a znovuzrození.

Belladonna je gotická point & click adventura s hororovým nádechem, pojednávající o životě a smrti, o rolích hrdinů a lotrů a o morálních hodnotách. Byla inspirována knihou Frankenstein od spisovatelky Mary Shelley, což mimo jiné dokazují i pasáže s dlouhými texty psané ve stejném stylu.


Poslední diskuzní příspěvek

Perfektná definícia pojmu je v Diablovom slovníku od A. Bierceho. “BELLADONNA, n. In Italian a beautiful lady; in English a deadly poison.…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 45
Belladonna je velmi krátká adventura, kterou dohrajete v rozmezí zhruba jedné hodiny (pokud se nezaseknete), což je strašně málo. Adventura navíc není obtížná takže hra rychle odsípá. Hra je z velké části, o tom hledat kusy papíru a odkrývat tragický příběh, který se na hradě odehrál a přitom zjistit, co jste zač. není to tedy tak o tom hledat předměty a řešit hádanky, což bylo pro mě docela zklamání. Inspirace Frankensteinem je pak zjevná. Příběh je na hře asi to nejzajímavější. Jinak mě hra zrovna nenadchla. Pokud však máte rádi dobrý příběh a smíříte se s krátkou herní dobo, tak hrou nepohrdnete.

Pro: Příběh

Proti: Krátké, hratelnost

+10