Nemám rád komiksové hrdiny. Nemám k nim vztah. Jediný komiks, který mě kdy opravdu hodně zaujal byl MAUS. Z těch přímočařejších se mi líbí Sin City nebo Hitman, jinak jsem out. Stejně tak nemusím filmy dělané podle komiksů, většinou jsou plné špatně hrajících herců (Tobyvede), špatných triků, barevných hrdinů atd. Ale asi nejvíce mi vadí charaktery hlavních hrdinů - jsou jako přes kopírák. Buď se jedná o zamindrákované zhrzené mladíky nebo o "zabili mi matku/otce/celou moji rodinu" a jejich charakter nemá daleko k Mirkovi Dušínovi. Jsou vesměs všichni nudní.

Díky tomu si je člověk schopen spíše oblíbit záporáky. A to se mi přesně stalo v Batmanovi. Joker mě bavil. Jeho hlášky (které navíc nebyly daleko od pravdy, když na adresu Batmana křičel, že je to jen po zuby ozbrojený maník oblečený jako cvok), jeho teatrální chování (ale ne přehnaně, jako Jack Nicholson) a jeho úžásná image (ale ne rádoby vážná, jako v posledním přeceňovaném filmu): to vše na mě velmi zapůsobilo a já si ho skutečně zamiloval. Stejně tak jeho sexy pobočnici nebo Strašáka, který byl mnohem děsivější než ve filmu (zejména jeho obří podoba během halucinací).

Nakonec jsem si zvykl i na toho netopýra. Nebyl naštěstí až tak drsný, jak jsem se obával. Nepřátele likvidoval efektivně a efektně zároveň, nevydržel zas tak moc ran a pseudoautoheal mi přišel jako docela dobrý kompromis mezi nesmrtelností a povalujícími se lékárničkami.

Co mě ale otravovalo celou hru byly následující skutečnosti: dorazíte ke dveřím, uprostřed obrazovky se objeví "SPACE-OPEN DOOR", dorazíte k šachtě, objeví se "F", jakože můžete vystřelit hák. Zabije vás boss, hra vám napíše, jak na něj. Potřebujete najít stopy, hra vám napíše, že se máte přepnout do detective módu a co máte sledovat. Jde po vás enemák, hra vám napíše, co máte zmáčknout, abyste jej efektivně zneškodnili. A tak dále a tak dále.
A další věc, která mě štvala, že hra jde hrát jen na xbox gamepadu. Repsektive pokud vlastníte jiný, je tu velká šance, že se Batman nebude chovat tak, jak by měl.

Bez všech těch věcí, které jsem vyjmenoval výše a které značně otravují hráče při jeho cestě parádně vystavěným blázincem, bych dal hře klidně i 85%. Takhle mi nezbývá než opět zmínit, že hry jsou stále lehčí, snažší, tvůrci si myslí, že hráči jsou ovce, které nechtějí přemýšlet a které si ani nezapamatují, že klávesou SPACE se od vynalezení first person akcí otevírají dveře.

Pro: Joker, atmosféra celého místa, sem tam mini WOW moment, některé sekce, nedostavil se stereotyp, Batman je strhanější a strhanější

Proti: konzolovost, mohlo to být delší, sexy záporňačky mohly dostat více prostoru :)

Musím se přiznat, že superhrdinům zrovna dvakrát úplně neholduju. Přesto jsem chtěl hře dát šanci. Abych do světa trochu proniknul, zkouknul jsem před hraním i Batmanovo poslední filmovou trilogii. Samotný svět Batmana mi nakonec vadil ze všeho nejmíň a docela jsem si ho i užíval. Postupem času jsem získal do ruky hodně hračiček, od baterangu, výbušného gelu, až po batclaw nebo line launcher, který mi umožnil dostávat se na dříve nedostupná místa. S narůstajícími skilly se zvýšil i počet komb a ke konci hry už to byl poctivý zábavný batmanovský tanec.

