Jakožto původní autor se nezlobím, nicméně si vyhrazuji právo psát takto dlouhé popisky, když mě to baví. Zkrátit to jde vždycky, takže radši delší než kratší.

Ugra: Body za zkracování? Shame on you ;-)
Ten popisek by si opravdu zasloužil jít pod nůžky (a to hned několikrát). Věty jako "Psal se rok 2002, když jsem poprvé narazil na tento ambiciózní projekt US Army" a vůbec neustálé zmiňování své osoby patří do komentáře.

Takže vypisuju odměnu - kdo tohle zkrátí do kratší a objektivnější podoby, má ode mě tři body (pakliže se ke schválení dostanu jako první :-) ). Původní autor nechť se nezlobí.
AA3 hraju často a od vydání se objevilo hned několik záplat. Řeší hlavní co se skórování a počítání LEADERSHIP týče. Konečně funguje Account link k předchozí verzi hry (získáte achievement jako veterán). Započítání tréninkových misí funguje. Ovšem nový obsah není žádný. Nebyly opraveny ani kolize s prostředím, block prone, zmizení zbraně atd. Bohužel. Je vidět, že na vývoji se podílí děsně málo lidí, kteří navíc pracují jen někdy. Nejsou prachy, není zájem? Kdo ví. Každopádně je to škoda, protože AA 2.x byla mojí srdeční záležitostí. A trojka má zase obrovský potenciál díky opět perfektní hratelnosti. Jen ty bugy by měli oddělat.
Má někdo potuchu o aktuálním dění ohledně AA3? Zlepšila se hra jako celek (odstraněny technické problémy a chyby celkově) a přidány nějaké nové věci?
Stejnak PB funguje jen jako buzerace hráčů, vůči skutečnému cheatování je v podstatě neúčinný.
Pooky: Ten doslovný překlad mi připoměl kobru 11 (hru), konkrétně oslovení závodníků "pankáči pitomí" :D
Montana: Třeba měl nepřítel neprůstřelnou vestu, když si střílel do zad ;) :-P
To víš, trenažer! Co když půjdeš do armády a ve válce proti tobě půjdou nějací mutanti? Co pak? Takový mutant v reálu těch devět kulek snese, ale co ty? Tak radši zvýšili laťku obtížnosti :-D
Ta hra je uplne uzasna... strelim nepriteli do zad devet kulek, on se otoci a jednou kulkou me zabije. Super.
Kdyby se to stalo jednou beru, ale kdyz je to behem kazde druhe prestrelky? wtf? Ta hra je absolutni paskvil. Radsi znova stahnu Insurgency...
Prázdná hra to určitě není. Ba naopak, servery jsou přeplněné a často je na mapě několik spectators, kteří čekají na uvolnění místa.

Po updatu se výrazně vylepšilo prakticky vše. Stabilita, loading, statistiky už jedou atd.

