Bad Dream: Hospital

14.02.2014

freeware

Třetí příběh, pojmenovaný Hospital, této point-and-click série Bad Dream představí známou lokaci ponurého nemocničního prostředí psychiatrické léčebny. Hlavním cílem této epizody je sehnání pětice barev - modrá, červená, zelená, hnědá a žlutá, abychom mohli vdechnout život bezbarvému obrázku na našem stolku. Získat je lze dvěma způsoby, opovrženíhodným nebo mravným. Technika postupu se bude lišit, a tím i tvář zakončení. Zároveň je nutno se vyhýbat kontaktu s šíleným doktorem.

Zdravotnické prostory jsou opět vyskládány na žlutém podloží s tužkou vkreslenými objekty a předměty, z nichž některé v sobě skrývají reakci.

Taky jsem měl jednou noční můru. Po chodbě mě honila Marešová s velkou zásobou draslíku a za jejími zády ji omlouval Julínek. Sestřičky se celou dobu smály, ruce založené na prsou a v každé byla připravená nabroušená stříkačka a tři velké ampule na odběr krve ze zápěstí. Po zábradlí jezdil maličký klaun s úsměvem od ucha k uchu, rozhozené ruce třímající různobarevné balonky se mu kývaly k udržení rovnováhy. Po chvilce jsem si uvědomil, že je to Cikrt a moje noční můra nabrala nový rozměr. Pak jsem zničehonic ležel na nemocničním lůžku, kolem mě byl velký shon a zrovna mě odváželi na chirurgii k operaci aorty. Jenže mě nezačal operovat chirurg, ale pediatr Havránek. Začal do mě píchat těma stříkačkama a já se s křikem probudil. Chvilku jsem přemýšlel, kde jsem a postupně jsem se uklidnil. Po pár minutách mi došlo, že to žádný sen nebyl. Ležel jsem totiž v Thomayerově nemocnici!

Pro: Bad Dream

Proti: krátké