@Malis (23.06.2015 13:19): To je na jednu stranu pravdu, na druhou stranu si myslím, že pokud nemám prostředky na vytvoření open world hry, která dobře funguje, tak je lepší udělat menší lokace. Já preferuju vždy kvalitu.
Pro Nvidii vyšly nové ovladače 353.30, speciálně pro Batmana... V těch ovladačích je často to, co vývojáři zkrátka neřeší (technická optimalizace).
@Walome (23.06.2015 12:39): Ty destrukce a fyzika celkově jsou o parník před ostatníma hrama. Když to srovnám třeba s Witcher 3, kde pošlu aard do stolu s nádobím a ani jedna mistička se nepohne, tak je to prostě jiný vesmír.
Sákra... mám objednanou sběrtelku, která ale mi ale kvůli nějakým problémum v obchodě příjde později... Mám ještě objednávku zrušit? Je to opravdu tak špatné?
No zaplatsatan ze jsem to dostal zadara, takze me to zas tak moc netankuje. Nicmene na v profilu zminene sestave mi to hezky a zbesile lita mezi 40ti a 120ti fps. Kdyz prochazim malou mistnosti. Stutter pri jizde batmobilem a nekdy i jenom tak pobiham kolem samozrejme jakbysmet.

Pohraju si jeste s ini, jestli se mi povede aspon jaks taks stabilizovat ten framerate, tak se pres ten stutter snad i prenesu a budu to hrat. Snad. Mozna.
Ideální je mít propojené PC s tv i monitorem. Já pak hraju podle nálady .. jednou se hrbím u PC a podruhé se zase rozvalím na gauč. :)
Já to mám jednoduché - makám na PC a tak nedokážu vnímat klávesnici a myš jako zdroj zábavy už. Proklínám každou sekundu kdy doma musím být u PC. Takže viva la konzola! :D Před rokem bych si ani nedokázal představit hrát na konzoli.
@Walome (23.06.2015 12:15): No nevím, jestli svalovat vinu na konzole. Třeba Uncharted 4 zatím vypadá líp než cokoliv, co jsem kdy viděl na PC. A to je PS4 only hra. Spíš bych to svaloval na pohodlné a neschopné vývojáře, kterým už jde akorát o prachy. Dřív to fungovalo podle mě jinak a řídili to víc lidi, co rádi hrají než lidi, co nikdy nic ani nehráli a jen vystudovali nějaký management.
Dyť to řikám furt, že konzole kurvěj pc gaming :) ale na rozdíl od Kruppeho nemaluju čerta na zeď a myslím, že dobré pc se vyplatí (už pro to, že nejrůznější fixy si můžeš obstarat sám včetně vylepšení grafiky v .ini souborech)
@kuler91 (23.06.2015 12:05): Já to říkám pořád, že kupovat v dnešní době PC za 30 tisíc je hloupost, protože to na něm bude vypadat líp o pár procent než na konzoli, a rozhodně to za ty peníze + další peníze za elektřinu nestojí.

A jo, říkám pořád i to, že dnešní hry jsou alfa/beta verze a finální verze přijde někdy s patchem 2.0. A to ještě jen, když se ho obtěžují dodělat a nenechají to na moderech, že.
Tak můžu potvrdit, že i na 970 to jede divně ... hrozný propady a sem tam brutální stutter. OBčas si člověk říká v jaké podobě se mu vrátí investice do PC 30 tis + 12 za monitor, když je grafika prakticky totožná s PS4 + mizerná optimalizace a to je dnes každá druhá AAA hra ...
Takhle to pak vypadá, že ta krabička za 10 tis je opravdu magická :(
"Some Neogaf members discovered a company called Iron Galaxy handled the PC version. I've never heard of them, but according to those people the company is known for being incompetent."
Moje 5 min dojmy .. hra je neobvykle málo náročná. Vše na max, 1440p a jede to přes palec 40-60 fps, což se celkem divím.
Těch graf nastavení je tam hrozně málo ... :/ Vesměs se dá asi říct, že je to PS verze s gameworks featurama.
Žádnýho stutteringu jsem si nevšiml, což bude pravděpodobně g-syncem, ale pořádně to otestuju až večer.
Hodinka odehrána. První dojmy smíšené.

Nemůžu se ubránit dojmu, že hra nevypadá tak dobře, jak měla/mohla, resp. na PS4 vidích se mi líbila víc.

Performance je mi záhadou - benchmark ukázal průměr 83fps, při samotném hraní jsem ovšem byl seklý na třicítce a kolikrát to kleslo i níž (pocitově, fps jsem zatím netrackoval). Docela četný stuttering, obzvlášť v batmobilu. Gameworks na to zdá se nemá žádný vliv. Možná jsem to taky jenom spustil moc brzo, po chvilce hraní mi vyskočila upomínka ze Steamu, že dokončila jakési dodatečné stahování.

Ad. batmobil - překvapivě dobře ovladatelný na k+m, ale příjde mi úděsně rychlý/uličky na jeho rychlost příliš těsné. Ale to možná taky bylo tím frameratem.

Ostatně jaksi podivně zrychlené a zagresivnělé mi příjdou i souboje. Ale to je možná dáno tím, jak dávno to je co jsem hrál Arkham City.

Skillů tři prdele, mapa velikostně bajvoko tak akorát. Nechť jsou co nejdřív vychytané performance issues (jestli si za ně teď fakt nemůžu sám) a věřím tomu, že to bude pajáda.

EDIT: Záhada vyřešena! Hra je defaultně locknutá na 30fps, přičemž benchmark je free. Není mi moc jasné proč, ale whatever, už jsem to v .ini našel a již to jede krásně plynule.

EDIT2: Heh, tak az tak krasne plynule to neni. Stutter furt, frejmrejt docela krute nestabilni. Prejze mozna bude day-one patch, tak snad.
@Guldy (03.06.2015 13:38): Právě díky tomu Batmobilu bude mít město trochu jiný ráz. Ulice širší a delší a ne tak klaustrofobické (ale to se mi právě na předchozích batmanech líbilo), aby se tam batmobil vešel. Soubojový systém bude podle toho, co jsem viděl, stejný, ale ten už byl v 1. díle super, takže proč ne. Nová, krásná a parádní grafika.
Shrnutí: Bude to vlastně stejné, jako předchozí díly, jen o něco vypilovanější. Největší a nejzajímavější novinkou je právě batmobil, proto je středem všech gameplayů. Zbytek už totiž tak nějak známe.
Jaky si myslite ze to bude ve srovnani s predchozimi dily nebo jinymi hrami? Presvedcte me. V gameplayi vidim jenom batmobile..
Origins rozhodně hrej. Herní mechaniky jsou samozřejmě převzaté, ale opět o něco rozšířené, a to správným směrem. (Krom jedné zbraně ze třetí třetiny hry rukavice. Příběh je povedený, ale hlavně se vydařily postavy - Joker(!), Bane i Batman (jen občas by si mohl odfrknout od toho věčného vzteku). I některé bossfighty (Bane!).
Já doufám, že nové prvky z Origins se objeví i zde. Všemi deseti hlasuju pro mužské nindžy.
@Victor (21.04.2015 13:45): Dokud budou mazlit gameplay jako v případě Arkham Asylum -> Arkham City, tak sem s tím (větší plocha, více gadgets, více pohybů, lepší level design, atd.), Origins jsem nehrál, ale působí to na mě jako "jen" stavění na vybudovaných základech, taková hra je pro mě zatím mimo zájem, ale samozřejmě v nějakém velkém horizontu bych si to taky chtěl zahrát. V nejbližší době ne, to čekám právě na Arkham Knight :)