Dal jsem si blbý save uprostřed souboje s dalším savem znatelně dál, tak abych z toho odešel, tak jsem snížil obtížnost a teda, přijde mi, že rozdíl je opravdu minimální a nakonec jsem stejně musel sáhnout po starším uložení... už jsem se na hru zdravě naštval a šel se pořádně vybavit do shopu, tak už konečně dělám nějakou slušnější damage, ale teda obecně pořád ve větších soubojích docela trpím, dost mě derou ti rychlo lučistníci... a dost mě naštvalo, že když jsem konečně našel OP companiona, tak jsem po dodělaní questu zjistil, že je pouze dočasný a to jsem mu ještě narval nějaké moje věci :(
Toho Mead Muga mám, bez něj jsem nebyla schopná překonat bandity v Shrouded Hills. Asi budou i nějaký triky, ale nic účinnýho jsem nevymyslela.
Mimochodem, má význam investovat do pick locks? Schválně jsem do toho zkusila dát nastřádaný body a efekt žádnej.
@S4TW (03.03.2023 12:51): Já chodím do Ashbury pokaždé ještě před Black Mountain. Taky hrávám za technologa pistolníka a díky tomu, že se tam dá sehnat nejsilnější parťák a odstřelovací puška, většinou tím končí veškeré problémy s bojem do konce hry.
@S4TW (03.03.2023 12:29): Aha...tak toho som v parte myslím nikdy nemal.

Virgil je nutnosť, pretože na začiatku hry nemá človek veľkú šancu na prežitie, keď je sám. Akurát keď hlavnú postavu vyvíjaš technologickým smerom, tak čoskoro narazíš na to, že jeho pokusy liečiť ťa mágiou budú čím ďalej tým viac končiť neúspechom a bude sa jednať len o plytvanie manou (fatigue)...čo myslím že môžeš vidieť aj v tejto fáze hry, keď sa pokúša liečiť Magnusa. Ak ho máš na boj zblízka, tak najlepšou zbraňou preňho je Balanced Sword, prípadne ktorá akákoľvek jeho vylepšená/vycraftená verzia.

Magnus je dobrý, ale ak chceš aby bol uplatniteľný čo najviac, potrebuje poriadnu zbraň. IMO prinajmenšom Feather-Weight Axe, prípadne ak vieš vyrobiť tak ASAP Pyrotechnic Axe, z tupých zbraní v tejto časti hry je asi najlepšie Quality Hammer. Navyše v hre je myslím bug kedy ako Trpaslík nedostáva bonus z jeho rukavíc ktoré má od začiatku. Treba mu ich dať dole a znova nasadiť aby to začalo fungovať tak ako má, a tuším to treba urobiť pri každom loadovaní uloženej hry...

Ešte v Shrouded Hills sa dá v hospode stretnúť poloobor Sogg Mead Mug, dá sa využiť ako nosič a ťažký rubač, ale v tejto časti hry už už zrejme bude pre teba neužitočný kvôli nízkemu levelu.
@Tulareanus (03.03.2023 12:41): to nevím, ale ještě jsem si zajel vlakem do Ashbury takže tam si to taky trochu prolezu, dodělám si questíky, pořád se vybavím a vrátím se silnější a připravenější! Náhodou, tohle mě na hře vlastně taky baví, kdy prostě člověk narazí a musí si nějak poradit, je to vlastně zoufalost na jednu stranu, ale výzva na druhou :)... ale ono od toho 15. levelu už ty expy tolik nelezou, co si budeme, takže budu rád, když budu mít 17. lvl :D
@S4TW (02.03.2023 21:30): Ja som si až teraz uvedomil a pomýlil Black Mountain Clan s inou lokáciou, v tom prípade áno, bol som tam už na takom leveli ako ty a prišlo mi to po dohraní, že to bola najťažšia časť a aj najdlhší a až zbytočne dlhý dungeon. Našťastie už potom žiadna taká megaveľká dungeon lokácia nie je.
Menší hint, čo by si ešte mohol urobiť a nabrať nejaké expy, tak neviem, či vieš, ale kúsok na východ od Black Mountain Clanu je jedno mestečko pri ústí rieky. :)
@Ferdish (03.03.2023 11:14): takovej mág, co byl na baru v Black Roots... hodně vydrží jako tank, jen bych potřeboval, aby se na něj agrovali protivníci a já nemusel vždycky hrozně kličkovat, hned by ty souboje byly lehčí :D
@včelka (02.03.2023 17:09): jako mě nedělá takový problém zabít lvl. 20-30 (no dobře, občas to chce tak 30 opakování), ale když jich tam je několik desítek, tak už je to peklo... hlavně mám problém, že umírám na dvě rány a vždycky se nagrují na mě, přitom mám v partě jeden slušný tank... to ničení zbraní a zbroje jsem si taky všiml až v průběhu hry a nemile mě to překvapilo, teď musím hrát s daleko větší pozorností, do BM se vrátím až dodělám většinu side questů, co mi tam visí a budu se muset ještě dost napakovat granáty, které taky hodně jedu... problém teda ještě mám docela s financemi...

