Belladonna je velmi krátká adventura, kterou dohrajete v rozmezí zhruba jedné hodiny (pokud se nezaseknete), což je strašně málo. Adventura navíc není obtížná takže hra rychle odsípá. Hra je z velké části, o tom hledat kusy papíru a odkrývat tragický příběh, který se na hradě odehrál a přitom zjistit, co jste zač. není to tedy tak o tom hledat předměty a řešit hádanky, což bylo pro mě docela zklamání. Inspirace Frankensteinem je pak zjevná. Příběh je na hře asi to nejzajímavější. Jinak mě hra zrovna nenadchla. Pokud však máte rádi dobrý příběh a smíříte se s krátkou herní dobo, tak hrou nepohrdnete.

Pro: Příběh

Proti: Krátké, hratelnost

Skutečně nevidím důvod, proč dávat této hříčce zbytečně nízké hodnocení. Zcela jistě se jedná o velmi krátkou jednohubku, ale také o velmi precizní gotický horror inspirovaný Frankensteinem.
Může vézt diskuzi o tom, co dělá z adventury dobrou adventuru, ale Belladona je především interaktivní román s adventurními prvky. Cílem hry není přinést potěšení z objevené cesty jak dál, ale spíše probudit zvědavost, napětí a provést hráče mrazivým příběhem.

V tomto duchu je i závěr hry. Končí to tam, kde by měl gotický horror skončit. Vše na víc je zcela zbytečné, protože už to nemá příběhový smysl. Zápletka byla vyřešena. Vše, co přijde po ní náleží pouze naší fantazii. A že já jí mám velmi divokou.

Pro: Příběh. Hratelnost je dobrá, ale nejedná se o logickou adventuru.

Proti: Mohl být více prozkoumán psychologický profil hratelné postavy.