Celé Asylum odehrávající se na jednom ostrově na mě ale celou dobu působilo příliš uměle, ztísněně, repetetivně a ne moc zajímavě. Uvnitř budov samé dlouhé uličky, často slepé, se zablokovanými dveřmi, dokola se opakujícím prolézáním ventilací a ne moc uvěřitelnými kulisami. Že bude mít Batman i zde na ostrově připravenou svojí jeskyni jako útočiště, to jsem vážně neočekával.

Ostrov slouží jen pro přesun do jiného komplexu, ke kterému se opět musím podivnými cestami přes několikero dvěří a nově se objevujícími nepřáteli. Po celou dobu hry tak procházím stejnými místy, jen s drobnými variacemi nebo zasazením. Stejně tak veškerý průběh hrou je dost šablonovitý a předvídatelný.

Na mapách je neustále co sbírat nebo hledat. Hlavně audio pásky s nahranými rozhovory doktorů s pacienty jsem si vždycky rád poslechnul. Sbírání mě ale jinak moc nemotivovalo, protože po smrti je nutné se na místa znovu vracet a sbírat již jednou sebrané trofeje.

Ocenil bych úkládání hry na vhodnějších místech, protože je často nutné přeskakovat viděné filmečky nebo se vracet neustále na místa střetu. Navíc po smrti následuje potupná animačka s výsměchem, která mě nejednou dokázala slušně dopálit.

Uznávám, že atmosféra a svět Batmana má něco do sebe, ale i tak byl výlet do tohoto univerza pro mě poslední a hraní Arkham City nebo Arkham Knight tak odložím.
Aby som nezačal priveľmi zostra: pravdepodobne hra roka, z môjho pohľadu hra desaťročia.

Pôvodne som o projekte BAA priveľa nevedel a sledoval som ho len tak mimochodom. Krátko po vydaní som sa dostal k novému PC, ktoré mi razom otvorilo nové možnosti, a prvou (teda vlastne druhou; najskôr som inštaloval EVE :D) bola voľba práve tejto hry. A nebola to chyba. Po úvode, ktorý mi priblížil, o čo vlastne ide som sa naplno stotožnil s postavou najlepšieho detektíva na svete a plnými dúškami si vychutnával atmosféru hry. Batman: Arkham Asylum mi zahralo na strunu, a dúfam, že mi na ňu ešte chvíľu hrať bude :D

Čo z hry vlastne robí taký skvost?
* Minimalistické ovládanie boja (boh žehnaj tvorcov, že sa vyvarovali tekkenovskej kombovitosti :D)
* gadgety, gadgety a gadgety
* Riddlerove hlavolamy a postupné odhalovanie príbehu (Amadeus Arkham)
* minihry (bojovanie s bossmi v aréne, scarecrowove sny) a logické spestrenia (zámerne som nepovedal hlavolamy, pretože sú to ozaj skôr len spestrenia)
* elementy vyšetrovania
* stealth prístup
* interiéry a exteriéry liečebného ústavu

Do konca je to síce ešte dlhá cesta, no hre nemám takmer čo vytknúť. Zo začiatku ma trochu trápilo nepohodlné ukladanie v checkpointoch, no ako sa na to tak teraz pozerám, mojej skurvene opatrnej povahe, ktorá sa plne rozvinula v SC je to pre mňa vlastne požehnanie :D

Pro: Batman, Jokerove výstrelky, bossovia, minihry a logické spestrenia, gadgety, gadgety a gadgety, Riddlerove hlavolamy

Proti: (checkpointy)

Batmana a podobné komixové hrdiny nijak s nadšením nevyhledávám. Nebýt posledních dvou filmů, které dali Batmanovy aspoň pro mě trochu civilnější ráz, s poklidem bych tuhle hru zřejmě minul.

