B.A.T.

The Bureau of Astral Troubleshooters, Bureau des Affaires Temporelles

B.A.T. je futuristická point and click adventura okořeněná RPG prvky, odehrávající se ve 22. století plném zločinu a kriminality. Hlavním hrdinou je agent utajené organizace B.A.T., která plní pro Galaktickou konfederaci úkoly, vyžadující špiónské akce. Hrdina má deset dní na to, aby vystopoval šíleného vědce Vrangora. Ten uprchl z vězeňského tábora a hodlá zničit planetu Selenia, která je největším dodavatelem surovin pro planetu Zemi.

B.A.T. zaujme netradičním komiksovým zpracováním. Hra je plná rozhovorů a pouličních přestřelek, můžete krást i najímat NPC do party. Hrdina má na zápěstí implantovaný superpočítač B.O.B., který má v sobě 4 programy - statistika, zdravotní stav, tlumočník a kardiogram. Během hraní narazíte i na pár meziher, jako například let v malém pouštním kluzáku či jízda na údržbářském vozíku.

O dva roky později vyšlo pokračování The Koshan Conspiracy.

@Londo Mollari (04.12.2022 22:15): Ve spolupráci to možná i hratelné je, protože jeden přijde na jednu věc, druhý zase na jinou a dají to nějak dohromady. Tohle bylo u her kdysi celkem běžné. Nebylo jich ještě moc a spousta lidí hráli stejnou hru a vzájemně si říkali, kde postoupili. Návod v Excaliburu tehdy psal Ice s Andrewem ve spolupráci a stejně tam mají pár chybiček. Například jednu kartu hledali mezi lidmi ve městě, já ji přitom ve všech případech několikerého rozehrání znovu našel vždy položenou bezpečně na jednom a tom samém místě.

Jinak házel jsem to už do odkazů, ale kdyby někdo přehlédl a měl by zájem, tak tady jsem napsal vyčerpávající deník průchodu hrou:

https://ringohrani.blogspot.com/2022/12/ ... troubleshooters.html