Pro ty, co by si chtěli AA3 trošku potunit, aby jim jela lépe, je dobré oficiální fórum a třeba toto vlákno: http://forum.americasarmy.com/viewtopic.php?t=300051
Ale i tak, i kdyby AA3 fungovala v jakém stádiu je, by byl stejně dojeb, protože většina zbraní chybí, málo map - strašně prázdná hra.
Ty nahravaci casy to fakt opravilo, ale i tak se kazdej druhej loading kousne a hra zamrzne... a taky se me vsechny treninky objevili jako splneny, i kdyz sem je nehral :)
Co je také u mě velký dojeb,že když v tréningu chci změnit nastavení ovládání,tak se už nezbavím menu.Něco si nastavím,potvrdím a když chci z5 do hry,tak se normálně pohybuji,ale mám tam pořád tu nabídku :).Takže musím ze hry vyjet a znovu zpustit.Je to zkrátka v prdeli
Údajně by to mělo mimo jiné řešit i problémy s extrémně dlouhými nahrávacími časy na některých HW sestavách... Těžko říct, mě průvodní problémy odradily minimálně na měsíc :)
Zíkladní tréninky už mám všechny včetně MOUT. Jinak jsem zkoušel i ty další MOS tréninky s Acog 4x Scope a po splnění na BASIC mi to odškrtlo všechny v TIER 1, ale nezapsalo mi je to do personnel jacket. Tak nevím. Online mě to někdy pustí, někdy mě to hodí zpátky.
RedDwarf: Jj, automaticky se to občas zmátoří a to co ti předtím nefungovalo a hlásilo se jako nesplněné, je nyní "splněno". Ale je to děs - další tréinky zas nejdou. Já jsem zatím splnil jen 4.
Montana: A co si uvedl v registraci za zem? Já tam mám ameriku - né, že by to s tím mělo přednost, ale třeba jím dávaj přednost :-) Protože, mě se to každým dnem zlepšuje a za chvíly budu mít celý trénink hotový.
Me nefunguje nic. At kliknu na cokoliv co se tyka spusteni hry (join to server, trenink), tak se hra kousne a 5 minut se nic nedeje. Dyl cekat nehodlam.
Tak ten patch nezmenil v mem pripade vubec nic. Naopak uz se nedostanu ani do toho pitomyho treninku.
NateLogan - já jsem kdysi Radeon 9000 měl a tebou zmiňované hry jsem kromě Star Treku hrál a nepamatuju si, že by loadovaly tak dlouho. Možná pro těch 5-10 minut musí být ještě nějak speciálně posrané drivery.
Tak je na světě aktualizace/patch co zřejmě opravuje hodně chyb - jdu ho vyzkoušet v praxi.
Jinak jsem včera hrál chvíly online a je to docela paráda, až na věci typu : Nejde si vybrat zbraňě, granáty atd. (podařilo se mi to asi jen jednou za 15 kol) a při hraní, byť něaké defaultní granáty "máte" - nejdou vůbec použít, respektive vybrat/hodit.
Vodny: Oni ty vývojáře vyhodili?

Edit: Přečetl jsem si článek (odkaz) a už se tomu nedivím. Takže - ta "zabugovanost" a celková zjebanost se jen tak nespraví. Až bude menší nátlak a většina lidí se dostane přes trénink, tak zas určitě nastanou potíže v onlinu.
Tak to je smutné. Vypustit hru, která není hotová a která není komerční, to dost dobře nechápu. Ten nátlak na vývojáře se podepsal na výsledné kvalitě. Jsem zvědavý, kdo teď bude AA udržovat při chodu a opraví ty chyby, když je všechny vyhodili. Jsem se na to těšil a ono to dopadne takhle. Věčná škoda.
Jenze ja vybehnu, nikoho nevidim ze by me predbehl a oni najednou cekaj v cili. Pritom sem to dal za minutu neco.
To je normalni?
montana: Tak to musis bezet hodne pomalu. Jestlize dobehnes jako posledni, tak je to jasny failed. Ja jsem dobehl nejdrive jako druhy (prvni byl vojak vlevo), uspel jsem, ale cas byl nic moc, tak jsem si to vylepsil.

Co se treninku tyce, mam hotovy Weapons Familiarization, sice jsem to musel opakovat asi 4x, nez se mi to zapsalo jako Success. No a pak jsem udelal Medika na experta, jenze se to zase neulozilo, pritom me to pustilo do dalsiho, posledniho treninku v zakladu, MOUT McKenna, ale v pulce nahravaci obrazovky mi to spadlo zpatky do menu a Medik training napsany jako neuspesny. Ackoliv mam dva achivementy, tak na Steamu nemam zapsany ani jeden. musi to nejak postelovat. Rekl bych, ze je problem v komunikaci mezi serverem kde je Personnel Jacket a mezi hrou. Podle me se ty treninky ulozi, ale nenacitaji se. Jo a Rifle trenink na experta jsem podle AA splnil 1.1.1970. Sakra, to to leti :-D
Tak jak? Pořád se nejde dostat přes ty první dva tréninky? Nějaké nové info na ofic. fóru?
Vodny: Tak treba hned prvni orientacni trenink. Dobehnu, napise me Failed, ale uz nenapise co sem udelal spatne a co mam udelat abych uspel. Za kolik se to ma zabehnout?
To je nejspíš otázka driverů, directx a vůbec celé sestavy. Každý komp je jiný, že. Na mém noťasu se to nahrává dost rychle, až nečekaně. 10-15 vteřin.

