Tak jsem to dohral...

Po dlouhy dobe jsem se odhodlal to opet zkusit a zase jsem se napalil, vim ze nemusim open world ale zase jsem do toho sel. Egypt mam rad jeste dyl nez vysel Serious Sam: The First Encounter a serii assasins creed (i kdyz par dilu vynechanych) mam rad taky.

Prvni dil byl pro mne přelomový a ukazal mi novy styl hrani, ten mam dodnes nejradsi. I jeho predstavitel je pro mne asi nejlepsi co se v serii ukazal. Ezio taky nebyl spatny ale italie mne neuchvatila. V tech dílech na mne zacalo dolehat to co mi na openworldu vadi a to je to ze se musi k misi dojit/dojet.

Tenhle dil.jsem ale musel zkusit a nakonec nebyl tak hrozny jak mi prislo zhruba od pulky do trictvrte hlavniho pribehu. Kleopatra, caesar atd nakonec to pribehove vsechno do sebe hezky zapadlo a nakonec hre nedam tak spatny hodnoceni jaky jsem chtel.dat puvodne.
akorat bylo divny že celou hru se bayek riti do toho pomstit smrt syna, nic ho nezastavi a tesne pred koncem musi pohrbit kamarada o kterym sem si nevsiml ze by v pribehu vubec byl, treba sem ho prehlidl, ale tempo hry to nejak narusilo

Jenom ke konci vyvojari.dost nevychytali loadingy kdy se kvuli 30ti sekundovymu.rozhovoru minutu nacita, a tak se to opakovalo kdyz hra vrcholila cca 10x, to zase hodnoceni dost srazilo.

Edit: dalsi zbytečnosti byli namorni bitvy, v podstate mi do tpho absolutne nesedli...

Pro: Krasnej svet, super pribeh

Proti: Loadingy ke konci hry, namorni bitvy

Když Ubisoft oznámil nový AC, RPG prvky a příběh zasazený do Starověkého Egypta, neváhal jsem a ihned kupoval. Hru jsem dohrál na platinu na PS4 a momentálně ji mám rozehranou i na PC, jen už mě tíží čas, takže na hraní mi nezbývá tolik potřebného času, co bych chtěl. Graficky parádní, příběhově také ALE! dost se mi nelíbil combat systém a celkově boj. AC série byl unikátní v tom, že jste během pár vteřin, mohli povraždit skupinku vojáků bez jediného povšimnutí, zde vývojáři na stealth už moc nedali a tak nezbývá než masakrovat vojáky po svém.

Pro: Starověký Egypt, grafika, rozmanitost mapy, nový RPG systém

Proti: combat system chtěl trošku doladit

Origins vyšlo v době, kdy jsem AC hry moc nehrála (měla jsem za sebou 1, 2 a BF), ale bylo mi to hrozně doporučované, že je to úplně jiné, skvělé, úžasné a ještě Egypt, což je prostě moje. Nicméně jsem se k tomu dostala poprvé až pár let zpátky a vlastně mě to moc nebavilo. A přitom, když to začalo a Bayekovi zemřel syn, tak mě ten způsob, jak se to stalo, strašně dostal. To mi přišlo zvládnutý vážně dobře. Pak jsem odehrála hádám třeba hodinu a půl a nechala jsem to být. Vzpomínám si, že jsem měla hroznej problém pochopit, jakou hru teda hraju, protože jsem od AC byla zvyklá na něco úplně jiného. Po nějaké době jsem se dostala k Odyssey a přes trošku kulhavé začátky mě to fakt hodně chytlo. Po dohrání jsem se vrátila k Origins a byla jsem strašně zklamaná. Přitom jak starověký Egypt, tak starověké Řecko je něco, co je mi fakt hodně blízké, takže to rozhodně nebylo prostředím, nebo zasazením děje.
Bohužel mi nesedla ani žádná z postav, která se ve hře objevila. Ať už hlavní, nebo vedlejší. Za celou dobu, se mi nepodařilo najít si cestu k Bayekovi a Aya mi byla vyloženě nesympatická a hraní za ní mě dost obtěžovalo. Až na pár vedlejších úkolů mě tam nic moc neoslovilo. Jediné, co mi to zachraňovalo byl Egypt a soundtrack. A klasicky atmosféra, no. To je pro mě něco, co má skoro každá AC hra, ale tady to teda bylo fakt jen tak tak, a musela jsem se hodně snažit.
Dohrát Originis pro mě bylo fakt těžké. Hlavně protože jsem si řekla, že to teda dotáhnu, ač mě to vlastně moc nebavilo a neustále jsem kvůli té touze mít to konečně za sebou, bojovala s tím, že úkoly hlavního příběhu vyžadovali vyšší level, než jsem měla já. Takže jsem byla nucená (!) hrát vedlejší úkoly, které mě prostě fakt nebavily. To se mi prostě v Odyssey nedělo. Když měl nějakej úkol vyšší level, tak jsem si řekla - ok, jdu teda nejdřív dělat tohle a užila jsem si to. Když se mi to dělo tady, tak jsem si řekla - jesus fucking christ, nechte mě to konečně dohrát. Když bych to měla srovnat s Odyssey, mám pocit, že Origins prostě chybí osobnost, nějakej vnitřní duch, kterýho Odyssey má.
Většinou, když ve hře strávím tolik času, tak (i když mě to ze začátku tolik nebere) si "zvyknu" a podlehnu tomu, co mi vývojáři předložili. Origins jsem dohrála, řekla jsem si "konečně", a hru jsem odinstalovala.
Takže, je mi líto, fakt bych chtěla, fakt jsem se snažila, ale prostě to nebyl můj šálek kávy.