Co je ale dobré Batman Arkham Asylum by si překvapivě v pohodě vystačil i bez Batmana a to je její hlavní a jednoznačné pozitivum. I přes to, že se jedná o akční hru kupodivu si ani jednou nevystřelíte. Batman odklízí protívníky pouze ruční prací s tím že občas použije batarang nebo vystřelovací háky. Všichni ale končí v bezvědomí což z vás dělá největšího lidumila mezi akčními hrdiny. Takže si tak chodíte po ostrově a mlátíte hlava nehlava občas se trochu plížíte a likvidujete pěkně potichu ze zálohy a navíc koukáte na pěkně zpracované cutscény, které posouvají děj kupředu. Boj jako takový je ve hře zpracován opravdu skvěle. Různá komba a boje s bosy jsou výborné a ohromě dynamické.

Velkou část hry také máte možnost strávit hledáním 240 hádanek. Tahle část je skvělá a výborně natahuje herní dobu, jenže to jakým způsobem je do hry zapracovaná mi příliš nesedlo. Hlavní důvod je ten, že při procházení lokací míjíte spousty schovaných hádanek u kterých vite kde jsou, ale protože ještě nemáte dostatečné vybavení nemáte šanci je sebrat. Pokud tedy chcete hádanky vyřešit, což určitě stojí za to, musíte se do již projitých lokací vracet. Jasně není to povinná čast hry, ale podle mě to zapracování není úplně optimální. Co je horší, díky téhle části hry si grafiku hry bude asi většina lidí pamatovat pouze skrze detektivní režim což mi špatně zapracované hádanky jenom potvrzuje. Pokud bych hrál Batmana podruhé, tak bych hledání hádanek nechal komplet až na konec a hru jako celek bych si podle mě užil mnohem víc. Je to jako dvě hry v jedné. Obě dohromady těžce kazí plynulost.

Co je potřeba vyzvihnout je technická stránka hry, která je na velmi vysoké úrovni. Hra drží. Veškeré herní mechanizmy fungují tak jak mají. Celou dobu jsem měl z Batmana dojem že tohle je opravdu skvěle odladěný kus softwaru bez jediné chyby. Lokace i panáci mají skvělý desing. Na tom si dali v Rocksteady hodně záležet.

Pokud to celé shrnu tak Batman je akční hra s výborně zvládnutým bojovým systémem s neokoukaným hrdinou a dějem. V klidu ho překousne i člověk, kterému Batman universum absolutně nic neříká. Pro mě pouze škoda špatně zakomponované hádankové části.

Pro: Zábavné souboje, gadgety, technické a designové zpracování, překvapivě i pro nebatmanofily, hádanková část jako celek

Proti: Zapracování hádankové části do hry

Musím se přiznat, že jsem k Arkham Asylum (AA) přistupoval skepticky. Netopýří filmy na mne nikdy nijak nezapůsobily a hry podle filmů ve většině případů nedopadnou nejlépe. Tak jsem AA vyzkoušel opravdu jen ze zvědavosti, jestli vůbec všechny ty recenze jsou pravdivé a kladné ohlasy výstižné. Musím se přiznat, že ještě teď, po dohrání hlavní příběhové linky a nespočet výzev jsem hrou ohromen. Batman: Arkham Asylum je dokonalost sama.

Příběh patří mezi stěžejní klady AA, vše začíná jako po konci Temného rytíře. Joker je lapen a po krátkém úvodu, ve kterém se podělá vše, co může se seznamujete s herními - Batmanovskými vychatávkami jako je detektivní (rentgenový) režim, který je stejně tak dobrý jako Fisherovo noční vidění. Největším překvapením pro mě byly boje, které jsou opravdu úžasné a rozdat si to s několikanásobnou přesilou je lahůdka, jak pro všechny "drsňáky", kteří rádi lámou kosti, tak pro příležitostné hráče.

AA není ale jen obyčejná bojovka. Hra v sobě ukrývá spoustu dalších, zábavných činností. To když přijdete například do knihovny plné stráží a záleží jen čistě na Vás, jak si je poddáte. Pomocí Batmanových vychytávek si nezadáte ani s tlupou po zuby ozbrojených šílenců. Stačí jich pár odrovnat a ostatní začnou panikařit, občas z reflexu vystřelí a prohodí třeba "Kámo, tak teď jsem se lekl, tak že jsem se asi posral." Celá hra se, jak už všichni dávno ví, odehrává na ostrově, který je celý volně přístupný, což mne mnohokrát přinutilo k bloudění, ze kterého jsem asi ve dvou případech docela dlouhou chvilku nevěděl, jak z něj.

