KH moc Disney, Atelier moc dětinský...
To jednou není záchrana světa proložená metafyzickými bláboly a už se vám to hned nelíbí :)

@Charllize (13.09.2022 17:02): Zase je tolik neurážej. Atlus ty DLC vydává spolu se hrou. Tady aspoň mají tu slušnost chvíli počkat :)
@Fritol (13.09.2022 16:58): Já zkoušel hrát oba díly a nikam to moc nevedlo. Je to hezky a podobne ale asi sem na to už starej :)
Navic mne děsně vadí ty hromady dlc, vždycky když sem to hrál někde vzadu v mozku na mne kricelo....stejne to nemás komplet tak co se s tím crcáš :)
A taky mne nastvalo ze jsem kdysi koupil všechny ps4 díly a oni pak vydají nějaký komplet vylepšeny verze a já bych měl hrát ty starý?
Ta serie je neuveritelna díra na peníze, zlatej Atlus, a to je co říct.
@Charllize (13.09.2022 16:55): Já teď hraju tu jedničku a nijak zvlášť nadšený nejsem. Jakože je to hezky rozjuchané a milé, nehraje se to vyloženě špatně, ale ty postavy (a zatím i příběh) mě moc nebaví. Přijde mi to takové dětinské moc. :/ Ale ještě v tom zkusím pokračovat.
@Fritol (19.02.2021 11:06): Pro mě je i ten sebehorsi dabing lepší než dabing kde nerozumím ani slovo. Nemá to pro mě žádný význam když slyším jen změť hrdelního zvuku a nemám nejmenší ponětí co znamenají. Je to jak když na mě stéká pes a jeho panicek mi to preklada :D
Ale to je pořad dokola, já se v japonštině s tou postavou hůř ztotoznim a spis mě to ruší, mám i problém pak sledovat text v angličtině a podobně.
Ale jap dabing je pořad lepší než žádný, to zas jo :)
Ono taky částo bývá ze ten anglicky dabing je chudší a v japonštině je ho víc.
Víš jak mi dlouho trvalo v mojem věku se anglicky dostat na úroveň ze rozumím? A oni mi to teď upiraji. :)
@Charllize (19.02.2021 11:02): Těžko říct. Ale když zmiňuješ ten anglický dabing...

Jak byl teď ten Nintendo Direct a začalo to s Xenoblade trollingem, tak jsem si říkal, co to má jako být ten dabing. :D Milionová hra a dabing jak od ochotníků. Jestli je taková hrůza v celé hře, tak to potěš teda. Štěstí, že na tom Switchi to jde přepínat už...
@Fritol (19.02.2021 10:58): Já nemyslím, podle mě ten dabing jim ty prodeje spis nakopne. Nemyslím ze firmy jako compile heart, falcom nebo idea factory jsou nějak výrazně movitejsi než Gust a přesto ty dabingu v angličtině mají a o prodejích 500k kopii se jim v mnoha případech muže jen zdát.
@Charllize (19.02.2021 10:52): Mně naopak přijde, že právě přijetí japonského dabingu na západě stojí za tím, že na západě vychází i trochu obskurnější hry. Například Sakura Wars nebo Fairy Tail. Jasně, u Ryzy je to trochu na pováženou vzhledem k tomu, jak moc velký úspěch jednička byla, a to i na západě, ale i tak je chápu. Dabing prostě stojí kotel peněz a hodně těchhle japonských budgetů neprodá ani půl mega celosvětově, přičemž přes 100k z toho bývá často jen v Japonsku. To pak nemá moc smysl investovat do dabingu.

Navíc anglický dabing není všechno. Jak říká Drolin, tak třeba francouzi ti na nějaký anglický dabing kašlou. A je to velký trh, pro který by museli dělat navíc francouzský. Rusáci to samé...
@Charllize (19.02.2021 10:01): Jen blázen by hrál jRPG a anglickým dabingem, což bude názor většiny hráčů Atelier, takže s tím by asi problém být neměl. No a frantíci se aspon naučí AJ skrze titulky, takže i edukativní rozměr to má :)).

A skoro měsíc, a žádné hodnocení!
Ačkoliv první díl byl velký úspěch a takzvane vydělali, anglicky dabing proste není. Já to nechápu, i ty budget jrpg od compile heart ho mají a další kdejaká pitomina co stala par korun.
A ještě dělají to ze content dlc nemají pro jistotu dabing vůbec žádný.
Na obalu taky třeba píšou ze francouzské titulky jsou pouze ke stažení. Titulky ke stažení? Ta firma má seriózní problém s lokalizaci, jinak to není možný :)
@Charllize (27.01.2021 21:25): No už ji má na skladě jen jeden obchod, tak přemýšlím, jestli nebude moudřejší ji prostě vzít za těch 1,3k, protože později bych ji taky nemusel sehnat vůbec a slevy na digital jim moc po chuti nejsou.
PS5 verze pouze digitálně, ale free upgrade z PS4 verze jak z krabičky, tak digital. Pokud máte někdo v plánu doplňovat sbírku.