Pro: atmosféra, prostředí, soundtrack, odstartování hlavního příběhu

Proti: hlavní hrdina, nezáživnost hlavního příběhu, zdlouhavost

• XboxX/S 85
Zdravím všechny hráče. Chtěl bych se podělit o můj názor na tuhle hru. Nejsem žádný recenzent, takže se omlouvám za případnou blbost .

AC Origins jsem dlouho odkládal. Ale nakonec jsem se rozhodl, že si to zahrají. Hru jsem hrál na PC (1080p 120fps Ultra detaily) a na Xboxu Series X (bez FPS boostu, takže 4k/30fps ), hrál jsem to na dvou zařízení skrz rozlišení obrazu protože na PC mám jenom fullhd monitor .

První věc, kterou jsem si všiml byl soubojový systém oproti starším dílům. Více se podobal Zaklínači III a celkem mě bavil. Více zbraní a možnosti boje zapříčinily takové oživení série.
Další faktor téhle hry je grafika. Hra vypadá báječně, rozhled z pyramidy a dalších vyvýšených míst se mi hrozně líbil a ještě dlouho jsem na to myslel, jak se hry celkově posouvají.

Já osobně moc Egypta a všechno kolem toho nemusím, tak proto mi trvalo dlouho se přesvěčit abych do té hry naskočil.

Příběh mě bavil, sice mě moc neoslovil, ale byli tam chvíle, kde jsem chtěl vědět co bude dál. Hra je hodně spojována se zaklínačem, ve kterém se nechal inspirovat a vypůjčil si ( spíše okopíroval ) některé mechaniky. Ale mě osobně to nevadilo.

Můj názor na tuhle hru ? Osobně jsem AC Origins prošel bez větším problémů, ale více krát to asi hrát nebudu. Hlavně skrz zasazení do Egypta, které jak jsem psal výše, moc nevyhledávám, ale mapa, lokace, místa a města jsou pěkně provedená.

Vím, že pro některé to už není assasin a já s dovolením musím, ale i nemůžu souhlasit. Hra ve svém nitru už není Assassin, kterého jsme znali, ale rozšiření lóru, parkour a hra celkově, furt aspoň vzdáleně připomína AC.

Doufám že tady nebude moc disliků a uvidíme se u recenze na hru AC: Odyssey
Tento diel je jeden z najlepších z veľmi pekným príbehom. Vytknúť môžem akurát to čo ma na nových assassínoch štve a to nutnosť repetitívnych vedľajších misií kvôli levlovaniu postavy. Pretože ak chcete pokračovať v príbehu tak je lepšie mať vyšší level postavy než je level misie a to dosť zdržuje od hlavného príbehu.
  • XOne 65
Nejak sa ta Odysea musela zrodiť... Taká beta verzia skvelej Assassin's Creed: Odyssey. Príbeh je strašne nudný, okolie nezaujímavé, máte pocit ako by ste hrali mŕtvu hru. No, jednoducho hrôza.