@S4TW (02.03.2023 21:30): já jedu pušku, ale dost mě drásá, že se právě vždycky všichni agrují hned na mě, což v kombinaci se slabým brněním je docela peklo...
@S4TW (02.03.2023 13:09): Poprvé jsem v Black Mountains trochu trpěl. Zničil jsem si všechny meče, a ti golemové byli pak dost problém. Zkus používat tupé zbraně a budou umírat mnohem rychleji. Jestli máš dost silnou postavu, tak se dá mlátit i pěstmi.
Doly Black Mountain mi celkem daly zabrat, ale zmákla jsem to, ale nepamatuju si, na jaký úrovni jsem tam vlezla, řekla bych, že tak 16 nebo 17. Ale vlastně mě to ani tolik nebavilo, jak to byl jenom jeden souboj za druhým. Taky jsem technickýho zaměření a mám tři společníky.
Jinak se teda celou hrou prokousávám hrozně pomalu, hlavně kvůli nedostatku času a pak mám taky potřebu všechno důkladně prošmejdit. :)
@S4TW (02.03.2023 12:49): Skús dať do spoileru zoznam lokácii (nemusia byť len mestá), kde si zatia+ questil a podľa toho ti asi budeme vedieť povedať, kam si mal ešte ísť, že je to príbehovo aj levelovo relevantné pre teba.
@Tulareanus (02.03.2023 10:37): já měl pocit, že jsem jich většinu udělal, ale asi budu muset prošmejdit víc mapu a dodělat ty, kde jsem se nějak zasekl, vrátím se tam teda asi až s lvlem 20, mám pocit, že vlakem bych se měl dostat ještě do jednoho města, kde jsem nebyl
@S4TW (01.03.2023 20:45): Mne osobne príde na prvý playthrough ten level na tú oblasť určite malý. Tak ako píše Ferdish, mal by si mať už viacero lokácii za sebou a keď tak nad tým uvažujem, tak narozdiel od moderných hier, Arcanum sa v podstate spolieha, že bude hráč robiť aj sidequesty (nemusí všetky), aby mal dostatok expov.
@S4TW (01.03.2023 20:45): Na to je dosť tažká odpoveď...záleží na tom či máš postavu viac zameranú do mágie či technológie, koľko máš spoločníkov a pod. Taktiež záleží na tom, ktoré oblasti si pred Black Mountain Mines navštívil a aké side questy v nich splnil. Vo všeobecnosti by si mal mať za sebou Shrouded Hills/Zakryté Kopce, Tarant (s výnimkou štvrte The Boil/Vřed a stoky), Dernholm, Black Root.
Jsem lvl. 15 a když pominu, že spousta soubojů je docela pain, tak si dokáži docela poradit, ale teď jsem došel do Black Mountaines Mines a to v podstatě každý druhý souboj je proti lvl 20 - 30, čili téměř bez šance, jsem tu ještě moc brzo? Příběhově nemám už moc co dělat nebo jsem něco zásadního misnul? Side jsem udělal celkem dost, ale některé jsem se stucknul, spíš mi jde jen o to, jestli je lvl. 15 fakt hrozně brzo, přijdu si tu tak minimálně o 10 lvl být dřív než bych měl :D
@Ferdish (21.02.2023 21:41): jj, přesně, u novějších her se dá jít straight za questem, tady je to prostě pořád a co je támhle a támhle a kam mám vlastně jít a já jsem vlastně v jiném městě…
Ty jo, po delší době zase hra, kde si řeknu, že si dám jen 30 minut na jeden quest a najednou ani nevím jak a jsem v tom za dvě hodiny :D
@Jab (19.02.2023 22:39): Já ty 4 skill pointy, co jsem nevybral sám oželím :), mě zase vždycky hrozně bolí opakovat nějaký 2 hodinový průchod znovu, vlastně víc než tohle :)... nicméně jsem si poradil s bandity a bylo to poměrně easy, stačilo si je trochu podminovat :D
@Jab (19.02.2023 21:40): no, já už je právě ukecat nemohu a upřímně, teď už je vážně chci nějak voddělat a napadlo mě, jak na to :D

