Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream

Atelier Sophie 2: Fushigina Yume no Renkinjutsushi

25.02.2022

Po necelých sedmi letech se jako hrdinka vrací do série Atelier Sophie Neuenmuller, která se poprvé představila v roce 2015 v díle Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book. Sophie tentokrát zavítá do snového světa zvaného Erde Wiege, kde se snaží najít svou zmizelou kamarádku Plachtu. Spolu s přáteli se tedy vydá na dobrodružnou výpravu, nicméně když se jí konečně podaří najít, neprojevuje známky života. Co se s Plachtou stalo a jak se má s nepříjemnou situací vypořádat ji snad prozradí samotná bohyně Elvira, stvořitelka Erde Wiege.

Atelier Sophie je 23. díl z hlavní série Atelier a vůbec poprvé se vývojáři z Gust rozhodli nedokončit souvisle trilogii, kterou aktuálně byla Atelier Ryza, a vrátili se ke starší značce série. Po stránce gameplaye hra nepřináší nijak výrazné změny a stálí fanoušci tak mohou očekávat tahové RPG tak, jak jsou u série zvyklí. Na bojišti je k dispozici šest ovladatelných postav a samotné souboje nerozděluje ani načítací obrazovka, tudíž se odehrávají přímo na místě, kde dojde ke střetu s nepřítelem. Lehkou úpravou však prošel akčně tahový systém, který tentokrát šestici bojovníků rozděluje na dvě skupiny. První je vždy v popředí, druhá pak samozřejmě v pozadí, přičemž spolu oba týmy spolupracují a dávají tak prostor k novým strategiím.

Mezi další novinky se pak řadí třeba změny počasí, což není jen vizuální úprava prostředí, ale má také zásadní vliv na hratelnost, neboť určité předměty se na mapě nacházejí jen za příznivého počasí a stejně tak lze na mapě dosáhnout dříve nepřístupných míst následkem zamrzlé vody apod. Není však potřeba vždy čekat, až ve hře správné počasí přijde, neboť hra dává k dispozici i předměty určené k manipulaci s počasím. Další novinkou jsou dále třeba Great Harvest místa, kde se můžete dostat k nadstandardnímu lootu lepší kvality. Vylepšením prošla i alchymie, která k sérii neodmyslitelně patří.

Já vlastně nevím co k tomu dodat :) Mám asi 8 dilu a poradně to ještě nehrál, nevím proč to furt kupuju. Pořad doufám ze se do toho jednou pustím a pochválim se ze jsem to koupil. Ale zatím nic :)
PS: tuhle taky koupím, pft