Altitude

01.05.2009

freeware (dříve placená hra)

Altitude je dvourozměrná akční arkádová hra cílená na multiplayer viděná z boku, kde hlavní roli hrají letadla a letecké souboje. Hráč usedá do kokpitu jednoho z pěti typů letadel, každé má přitom zcela odlišné vlastnosti a zbraně, a utkává se na mapách s ostatními protivníky v různých módech ve vzdušných soubojích na život a na smrt. A aby toho nebylo málo, po mapách lze sbírat také různé power-upy (štíty, zbraně).

Hráč si postupným získáváním zkušeností může upravovat svoje letadlo pomocí takzvaných perků a uzpůsobovat si jej tak svému stylu hraní. Se svým letadlem se potom může zapojit do klasického deathmatche (Free For All), týmového deathmatche, týmových klání s cílem zničit nepřátelskou základnu a také v poměrně atypickém módu pro leteckou hru s názvem Ball, kde se hraje jakýsi fotbal s letadly.

Za zmínku stojí také podpora statistik a turnajů, přítomnost editoru, odměn a v případě verze na Steamu také achievementů. 5. září 2014 byla hra uvolněna jako freeware.

Ty brdo je to dobrá hra a v te dobe jsem to kupoval za 10 euro. Bohuzel pro EU bylo mal oserveru , a nebo věčně plné, kdzy uz jsme chtel hrat musel jsem brat servery s 300 ping.

Altitude je v jádru air-only mutace Soldat. A tím bylo řečeno vše důležitého. Co říci dál? Že stylizace Altitude se mi líbí více než Soldat? Že mi lépe vyhovuje méně frenetická akce Altitude, než splašené Soldátovské bušení? To jsou nepodstatné věci.

Líbí se mi perky a jejich vliv na techniku vzdušného boje - nedělám si srandu, fakt tam něco takového je-, každé letadélko má své klady a zápory a hodí se na vyloženě jiný druh hraní, ale to není nic překvapivého. Různé mapy a styly jsou zajímavé a žádná z nich není vyloženě špatná a každá na chvíli zabaví.

Potíže jsem měl jen s některými servery, které byly často plné a občas i dost lagující, čímž jsem uvítal možnost skirmishe(single), který když začnete zvládat na hard, tak máte docela šanci uspět proti lidským hráčům.

Za ty dvě eura, která jsem do toho vrazil, to stojí.

Pro: Solidní krátká občasná odreagovávačka

Proti: Opravdu jen krátce a občasně...