Neměl by někdo na prodej CD soundtrack? Rád bych doplnil 3. kousek do sbírky.
@Falagar (15.01.2013 01:03): Právě že vizuálně je dost brutálně jednoduchá až ošklivá. Tady má Aquaria navrch. I tak ej to ale kvalitní hra.

JO a OST Aquarie je tak dobré, že jsem si jej dokonce i legálně koupil (tu) :)
Tato hra me naprosto uchvatila scenerii, pomerne velkou mapou na prozkoumani a navic predmety, ktere lze ziskat hledanim a to byl pro me bojovy ukol. Rad tvorim rekordy nebo hledam komplet predmety co lze najit ve hre. Presne to co ja mam ve hrehre rad se tu naleza. Radeji si zahraju 2D nez 3D hru. Diky mladi co jsem ztravil u tech starych pecek ocenuju takoveto kousky. Jen skoda, ze jsem ji dohral. Byl jsem z toho smutny.
@Bodkin (13.11.2012 10:48): presne muj pripad, zacatek supr. ale pak sem napr spatne odbocil dolu a propletal se ve tme nez sem po vic jak pulhodine zjistil ze tam proste este nemam lozit ..
misto abych se zas pulhodinu propletal nahoru tak sem to vypl :-)
U mne měla Aquaria trochu smůlu. (stejně jako několik dalších her) Bavila mne opravdu hodně, ale pak jsem prostě dva nebo tři týdny neměl na hraní (čehokoliv) čas a už jsem se k ní nevrátil.
@Artran (13.11.2012 10:23): Ona je to jen hrozivá nuda, nic víc. Vždycky z těch první pár hodin jsem nadšený (zkoušel jsem to asi třikrát), ale pak je to samé bludiště a veškeré nadšení vyprchá během chvíle.
Já jsem nejdřív nemohl dát snad u hladiny (?) nějakého bosse a pak jsem přestal hrát někde hodně hluboko ve tmě - sice jsem měl světlo, ale už se tam tuším moc bojovalo a prostě jsem se k tomu nevrátil. Řekl bych, že jsem byl už dost blízko před koncem. Do té doby mne to ale bavilo hodně, taková hravá hra...
@ugraugra (13.06.2012 18:54): U mne to bylo dáno tím, že jsem si nemohl vybavit hru, která by se Aquarii podobala. Je to mix různých žánrů (arkáda, RPG, adventura, plošinkovka) a svět Aquarie se mi jevil dost imaginativní (resp. nesrovnatelně imaginativnější než u jiných her, které jsem hrál). Takhle mne zaujala až teprve nedávno Botanicula od Plachého. A svým způsobem i Limbo.

@Rattus (13.06.2012 19:31): Tyhle situace se mi přiházívaly v RPG. Tohle bývá nevýhoda otevřeného světa.
@Artran (13.06.2012 17:43): dohral jsem demo, pak plnou hru jsem hral a v nejakym miste sel spatnym smerem ( tusim dolu nekam a nemel sem svetlo ) a hrozne se mi nechtelo plazit se zase nahoru silenym bludistem :-)

ale uz sem si to po letech zase nachystal a dohraju to s deckem
Docela mne překvapuje, že jsem tu teprve druhý, který Aquarii dohrál. Dlouho se mi nestalo, že by mne nějaká hra tak okouzlovala svým světem a nutila mne díky tomu pokračovat dál a dál.

EDIT: Heh, teď jsem si všiml, že téměř stejná věta je i v Daemonově komentáři. Takže asi tak ;-)
Kdyby náhodou si toho ještě někdo nevšiml, pokud jste si loni(letos?) koupili Humble indie Bundle u Wolfire, tak se mrkněte na ten link, co jste dostali a máte tam i key pro odemčení všech koupených her na steamu... Což se třeba někomu hodí :)
A koukám, že některé písničky se hodně podobají OST k Final Fantasy VII... Což mě osobně docela potěšilo :)
Spohlasím. Dokonce jsem si jej v prosinci koupil a nechal si jej přes moře poslat... ;-)
No právě že jsou tam hned dva z kraje a pak jsem po cestě do prava a dolů nenarazil na žádný. Ale je pravda, že jsem se nechal zmást tou nečekanou volností se spoustou cest, kam jít. Na podruhé jsem to vzal systematičtěji a začal jsem nahoře, kde to vypadalo, že nebude tolik cest dál a byl to dobrý krok - tam se pár schovaných krystalů našlo a kromě toho i např. rybí forma, která je prostě perfektní. ;-)
Tj, prozkoumávat Aquarii je radost a tos toho po šesti hodinách ještě moc neviděl :)

btw. V open waters je například v první mapě saveovací krystal hned u vstupu z home waters :) Nebo jsi ho hledal ve dvojce open waters? Tam je taky, ale už trochu shovanější.
Já tuhle hru prostě žeru! Po včerejším rozladění nad otevřenými vodami, kde jsem po půl hodině hraní nenalezl ani jeden sejvovací krystal a nakonec chcípnul, jsem se do toho zase ponořil a totálně si to užívám. Hrá přesně pro magory jako já, kteří musí objevit každé zákoutí, všude se dostat, všechno získat... :-)
Strašně se mi líbí, že autoři hráče odměňují za průzkum a vracení se do již prošlých lokací. Usnadňuje to i mapa, do které se dají zaznamenat libovolné poznámky, takže si každou podivnoost člověk zaznačí a nakonec zjistí, že se z nich většina (nebo nakonec všechny?) dá později k něčemu využít. Paráda!