Area 51

Mesa Logic •  Tantalus Interactive (PC, PS1, Saturn)
1995
30.09.1996
20.11.1996
26.11.1996

Agresivní mimozemská rasa vetřelců, Kronnové, si vyhlédla planetu Zemi pro svou další invazi. Jejich cílem je podmanění, nebo vyhubení lidstva. Prvním terčem mimozemského útoku se stala tajná vojenská základna v Oblasti 51, kde mimozemšťané geneticky upravili přítomné vojáky a chystají se odtud směřovat další útok. Speciálně vycvičené komando STAAR (Strategic Tactical Advanced Alien Response), mezi kterými je i voják Peterson, dostalo jediný úkol - nepozorovaně se dostat na základnu, zlikvidovat nezvané hosty a aktivovat jadernou autodestruktivní sekvenci. Podaří se zabránit invazi a zachránit naši modrou planetu?

V úloze Petersona postupujete společně se svým komandem s prstem na spoušti. Mimozemské vetřelce, zmutované vojáky a zombie ovládané Kronny je třeba likvidovat, aniž byste zranili, či zabili některého z členů vlastního komanda. To postupně prochází sklady, podzemními výzkumnými laboratořemi a tajnými tunely, přičemž je čistí od nepřátel. K této činnosti máte k dispozici nejprve pistoli, postupem základnou vylepšuje svůj arzenál o brokovnici nebo kulomet. Granáty bývají ukryté v bednách.

Grafika hry spočívá ve využití digitalizovaného videa. Zatímco všechny postavy, nepřátelé a výbuchy jsou ve 2D, ostatní předměty, vozidla a prostředí jsou předrenderována ve 3D.