@Fingon (23.03.2013 22:39): Ono první díl jsem přeskočil i já jako fanoušek sérii (tedy nedobrovolně, jelikož realMyst se mi seká a gogový "normální" Myst mi nejde). Ale ani mě moc neláká.

Riven je již úplně jinde, a právem jde považovat za TOP5 materiál z celého žánru. Trojka je skvělá, čtyřka výborná a pětka je již takový pohrobek, ale neurazí. A z Texe minimálně tu Pandoru, jež také patří mezi to nejlepší.

A Zero Zone stahuji, tak jsem zvědavý, zda to za něco bude stát.
@Drolin (23.03.2013 22:37): Polda V proto, ze jsem to jeste nehral, nepocitam moc, ze by se mi to libilo (ale snazim se zachovat si chladnou hlavu). O Tlonovi jsem slysel a mam ho tusim v seznamu, o Vikings jsem taky slysel. Jinak Zero Zone je jakasi futuristicka podivnost, v podstate jedine sci-fi krome Duny a snad jedina pozdejsi adventura, ktera neni zalozena na nejakem literarnim dile. A jede bez instalace.
Byzantine jsem zkusil a planuji tomu dat sanci. Ale mam seznam asi 75 titulu, takze to mozna potrva:-P
@Drolin (23.03.2013 22:27): jinak na Mystu (hral jsem jednicku a RealMyst) me silene irituje to, ze jde vlastne jen o prochazeni pustym ostrovem, spoustou masin a zadnymi dialogy. Ale mozna to jeste zkusim... proto mam asi rad Cryo, ktere k pusobivemu vizualu pridava i hodne navic. Ale tyhle 3D nod-based renderovane potvory IMHO dosahly vrcholu v produkci Kheopse.

Texe si chci jednou poradne zahrat, ale spis ho mam zafixovaneho jako FMV adventury (dily 3--5)
@Fingon (23.03.2013 22:31): Polda 5? :) Pokud něco z tuzemska, tak raději poměrně kvalitní např. slovenský Tlon. No ale máš toho ještě hodně, myslel jsem, že již Cryo finišuješ :). A o Zero Zone jsem nikde, mimo DH, neslyšel a ani vlastně nevím, o co jde.

Jinak z edukativních je ještě zajímavé Vikings a zvláště Byzantine: The Betrayal, který mě velmi bavil ale již mi nejde spustit.
@Drolin (23.03.2013 22:27): Dreams jsem rozjel normalne v Dosboxu (na cd je dos i win verze), ale zoufale me to nebavilo...

Jinak ja se ted hrozne tesim na ten zbytek - mam rozehrane Salammbo, Ring 1+2 a Zero Zone, plus jeste spoluprace s Arxel Tribem - Pompei a Jerusalem. A nakonec jeste Louvre. Jen to chce prokladat s necim jinym, aby mi z toho nejeblo - asi Nostradamem a Poldou V, pripadne Black Mirrorem. Commander Blood a spol. jsem jeste ani nevidel v akci...
@Fingon (23.03.2013 22:19): Versailles (i dvojka) myslím, že vyšlo. Určitě na něj jsou nějaké reklamy ve starčích Score a tak. A když jsem viděl prvně Atlantis II ze screenshotů, tak jsem nemohl uvěřit, že je něco podobného možné vytvořit :).

Tak to mám naopak, tyto mě lákají (zvláště Dreams, které mi však stále nejde spustit a neúspěšně sháním PSX verzi) více než edukativní typy jako China, Aztec, Egypt. A momentálně má dlouhodoběji rozehrané Commander Blood, o čemž tedy nevím zda říci, že je povedené nebo ne.
@Drolin (23.03.2013 22:14): IMHO Cryo hodne dostavalo body za zpracovavane tema a edukativnost - a ze zacatku i za unikatni graficke zpracovani. A prestoze napady srseli az do konce, tak se zpracovanim uz to bylo horsi. A zdaleka ne vsechny adventury od Crya u nas byly vydany, mam pocit, ze takove Versailles, Egypt Kids nebo Zero zone - ani tuk.

Jinak mam odpor k 3D akcnim adventuram, takze Dreams: To Reality, Odyssey, The Devil Inside ani The New Adventures of the Time Machine ani hrat nebudu (zkusil jsem je vsechny), ani Dragon Lore (videl jsem intro a ty prulety kamerou jsou naprosto silene - a hra vypada nic moc)
@Fingon (komentář): Ono s jejich produkcí by bylo až zázrakem, pokud by větší část z těchto adventura byla kvalitní. Osobně za opravdu dobrou adventuru nepovažuji nic od Crya, až se divím, jaké pozornosti se jim u nás dostávalo (viz. češtiny, GAME4U vydání, vysoká hodnocení). Oprotiv např. takovému Mystu nebo i Texovi.