Závěrem snad jen říci, že tahle hra je dokonalá, úžasná hratelnost, spousta bonusů a skvěle nadabovaný Joker. Hra u které nebudete litovat ničeho! A ani já nelituji hodnocení, je zasloužené ;-)

Pro: překvapení :), boje, vychytávky, detektivní režim, příběh, znovuhratelnost, zábavnost, zábavné boje s bossy, překvapivá délka hlavního příběhu, spousta bonusů,

Proti: při znovu načtení lokace nepřátelé zmizí, občasné bloudění, jsem smutný, že toho bylo tak málo, chci ještě :D

Batman mě velmi příjemně překvapil. Ačkoliv jsem jeho devadesátková filmová zpracování nikdy neocenil a animované seriály mě svého času nijak výjimečně nebavily, Arkham Asylum mě navzdory tomu opravdu chytnul.

Samozřejmě za vším opět stojí Joker, psychopat obklopený dalšími psychopaty, přičemž tito psychopati jsou pro jistotu obklopeni ještě dalšími psychopaty. Příběh protkaný různými kulturními vložkami ze života záporáků mi konečně po letech dokázal vysvětlit, co vlastně všichni na batmanovi a jeho světě vidí. Osobně bych si pojetí hry dokázal představit ještě temněji, ale teď už prostě vidím, že Batman nemá lehkou práci.

Co ale lehké je, je propadnout moc hezkému grafickému kabátu hry. Možná mě trochu iritovalo křečovité chytání se za hlavu řadových poskoků, když jsem jim nakopal tu kterou část těla, ale na celek se moc pěkně kouká. Obzvlášť musím vyzvednout animace boje, protože ty jsou až na malé škobrtnutí opravu plynulé a působí vyloženě filmově.

Když jsem u toho boje, musím také uznat, že mechaniky, na kterých funguje, jsou prostě zábavné. Batman je bijec, a tak dokáže zablokovat ránu z téměř každého směru. Sejde-li se jich ale víc, i on má co dělat. Proto je potřeba dynamicky přemisťovat jeho netopýří zadek, aby nebyl nakopán.

Velmi dobře je také vyřešena většina zbraní a technických pomůcek, které se přímo pojí z postranními úkoly od Hádankáře. Jelikož Batman prochází některá místa vícekrát, s postupně lepším vybavením, tyto úkoly se dají splnit třeba až na třetí průchod místem, takže je v zásadě pořád co dělat.

Arkham Asylum se také vyznačuje perfektním dávkováním příběhu, zvratů a všeho, co k tomu patří. Možná bych si jen posteskl, že některé bossfighty byly dosti zdlouhavé a těžké. je to ode mě srabáctví, ale rád bych třeba dostal možnost snížit si na chvilku obtížnost, protože už nejsem tak trpělivý, jak jsem býval.

Dále mě trochu mrzí nevyužití batmobilu, batletadla, batmotorky, batbicyklu nebo aspoň battříkolky. Jak jsem se ale dozvěděl, v dalších dílech je tento neduh bohatě vynahrazen, mohu se tedy těšit.

Arkham Asylum mohu vřele doporučit každému, kdo má rád superhrdiny a zejména dobré hry. Jen mám povinnost varovat nezkušené před nejtěžší obtížností. Často si budete trhat vlasy, pokud ještě nějaké máte. Zadostiučinění je ale po překonání těžkého místa vskutku enormní.

Pro: Grafika, animace, boje, většina boss-fightů, příběh, hádanky, trofeje, nabitost obsahem

Proti: Nemožnost změny obtížnosti, uvítal bych více bat-vychytávek

S jistým zpožděním jsem přeci jen nakonec si pořídil a dohrál Batmana. Nadšen jsem byl hned po dohrání dema, a plná hra potvrdila své kvality. Je to rozhodně nejlepší hra na motivy tohoto komiksového hrdiny který jako jeden z mála nemá superschopnosti ale pouze technické vychytávky. A co nabídne ostatním hráčům?

