Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Čtvrté a páté díly existují, ale jak už bylo řečeno, tak moc nestojí za zmínku. Nejde o adventury, ale klasické hidden objekt hledačky.
@Tarhiel (18.06.2021 08:52): 4,5 díl existuje, zjistil jsem to nedávno, ale nejsou to adventury. Jsou to takový ty hidden object games (každý puzzle znamená nasbírej x předmětů na obrazovce). Kdysi jsem měl slabší období a hrával jsem to, asi nejvíce mě bavila série Awakening nebo Dark Parables, ale už bych do toho nešel. To je takový ten most mezi casual FB kravinou a skutečnou hrou.
@Red (18.06.2021 02:02): To je dost o pohodlnosti totiž :) Mám rád prostě klasický 2/2,5 adventury, ideálně takový co jsem kdysi hrál. A i když mě v 90. letech zbývají desítky nedohraných a nehodnocených kousků, tak jsou to většinou hry do kterých se mě nechce. Spousta her bez titulků, multimediální pokusy s odpornou grafikou či spousta 3D pokusů. Série Myst je takovým největším restem. Zkusil jsem třeba teď Sokalovu Amerzone, ale prostě mě to nebaví. Kdežto k tomuhle sednu a i přes výtky a nadávání vím jak to hrát a jak to dohrát. Jinak po paměti - Lost Horizon naprosto úžasný, Gray Matter mě nechytl ani si přesně nepamatuju proč. Cognition jsem nezkoušel. Spíše mě láká znovu Still Life celá série včetně prequelu a toho šílenýho druhýho dílu.

@Tarhiel (18.06.2021 02:20): Zatím mě to kupodivu celkem baví - puzzle přituhly a fest (skládání papíru v laborce FBI byl porod) a příběh o geniálním psychopatovi, který si vodí agentku na provázkách je sice klišé jak prase, ale zrovna jedno z těch co mám aspoň ve filmech rád.
@M.a.t.t. (28.03.2012 19:09): No vzhledem k tomu, že i když to málokdo ví, tak v Česku jednička vyšla s oficiální češtinou, takže k jedničce češtinu logicky dělat nebudeme, ale trojku máme v plánu. :) + další adventury od City Interactive (konkrétně sérii adventur Chronicles of Mystery). Jinak jsem rád, že aspoň někdo má o to zájem. :-) A možná někoho také potěším zprávou, že pracujeme rovněž na překladu zajímavé adventury Alpha Polaris.
Společně ještě s několika dalšími lidmi doděláváme češtinu na tuhle adventurku. Podle počtu hodnocení vidím, že ji moc lidí nehrálo, že moc populární tady na databázi není. Třeba to však někoho, až bude čeština hotová, naláká a hru vyzkouší. :) Až náš amatérský překlad oficiálně vydáme, tak se ozvu a snad se najde někdo, kdo si hru i s češtinou projde a napíše nějaký, aspoň krátký, komentář. ;-)