Video mě zaujalo. Srovnání mám asi jen s Tenebrum megawadem k Heretic. Opotřebení zbraní vnímám jako zápor, málo nepřátel naráz též. To ten mod byl obtížnej dost.
@Tarhiel (23.10.2021 12:51): To já si teď říkal přesně naopak něco ve stylu "Tohle vypadá super, ale musím sakra prvně dohrát už ty Witchaveny".

Neřekl bych že nepodařená, minimálně první díl je celkem známý a uznávaný (a často popisován jako jediná skutečně dobrá hra onoho studia), snad až na dvojku se plivalo především kvůli technickým nedostatkům (které má právě ta GoG verze opravovat, takže snad už cajk).
Sice se najde spoustu komentářů ve stylu "Hexen je lepší" ale tak Hexen je taky něco jako Doom mezi FPSkami/mlátičkami, tomu se jen tak něco nevyrovná, nadto her jako Witchaven aby člověk pohledal, tam moc alternativ není na to, abych se ještě ofrňoval nad tím, že to není tak skvělé jako Hexen. I na GOGu to má 4/5 a na Steamu "kladné", vůbec si nemyslím, že se bude jednat o špatné hry, možná ne špičkové, ale rozhodně v rámci žánru (kde nadto je ještě konkurence malá) ne špatné.
Ale o to jsem raději, že vzniklo něco jako Arthurian Legends.
@Rapier (22.10.2021 19:18): Je to tak, viem, že tá hra bola nepodarená, celkom som zvedavý na tú novú verziu z GOGu, kde majú nejaké vychytávky a vyzerá, že sa to hrá lepšie.

No Arthurian Legends budú mať jednoznačne prednosť :)
@Garret (22.10.2021 18:05): nedohrál, na rozdíl od níže jmenovaných her na build engine. Neměl jsem na to nervy, fantasy nikdy nebylo u mě tak oblíbené abych hrál hru jen proto, že to je fantasy, na rozdíl od kamarádů. :)
Popravdě lovím teď v paměti, řekl bych, že to z nich nedohrál nakonec nikdo, nebo snad jeden, max. dva z mnoha nás co to tenkrát zkoušeli a hráli.
@Garret (22.10.2021 16:32): tak to jsi o nic nepřišel. Já hrál u kamaráda na PC oba díly, a upřímně nic moc. Takový Duke Nukem 3D, Blood nebo i Shadow Warriors byly o třídu lepší.
Přijde mi, že oba Witchaveny byly určeny jen pro fantasy fanoušky, a také si pamatuji, že byly brutálně obtížné s mnoha pastmi.
Jenže, na rozdíl klonu Dooma, tedy Heretica, tohle klonování moc dobře nedopadlo. :) Schválně si zkusím Witchaven zahrát dnes, vsadím se, že to nedohraji jako tenkrát. Ta hra nebyla moc povedená už tenkrát.
@Tarhiel (22.10.2021 15:35): Witchaven jsem bohužel nikdy nehrál, ale máš pravdu, že je to asi nejpodobnější gameplay. když jsem viděl AL poprvé ve walkhtorugh od yutubera pag666 co sleduju, myslel jsem, že to je nějaký GZdoom total conversion :-)
@Garret (komentář): Díky, namlsal si ma - o hre už nejaký čas viem, počkám na GOG release a zrejme si ju zahrám hneď po dohraní Pathfindera :)

Akurát sa čudujem, že ľudia spomínajú Doom, a pritom je to odvolávka na Witchaven jak vyšitá :)