Angry Birds Star Wars II

18.09.2013
24.10.2013

Angry Birds: Star Wars II je další hrou ze série Angry Birds a pokračováním předchozího dílu, ovšem tentokrát není zaměřené na původní, ale na novou filmovou trilogii Star Wars.

Herní mechanismus v podstatě zůstal zachován, opět se hráč snaží v několika úrovních pomocí katapultu s ptáky sestřelit všechny nepřátelské vepříky. K dispozici je přes 30 filmových postav, které se postupně odemykají v průběhu hry. Novinkou je přidání kampaně za prasečí stranu a možnost hrát například za Dartha Maula s jeho dvojitým světelným mečem, Generála Greviouse, Dartha Vadera nebo s jinými padouchy z tohoto universa.

Druhý Angry Birds Star Wars si mě získal mnohem více, než díl první. Postavy mi přišly výstižnější, nové schopnosti různorodější a celková likvidace gunganů jako toužebně očekávané, velké plus.

Zatím vydané čtyři epizody popisují první dva díly nové trilogie - tudíž tu lze nalézt narážky na jednotlivá místa a události. Ruku v ruce také narážíte na jednotlivé postavy těchto dvou dílů a jejich specifické schopnosti. Hra nabízí vždy hru za Jedi/Republiku a alternativu za Siths/konfederaci (pork side).

Systém achievementů a odměn, je pak hnacím motorem pro neustálé hraní. Ve chvíli, kdy hráč dostane chuť získat tři hvězdičky u všech misí, se už velice špatně přestává.

Bezpochyby lepší, druhý díl Angry Birds Star Wars si 85% zaslouží.

Pro: Kupa zábavy, která potěší každého fanouška SW

Proti: Žrout času. V některých misích je maximální zisk- tří hvězdiček- čistě o štěstí.