Tak je tu samozřejmě špičková hratelnost založena na soubojích proti skupině kdy je vždy zapotřebí taktizovat, a vykrývat údery protivníků. Potom situace kdy dojde na přepady ze zálohy, skrývaní se ve stínech a přípravě pastí proti ozbrojeným protivníkům. Speciální kapitolou jsou souboje s bossy které se vždy liší a nabízí odlišný zážitek.

Až na jednu mezihru se specifickým bossem jsem si celou hru užíval. Navíc hledání bonusů k universu o Batmanovi stojí za to, a rozhodně stojí za opětné rozehrání hry.

Grafika je výborná, zvuková kulisa taktéž a vynikající dabing vše podrthuje. Jen co může některé hráče odlákat je absence češtiny ve hře, kompletně v angličtině je celá hra.

Podtrženo a sečteno hra je výborná a patří k málo kouskům za které stojí zaplatit plnou cenu. Toto dílo významně pomohlo Eidosu a práce na druhém díle jsou už veřejně známy, tak jen doufat že se bude úspěch opakovat.

Pro: Souboje, grafika, dabing, bossové, hratelnost, atmosféra Arkhamu

Proti: pro někoho problém a absencí češtiny

• X360 --
Určitě povedená hra. Dohrál jsem to na Xboxu 360 a ikdyž jsou teď už Xboxové ovladače pro mě ovladatelná záležitost, u mě zůstává zvyklostí klávesnice a myš. Ovšem bojovka jako je Batman: Arkham Asylum nádherně pasuje k ovládačům od Xboxu.

Batman: AA má skvěle zpracované boje nablízko. Batman tvoří jedno kombo za druhým, a to díky jednoduchému ovládání. Hodně dobře jsou využity Batmanovi vychytávky spolu s Batmanovým plachtěním.
Zkrátka co se týče ovládání netopýřího muže, tak je všechno provedeno svižně a potenciál toho, co nabízí hraní za Batmana je taky proveden na výbornou.
Příběh jsem moc nesledoval, protože jsem to hrál v angličtině. Ale atmosféra byla zvládnuta skvěle, správně temná, trochu ve stylu Burtnových batmanovských filmů. Ikdyž hra nenabízí skoro vůbec pořádný pohled na tajemné Gotham City. Přesto i na území Gothemského místa pro blázny a šílené jedince se ukazuje atmosféra jako skvěle provedená.
Ovšem toto místo není nijak skvěle různorodé. Ale je to jenom několik budov a pár venkovních míst (které jsou dostatečně rozlehlé), takže si myslím, že prostředí je dostačující.
Náplň hry je místama skvělá, hlavně teda Batmanovy halucinace, přivozené Scarecrowem, které se můžou pyšnit různorodostí. A taky mě hra překvapila skvělým momentem, skoro u konce hry jak Batmana před vstupem do návštěvní místnosti před vchodem kontroluje jeden z Jokerových mužů a dívá se do seznamu se jmény, potom Batman prochází chodbou a kolem je několik Jokerových mužů, kteří na něho pokřikují, následuje rozhovor s Jokerem a výbuch bomby.

Hra mě bavila, vždyť nabízí perfektní technickou stránku, skvělou atmosféru, batmanovské vychytávky, skvěle zpracované souboje nablízko a svižné ovládání. Přesto nejsem nijak hodně nadšený. Ikdyž jsou některé momenty skvělé, tak celková náplň hry je pro mě tak nějak nemastná neslaná, nepotěší mě ani souboje s bossy, které mi připadají moc obyčejné a ničím oživující, to samé i u souboje s hlavním bossem.

Pro: Technická stránka, atmosféra, Batmanovy vychytávky, skvěle zpracované souboje nablízko, svižné ovládání (hráno na Xboxu 360, tím pádem na Xboxovém ovladači), několik skvělých momentů.

