Bad Dream: Bridge

31.10.2014

freeware

Po delší odmlce opět přichází další díl point-and-clickového Bad Dream pro trpělivé ukazováčky, tentokrát s číslovkou šest a s podtitulem "Bridge", jenž přesně odpovídá struktuře hry. Sextetové pokračování totiž dláždí cestu k rozsáhlejšímu příběhu Bad Dream: Coma, za které však už autor DesertFoxSoftware chce v roce 2015 zaplatit.

Kapitola Bridge je spíše rekapitulační, shrnuje dosavadní dění z epizod předešlých; Butcher, Graveyard, Hospital, Cyclops a Memories. Z každého dějství si půjčuje cyklus zlomových okamžiků, nicméně se našlo místo i na nezávislé sebezavršení. Šikovně prokládá svůj vlastní děj započínající na starobylém mostě, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází léčebna dlouhodobě nemocných, v níž později "nedobrovolně" sehrajeme klíčovou roli. Pro lepší pochopení, o sanatoriu se traduje řada pověstí a legend o zrůdném monstru unášejícího a užírajícího pacienty. Úkoly jsou různé, ale dva zřetelně vyčnívají - úprk a vyhnutí se sežrání. Samozřejmě vše za doprovodu zaběhnuté hratelnosti a v podobné kreslené grafice.