Bohužel po úspěšném absolvování (již 2x) weapons familiarization se mi na výsledkové listině objeví failed, ačkoliv mám všude 100% úspěšnost. Působí to dost divně, když tam vidím ty zaškrtnutý terče a pod nimi failed ;-). Musí to ještě poladit.
Musím souhlasit s Vodnym, u mě to loaduje tady cca do 10 vteřin... nemožnost projít trénink je druhá věc :-) Problém bude spíš u vás a nebo to zrovna není odladěné pro váš hardware... to se pozná až po updatu.
Vodny: No, já mám úplně stejný problém. Nejdřív loading se zaseknutou černou obrazovkou (5-10s), pak loading s obrázky (tak 30-60s) a nakonec loading s černou obrazovkou a nápisem "loading blabla tutorial"(10s). A někdy mě po téhle sérii nahrávání naskočí další série, která mě vrátí zpět do menu (asi v případě neúspěšného připojení)...
Tak to asi máš trošku problém s kompem. Mně se trenink nahraje za 10 vteřin! nekecám, na notebooku! Po každým treninku ti vyjede tvůj výsledek a na kolik si upsěl (BASIC, PROFICIENT, EXPERT). Nevim, proč se rozčiluješ, když tady je evidentně chyba na tvojí straně.

Jinak přihlašování a celková nestabilita je důsledkem přetížení. Tento nápor nikdo nečekal. I když po zařazení do Steamu to bylo jasné. Každý si to chce aspoň vyzkoušet.
Ano, takze postupne tu hru zacinam radne nenavidet. Dejme tomu, ze problemy s prihlasovanim sou kvuli aktualnimu velkymu naporu, beru.
Ale proc kurva loading minutovyho treninku trva celou vecnost?! Proc po jeho dokonceni neni nekde napsano jakyho casu mam dosahnout (nebo sem neco prehlid?). Proc kdyz kliknu na Retry, tak musim zase cekat dva dny nez se to znovu naloaduje? Proc kdyz dam Main Menu, tak se to ZASE pul hodiny loaduje. Kdyby se aspon furt neopakovaly ty stupidni obrazky, kdyz uz sou loadingy na kafe a knizku. Proc kdyz se chci joinout na server, tak hra zamrzne a 5 minut se nic nedeje? (nemel sem nervy cekat dyl)
A ano, jeste sem ze samotne akce nevidel vubec nic... ach jo... tomu rikam porodni problemy.
montana: mě to asi na třetí pokus pustilo. Ono si to kontroluje volnost username a holt někdy to nejde. Já zase pro změnu zadrhnul na vytváření jména postavy. Blbý že tam ani neni Cancel a teď to asi 3 hodiny běželo, než jsem to natvrdo vypnul.
Tak si chci ve hre udelat ucet, zadam udaje, kliknu Confirm... nacitani... nic. Uplne stejna obrazovka, vsechno vyplneny, akorat zmizelo Confirm a zbylo jen Cancel. Zadnou chybu to nevyhodi...

