Almightree: The Last Dreamer

27.08.2014
17.02.2015
07.09.2015
13.12.2018

Almightree: The Last Dreamer je 3D puzzle hra, vydána původně pro mobilní zařízení. Ujímáte se v ní role posledního snílka na rozpadajícím se světě. Ten se vydává hledat mystický majestátní strom Almightree, pomocí něhož může svět zachránit.

Jedná se o jednoduchou logickou hru ve 3D prostředí, kdy hráč cestuje po světě vytvořeném z krychlových bloků, které může díky svým speciálním vlastnostem přemisťovat. Cílem každé úrovně (kterých je celkem 20) je dojít ke stromu a sesbírat co nejvíce sazenic.

Počin zaujme na první pohled svoji barevnou stylizací a atmosférou. Hudbu pro hru složil John Robert Matz.

Jednoduchá logická hříčka, ze které už je na první pohled patrná její primární platforma, tj. mobily.

Hra hráče provede dvaceti levely, které se od sebe moc neliší, žádný nevyniká ničím zajímavým. Základním kamenem hrarelnosti je běžet dál k cíli a sem tam přemístit nějaký blok zeminy pro postup dále. Vše je časově omezeno, jelikož se lokace za vámi postupně bortí. To vede někdy k frustraci na konci kola, kdy nestihne správně vyřešit puzzle a vrátí vás to na začátek. Naštěstí těch dvacet kol uteče rychle, tudíž i přes jednotvárnost nestačí hra začít moc nudit.

Příběhově víme jen to, že se snažíme rozpadající se svět zachránit nalezením mystického stromu. A to je vše. Konec je zvláštně useknutý. Nejspíše tu byly ambice vydat další kola, možná že i ještě jsou, vyhlížet je ale nebudu.

I přes kritiku výše jsem si tuhle jednohubku (cca 2 hodiny) celkem užil, zvlášť když vezmu v potaz cenu 0,5 eura (ve slevě). Každopádně se dá najít spousta lepších her podobného ražení.