Proti: Náplň hry je (až na některé momenty) nemastná neslaná a nemastné neslané jsou i souboje s bossy.

Batman je dobrá hra. Zdaleka to však není hra perfektní. To hlavní na čem hra staví, tedy souboje, je naštěstí zpracováno dobře. Batman není žádné ořezávátko a tak jsou k vidění všelijaké možné i nemožné údery mající za cíl zneškondit protivníka. Je to efektní, často i efektivní a vcelku dobře ovladatelné. Ostrov Arkham je parádní. Najde se v něm spousta různorodých prostředí vměstnaná na relativně malou plochu, přesto však nijak násilně a celkově ostrov působí dá se říci "přirozeně". Tady ale hlavní klady končí. To ostatní ve hře je sice zpracováno na první pohled pěkně, ale už to zdaleka není tak čupr jako souboje samotné.

Hádanky Riddlera jsou sice fajn, když kolem nich procházíte při hře, ale motivace, která by mě nutila zpětně procházet hru (s novými udělátky) a snažit se je všechny získat, tady už hraničí se sebemrskačstvím... Stejně tak zvláštně působí některé chyty pro hák - dvě naprosto stejné římsy vedle sebe, leč jen jedna aktivní pro zahákování. Samozřejmě nelze čekat, že půjde vylézt všude a všechno, ale takovéhle drobnosti trochu zamrzí.

Celkově je ale Batman slušná, dobře odsýpající akčňárna, která rozhodně stojí za vyzkoušení. Náročnost na HW je nízká, obtížnost přijatelná (alespoň na normal) a herní doba tak akorát (u mě nějakých 12 hodin). Pominu-li tak vcelku zbytečné hádanky, hra si doporučení bez mrknutí oka zaslouží.

Pro: stylizace, soubojový systém, animace

Proti: některé slabší pasáže + zbytečné hádanky

První hra s netopýřím mužem. Dnes už bohužel trochu hůř hratelnější, aspoň teda pro mne, ale atmosférou pořád vynikající počin. Ale prostě já si nemůžu pomoct, ale pro mne ten prostor je prostě malej, kterej máte k dispozici, i počet padouchů a všeho. Jde vidět, že to byl první díl, ale musím pochválit Scarecrowa, kterej je tu naprosto boží padouch a oblíbíte si ho. Některé mise mne fakt bavili, jiné už tolik ne. Jde vidět ale, že tvůrci vzali vše, co bylo dobré na tomhle díle a posunuli se dále. Bojový systém je prostě boží a celkově pokud máte rádi netopýřího muže, celou sérii si zahrát je povinnost.

Pro: bojový systém, scarecrow, atmosféra

Proti: malá mapa, grafika trochu horší na dnešní poměry

Na hře se mi líbí, že souboje nejsou (jak už to ve většine bojových her bývá) přehnaně zrychelné, nereálné ani nepřehledné... Naopak jsou propracovány dobře, ve stylu assassins creeda. Hra je rozmanitá. Má pěknou atmosféru. A hlavně charisma hlavního záporáka jokera, si troufám říci že mnohonásobně předčil i filmovou předlohu, která sama o sobě je taky dobře udělaná.

Pro: grafika, charisma jokera, příběh, souboje

hra, ktera ma velkej potencial uz jen kvuli svemu jmenu a ktera mela velmi hezkej trailer nez vysla

to vse je hezke, ale to bohuzel nestaci

kdyz se hra spusti, tak nejdrive 5 minut jen pomalicku popochazite a cekate, nez se zacne neco dit, dle meho nazoru prochu podivne a na zaujmuti hrace krok mimo, mel jsem docela chut hru vypnout a odinstalovat, avsak kamarad me premluvil at pockam, tak jsem cekal

musim uznat, ze mel pravdu, kdyz uz se zacalo neco dit, tak me hra chytla a opravdu se mi libila, lehce mi to ze zacatku pripominalo kombinaci Assassin Creed a Splinter Cell, moznosti boje me ze zacatku hodne bavili a i ta relativni variabilita byla good