EDIT: Teda panove, nevim, ale ta hra me uz stihla NEHORAZNE srat a to sem se k ni jeste ani nedostal :)
Registrace nefunkcni. Dobra, regnu se pres web.
Milionkrat se snazim zalogovat, 3x behem toho hra spadne, hlasi furt blablabla. Jednou se mi to povede a... vyberte jmeno svyho vojaka... boooze! Dobra.. je tam... checking... a nic. Opet NIC. Zadny tlacitko nereaguje, nic nejde delat. Nazdar, Alt+F4.
Když tu o tom, tak mluvíte, proč ještě nemá vlastní profil i AA2?
Nejspíš jo, protože tohle je dost jiná hra. Nový engine, nový HONOR systém atd.
Jinak co se týče těch ostatních tréninků, ty tam jsou jen jako, pro informaci jak to v US Army chodí. Přece si nemyslíte, že si ve hře dáte výšlap 20 mil s plnou polní :-D. Pouze základní tréninky, které využijete v praxi (ve hře) se dělají. Jinak je to čistě pro informaci. AA je tak trochu náborový program propagující US Army tou nejjednoduší cestou.
Pooky: Když se regneš na jejich stránkách, tak ten log in použiješ do hry. Nemusíš se registrovat dvakrát.

Jinak ta nestabilita je kvůli enormnímu přetížení serverů. Troufám si tvrdit, že takhle zabrat Steam a AA servery už dlouho nedostaly. Když je to zdarma, tak to stahuje prostě každý, kdo ani předchozí AA nehrál. A porodní bolesti tu byly odjakživa. Píšou o tom i na ofic. Steam grupě. Musíme si počkat, než to dají do pořádku. Já jsem udlěat obstacle course a rifle course na experta a bohužel se mi to nezapočítalo. Ale tak co, udělám to znovu :-)
Pooky: Procházel jsem oficiální fórum a obdobné bugy má hodně lidí, někteří se dostali i za ten 2. trénink, ale nakonec jim to nezapočítalo statistiky. Je to prý přetížením serverů. Vypadá to, že budeme muset pár dnů počkat :-)
Tak ta "trojka" je teda pěkně zjebaná. Dál jak na 2 trénink se nedá dostat - zkoušíme to s Dannym a nic :-/ To je teda hra - a statistiky nic. Spadne to najednou do menu.
Hm ... tak to je zlé - já se registroval na jejich stránkách a ve hře se už registrovat nemůžu, protože emailová adresa je už používaná.
Danny: Já mám zpřístupněné asi jen 4 základní tréninky. Ostatní "Coming soon" a keď ho projedu - unqualification. Možná tím, že hraji off, ale nemůžu se nalogovat. Přitom jsem se registroval - ale raději. Kde ses registroval ty? :-) Pořád mi to píše "zkuste to později".
Pooky: No já se přihlásil, ale nějak nemůžu projet trénink. Asi jsou přetížené servery nebo co, protože jinak si to neumím vysvětlit. Projedu obsticle course projedu rifle trénink a dál mě to nepustí a najednou koukám, že nemám ani jedno z toho započteno... WTF?!
Podařilo se vám přihlásit? Mě to hází chybu, přitom account mám. Jinak - pokud budu hrát offline, budu mít uložené splněné tréninky?

Edit: Jak tak koukám, tak Steam distributuje snad Beta verzi. Všude "coming soon" :-)
Danny: A doufejmě, že ty patche nebudou následovat krátce po sobě... U CoH jsem stáhl hru (10GB), o den pozdějí vyšel velký patch jako příprava na datadisk (asi 8GB), asi do týdne vydali "minoritní" update s datadiskem (něco přes 6GB) a teď asi po 2 měsících tu byl další patch (něco přes 5 GB)... A pak si nemá poskytovatel stěžovat, že mám moc velké měsíční přenosy dat (s podezřením na pirátskou činnost, což naštěstí už není pravda :D )...

