Batman: Toxic Chill

Batman: Toxická hrozba

22.09.2003

The Riddler (Hádankář) a Mr. Freeze (Pan Mráz) ohrožují Gotham City nebezpečným chemickým odpadem a mrazivou sněhovou bouří a je jen na vás, abyste v kůži Batmana a Robina zabránili těmto padouchům v jejich nekalém počínání. Využijte tedy všech schopností a speciálních zařízení Batmana, mezi nimiž nesmí chybět Batmobil, Batkoptéra nebo velmi důležitý Batcomputer a vyřešte záludné hádanky, díky kterým zachráníte Gotham City.

Ve hře projdete s netopýřím mužem celkem pěti úrovněmi s několika hádankami, přičemž si budete moci zvolit jednu ze tří obtížností a v případě potřeby je k dispozici i malá nápověda. Hra je primárně určena pro děti od sedmi do deseti let, kterým pomáhá rozvíjet logické myšlení, vytváření hypotéz či prostorové vnímání, ale mohou si ji samozřejmě zahrát i hráči z jiné věkové kategorie.

Další hra z edice ABC, která se ke mně dostala, je Batman: Toxic Chill. Čekal jsem zábavu na pár minut, ale jelikož má hra tři obtížnosti a já si zvolil tu nejtěžší, už jenom kvůli tomu, že je určena především dětem, zábava se protáhla na dvě hodiny.

Samozřejmě herní dobu natáhly texty, jenž byly v paměti Batcomputeru nebo třeba i speciální ukázka z filmu Batman: Záhada Batwoman, ale i tak se jednalo o příjemné překvapení. Líbilo se mi, že se střídaly herní žánry, kdy nejprve musíte při řešení úkolů logicky přemýšlet a potom rychle jednat v akčních pasážích, přičemž je vše protkáno animovanými videi. Jednou jsem sice nevěděl, jak dál, ale pomohla mi v tom nápověda, která je zde obsažena.

Batman: Toxic Chill má komiksovou grafiku a obsahuje i český dabing, což je jistě zapříčiněno hlavně cílovou herní skupinou, ale i mně, jakožto staršímu hráči, se hra hodně líbila a mohu ji vřele doporučit každému, kdo si chce užít hodně zábavy a odreagovat se.

Pro: střídání herních žánrů, komiksová grafika, český dabing, nápověda, zábavnost

Proti: občas nevíte jak dál