Batman: Justice Unbalanced

Batman: Slepá spravedlnost

22.09.2003

Když náhle zmizí několik cenných klenotů ve tvaru vajec, vůbec nikdo netuší, jaký vyšší smysl tento úkaz má. Za krádeží totiž nestojí nikdo jiný než Two-Face (Dvě tváře), se kterým navíc úzce spolupracuje Penguin (Tučňák). A právě duo těchto proradných padouchů vytvoří z ukradených vajec nebezpečné bomby, které obdrží nejmocnější občané Gotham City. Právě zde vstupujete na scénu vy v roli Batmana, ale naštěstí na tento zapeklitý problém nejste sami, protože vám při jeho řešení bude pomáhat také Robin. K dispozici je samozřejmě standardní vybavení, kde mimo Batmobilu a Batkoptéry budete hojně využívat Batcomputer.

Ve hře si lze zvolit jednu ze tří obtížností (Nováček, Profesionál, Mistr), přičemž budete v celkem pěti úrovních čelit velkému množství hádanek a hlavolamů. Tyto rébusy u dětí, pro které je hra určena především, pomáhají rozvíjet jejich dovednosti, jako je rychlé řešení různých situací, logické myšlení či schopnost naslouchat. V ČR vyšla hra, podobně jako Batman: Toxic Chill, v kompletní české lokalizaci včetně dabingu (například v edici Dětský svět).

Batman: Justice Unbalanced je téměř na chlup stejný titul, jako Batman: Toxic Chill. Jedinými rozdíly jsou, mimo příběhu, hlavní padouši, kterými již nejsou The Riddler a Mr. Freeze, ale Penguin a Two-Face. Tím pádem se změnily i úkoly a z ledových či kyselinových logických miniher se staly hrátky s deštníky a skákání v několika batplošinovkách.

Herní principy, Batcomputer, komikssová grafika a další věci, dokonce i ukázka z filmu Batman: Záhada Batwoman, jsou v podstatě stejné jako ty, které se nacházejí v Toxické hrozbě. Kdybych hrál tyto hry ihned po sobě, určitě by se dostavil stereotyp a jistě by mě tak nebavily. Takhle jsem si ty necelé dvě hodinky plně užil.

Pro: hlavní padouši, střídání herních žánrů, komiksová grafika, český dabing

Proti: občas nevíte jak dál