Edit: Jak probíhá updatování na Steamu: http://img.photobucket.com/albums/v466/Zilidan/hahaha1gf3.gif.
Tak důvod proč steam stahuje 50% hry je prý cituji: "They released day zero patch." Doufám, že mě něco takového nebude čekat s každým dalším patchem!!!
NateLOgan: 700 KB/s ;) tudíž jedu většinou rychlostí netu 5.6Mbit ... trochu jsem zazmatkoval ;)
A člověk by řekl, že se už poučili... Přece jenom něco podobného se stalo i u vydání UT3: Black. Ale zdá se, že se už od dob vzniku Steamu vůbec nic nezměnilo :D

Edit: Cool, tak už také stahuji ten patch. 2GB patch. Ale pořád lepší jak 6GB patch u Company of Heores :)
Nate: Tak myslím, že ti to bude ještě dotahávat těch 50% hry. Protože mě to začalo stahovat až po odemčení (cca na 10. pokus). A nejsem sám, když oficiální grupa AA3 vydala zprávu o přetížení tak tam hned lidi psali, že jim to stahuje půlku hry.

Jen nechápu jaký význam má tenhle pre-load, když to pak přetíží servery. Já si do dneška myslel, že pre-load má této situaci zabránit.
Nvm, mě vyhovuje 4Mb/s... ač tedy přes den se dobrovolně omezuji na 1Mb/s. Jen doufám, že myslíme na ty samé jednotky, pač 1b != 1B :)
NateLogan: A kolik si představuješ? =D Mě to vyhovuje - stejně je to jedný za dlouhou dobu co táhám. Digitální download v 99% nevedu a většinu her si jdu raději koupit, než bych sosal =D
Pooky: I tak ale 700kb/s je prd.

Už to byl někdo schopný spustit? Ani oficiální fórum neodpovídá ("The Search forums are experiencing some technical difficulties. They will be back shortly.").
Danny: Já ti ještě jednou děkuji, protože stahování najednou jede 250kb/s ;) (sice mi to stardartně jede tak 700kb/s, ae lepší než 10kb/s =D)
BTW nějak mi nejde "Backup game files". Jak to mam teď přenést na jiné PC? Ach jo, otravné ruční hledání a kopírování...

Edit: Tak změna, sice se to odemklo, ale při spuštění se to chce znova odemknout a pak to hodí obligátní hlášku o přetíženém Steamu :)
Divné, mě to nic nestahovalo, prostě se to odemklo. I když sem před i po musel restartovat Steam (jak já tuhle aplikaci nenávidím).
Danny : Kde se mění ten stahovací server? Třeba mi to bude stahovat rychleji :-)
No mě to chvíli kolísalo od 60 do 100KB/s, ale teď jedu na plnou lajnu 1Mbit :-) Nemáte náhodou v nastavení Steamu defaultní server, ze kterého tahá data (Washington DC)? Já jsem ti to totiž už před časem změnil na Polsko.

Jinak to stahováni mě dost sere, já myslel že to mám komplet a ona toho byla jen půlka :-( nebo ne? Jen doufám, že to není jako u Company of Heroes a že s každým updatem nebudu muset tahat X GB dat, protože 10MB update přepíše nějaký archív!!!
Tak se mi to odemklo, ale teď to stahuje půlku hry??? Stalo se to ještě někomu? Neznamená snad pre-load, že to můžu hrát hned jak to vyjde?
Danny: Takový objem dat můžu sosat až od 11h večer =/ No nic - zahraji si to zítra.
Mě se dneska stahuje Company of Heroes a Coh: Opposing Fronts (jo, 2x to samé, doufám že stačí stáhnout jen jedno a to druhé to už jen zkontroluje). Ale rozhodně se mnou za ten týden a něco počítejte. Sice jsem nikdy nepřišel na chuť prvním AA (tenkrát na to nebyl net), ale jinak mě to vždy lákalo :)
Pre-loaduje to tu kromě mě ještě někdo (mám na mysli AA3)? Že bychom mohli zorganizovat nějaký DH event, kdyby nás bylo dost :-)
Mirus: Super. Na tuhle hru se těším snad úplně nejvíc ze všech v tomto roce.