akorát jsem byl línej si vytvářet si postavu, tak jsem si vzal jednu předdělanou, ale nevšiml jsem si, že mi to samo leveluje a teď otázka, mám to ještě vypnout nebo to nechat? přijde mi to škoda si to sám nemanagovat, ale možná, pro někoho, kdo hraje poprvé je to taky cesta, nevím...
Jestli ty bandity u mostu, tak ty jde i ukecat. Obecně Arcanum má mraky postupů, jak něco vyřešit.
@S4TW (19.02.2023 18:26): To je pravděpodobně nejtěžší souboj ve hře. Respektive jeden ze tří nejtěžších určite. :-) Bohužel nalevelovat není moc kde. Naštěstí jde ta lokace vyřešit několika různými způsoby. Znám čtyři, ale možná jich bude víc.
Tak jsem taky rozehrál a zatím... no, spíš tak jančím po okolí a moc nevím kudy kam, respektive asi je blbost se fokusovat na nějaký quest, ale spíš pořádně vyexplorovat první lokaci, páč bez toho se nejspíš nehnu :)
@Ferdish (15.12.2022 12:59):  Aha, na to ovlivňování jsem ještě ani nepřišla, že tam něco takovýho je...

@hanak_v_exilu (15.12.2022 21:47): Tak mně to jde líp než minule, došly mi i některý věci, který předtim ne. Jsem teď v Tarantu a mám už tři kámoše a celkem se nám daří:) Tak uvidím, jestli zapracuju na místě pro dalšího. Ale asi bych měla investovat i jinam.
@včelka (15.12.2022 08:50): Tak držím palce. Ono stačí projít stoky v Tarantu a levely skáčou jedna radost. Dost velká sekce se dá prolézt už tak od pátého levelu. Než jsem pak na povrchu oběhal všechny donášky, službičky a úkoly, tak jsem byl skoro na dvacátém. S ním už se dá relativně bezpečně cestovat. A doporučuju si před cestou do přístavního města na východě nechat místo na jednoho nového společníka. Dá se tam naverbovat výborná posila se kterou jsou souboje mnohem jednodušší.
Jj, Arcanum je zo začiatku dosť tuhá záležitosť, dokonca ani pri nastavení boja na ťahy (čím sa navyše stanú dosť zdĺhavými). V takej tarantskej štvrti The Boil (Vřed) ti bez problémov natrhnú prdel aj keď budeš na leveli 20 :-) A to vzájomné negatívne ovplyvňovanie magických a technologických postáv v rámci družiny, hlavne v pokročilejšom štádiu hry vie byť niekedy veľmi frustrujúce.