postupne me ta hra vsak zacinala nudit, v tom prostredi jsem se postupne ztracel a nevedel, do ktere budovy mam zrovna jit a hledat pul hodiny spravnej smer a vchod neni nic pro me
a nejhorsi je, ze mista kde se da stratit je jedina moznost, jak se dostat z primky, kterou hra urcuje a neni jina moznost, jak ve hre postupovat, takze dokud se do primky nevratite z5 (nenajdete spravnej vchod do budovy) hra proste stoji a nic se nedeje

vzhledem k tomu, ze pred batmanem jsem hral assassina, kterej me opravdu chytnul a strasne moc se mi libil, tak bojovej system batmana me hodne zklamal a prislo mi to jako bezducha klikacka, ve ktere se neda nic pokazit a pokud se pokusite o nejakou inovaci, tak vysledek je jen jeden a to ze dostanete pres drzku vy a ne oni (omlouvam se, ze jsem to napsal takto, ale opravdu mi to tak pripada)

a tak moje nadseni mizelo a mizelo az nakonec zkoncilo na bodu mrazu a ja hru aniz bych ji dohral tak jsem odinstaloval

Pro: hezka grafika, pocatecni nadseni, mozna take pribeh, variabilita zbrani a dalsich pomucek

Proti: postupne zacne nudit, nemoznost byt v prubehu kreativni, boje

-8 +7 −15
Bleh? Co to má znamenat? Hra, která by ráda byla AAA titulem je normálním konzolovým lineárním nudným béčkem. Vydržel jsem asi hodinu neustálých nápověd, co mám kdy zmáčknout - zprvu jsem si myslel, že je to jen tutorial, záhy jsem však pochopil, že tomu tak není. Hra je prostě dělána pro konzolovou mládež, zcela neschopnou vzít hru do svých rukou. Škoda, je v tom potenciál, ale naprosto zabitý již zmíněnou konzolovitostí a lineárností. Opět se mi tak potvrdilo mé odvěké tvrzení - jakmile hra vznikla až po komerčním úspěchu filmu, tak to bude brak!

Pro: kvalitní zpracování

Proti: konzolové ovládání, lineárnost

-11 +9 −20
Téhle hře jsem na chuť nepřišel a zkouším to s přestávkami vlastně do ted.

Můj problém bude v několika věcech, které ovšem s kvalitou hry mnoho společného nemají a do doby, než jsem hru zahrál, jsem o nich vlastně ani nevěděl:

1) Nemám rád hraní za comiksového hrdinu a zvláštní averzi mám obzvlášť proti Batmanovi.
2) Burtonovský styl, jenž ve mě hra evokuje mám rád pouze ve filmové podání, nikoli herním.
3) Nemám rád okaté konzoloidní porty na PC, kde chci a baví mě hrát na klávesnici a myši a nikoli s joypadem. S Batmanem je joypad takřka povinností..

Přiznávám, že pod vlivem těchto negativ, jde objektivně hodnotit Batmana trochu těžko, přesto po otestování s joypadem Cyborg od Saiteku a urputné snahy najít tu recenzemi a názory slíbenou skvělou hratelnost musím smutně konstatovat, že jsem na nic nepřišel, že na Batmanův stealth vyloženě nejsem (mnohem raději MGS a Snakea) a pokus o rambo styl selhal také, jelikož mi Batman v rvačce pěstmi, prostě nepřijde tolik cool, snad díky jeho, mám-li to říct hnusně - přehnané "maškarádě"..

Ač uznávám zajímavost a originalitu téhle hry, musím suše říct - mě to nějak nechytlo:-/..

Pro: zajímavost a originalita herní koncepce, grafika, zpracování

Proti: Pro mě jako konzolistu, je k dispozici možná daleko více obdobných her, což je právě ten problém. Batman coby hrdina TPS hry pro PC, mě není dostatečným zadostiučiněním. Koncepce a způsob pak příliš vybočuje z mé představy v zábavnou hru.

-12 +12 −24