Bear and Breakfast

28.07.2022
15.09.2022
12.12.2023

Jedná se o odpočinkovou hru, ve které se hráč ujímá role medvěda Hanka, jež si právě otevírá svůj vlastní malý hotýlek uprostřed hlubokého lesa, jako útočiště pro místní turisty. Úkolem přitom nebude pouze úspěšně rozjet a dále rozvíjet byznys, ale také postupně odhalovat tajemství tohoto záhadného místa. Hotýlek si lze rozvrhnout, vybavit i vyzdobit k obrazu svému, ať už se týká samotných pokojů pro hosty, koupelen či společných prostor. Velkou roli hraje také interakce s ostatními postavami.

Oddechová hra v pravém slova smyslu, ve které nemusíte jíst ani spát, nemáte žádný ukazatel energie a hlavně nemusíte čekat na určitý konkrétní moment pro plnění zadaných úkolů, protože vše a všichni jsou dostupní kdykoliv a kdekoliv. Zároveň hráč není do ničeho nucen a může si sám rozhodnout, jak postupovat (když si do hotelu nepozvu nové hosty, tak prostě nepřijdou a nemusím se o nikoho starat). Moc se mi líbilo také jednoduché grafické zpracování a barevné, roztomilé postavičky (hlavně protagonista Hank je fajn). Přes všechna pozitiva ale tato hra každopádně trpí stejnými neduhy jako všechny kousky jí podobné - po čase se chtě nechtě vždy dostaví repetitivnost a nutný grind, což je zde podporováno i faktem, že hotelů musíte otevřít rovnou pět, kde i přes rozdílné výzvy a zpestření u každé lokace prakticky pětkrát děláte to samé.

Pro: relax, vlastní tempo, Hank, postavy, roztomilost

Proti: grind, repetitivnost