Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Alien Swarm

74
71 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 3rd person akce *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
19.07.2010 PC
Vývojáři:
Valve Corporation
Alien Swarm je zdarma dostupná taktická akční kooperativní hra pro 4 hráče od Valve Corporation. Hra vychází ze stejnojmenného UT2004 modu. Ve hře jste součástí týmu 4 mariňáků vysazeného na povrchu planety, která byla kolonizovaná lidmi a pak přepadená hordami alienů.

K uklidnění situace máte k dispozici přes 40 různých zbraní a herního vybavení, můžete si vybrat z 8 různých postav a 4 povolání (Medic, Tech, Officer/Explosives a Special Weapons). Hraním zvyšujete svůj level a odemykáte si natrvalo nové zbraně.

V roce 2017 bylo vydáno fanouškovské rozšíření Alien Swarm: Reactive Drop.


Poslední diskuzní příspěvek

Kdo by chtěl zahrát, existuje mapa city17 http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=1413886 Instalovaná hra- najít složku…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Tahle hra, ač je uvolněna zdarma ke táhnutí přináší mnohé. Pro singl to sice není bůh ví co, a slouží spíše jako trénink, ochytání si herních mechanismů a seznámení. Opravdu se na to hezky kouká, poslouchá, pro mě bezchybné ovládání a hutná atmosféra.

Její síla a hlavní přednost je co-op multiplayer ve 4 hráčích při nejtěžší obtížnosti. Tady už jde veškerá legrace stranou „v dobrém slova smyslu“, zde hodně záleží na kvalitní spolupráci a výběr povolání, ruku v ruce s výzbrojí. Kvalita jde cítit i v navržených, atmosférou prosycených lokacích, v získávaní achievmentů, které tlačí hratelnost dopředu a ke znovuhratelnosti. U této akční pecky zažije člověk ten blažený pocit z konce mise.

Pro: zbraně, co-op, atmosféra, ovládání

Proti: singlplayer, po čase trochu stereotyp

+21
  • PC 85
3rd person akční kooperativní střílečka, zdarma na Steamu. Sám bych se o tuto hru nikterak nezajímal, osobně sleduju dění na Steamu velmi ojediněle. Jednoho dne přišel za mnou bratr, že hrají s kámošema perfektní hru, jestli se nechci přidat. Nejprve jsem to odmítl, že ať mě neotravuje, že žádná super hra nevyšla :D Nicméně nedalo mi to a zeptal jsem se, o jakou hru se jedná a pohledal si malé info o hře. O pár minut později se hra stahovala, seznámil jsem se s ní pomocí "singleplayerové části" a následoval tvrdý vstup do online herní reality (tvrdý pro mě, jelikož jsem spíše SP hráč).

Hra mě překvapila svojí krásnou vizáží, grafika a veškeré efekty hry vypadají velmi "roztomile". Další silná stránka (Valve se to opravdu povedlo) je vydařený a fungující multiplayer hry a vše kolem kooperace hraní. Jako třešnička na dortu jsou již zmíněné achievementy, které dle očekávání nutí hráče mezi sebou soutěžit o "toho nejlepšího", takže není nouze o znovuhratelnost a jistou návykovost hry.

Teď jsem pár dní mimo dění, nevím jak situace kolem hry pokročila, v době, když jsme hráli, obsahoval Alien Swarm relativně krátkou kampaň, věřím ovšem, že Valve další mapy a lokace dodá.

Takže zde máme hru, co pěkně vypadá, je návyková, dobře hratelná, ovladatelná, zábavná ... co víc si přát ? Snad jen více map a lokací :)
P.S.: můžete hádat, jakou profesi jsem si zvolil :) ano ... Special Weapons :D lets rock !

Pro: MP, grafika, zábava, atmosféra

Proti: SP, málo lokací

+18
  • PC --
Přestože jsem se o hře Alien Swarm dozvěděl teprve v den vydání, dokázala mě pohltit a zároven díky parádně vybalancované hratelnosti zabavit. Sedm misí odehrávajících se na palubě vesmírné lodi nepostrádá atmosféru, i když po delším hraní zevšední. To by měli ale vyřešit nové mapy a scénáře. Po dojetí hlavní kampaně zabaví různé achievmenty (dokončení mise v časovém limitu, bez zranění atd.).

Čtyři povolání musí na vyšší obtížnost spolupracovat, smrt jednotlivce znamená konec i pro ostatní. Obzvláště nepříjemná je ztráta inženýra v misi, kde je zapotřebí. A na tom je postavena celá hratelnost. Když jsem se chtěl připojit do public servrů, z devadesáti procent se připojení nezdaří, ping je příliš velký a tak je mise nehratelná či vás jednoduše vykopnou :) A tak nezbývá než se připojit do hraní s přáteli a početným osazenstvem DH, kde se teprve ukáže plný potenciál hry.

Když bych měl Alien Swarm k něčmu přirovnat, tak k vesmírným akcím Harbinger a Restricted Area, jen s tím, že je AS primárně určený na online hraní. Ve zkratce povedená hra, která ač je zdarma, je v mých očích jedním z kandidátů na hru roku 2010.

Pro: zdarma, achievmenty, nutná spolupráce

Proti: pomalý loading

+14 +15 −1
  • PC --
Trochu to kazí absence (resp. vysvětlení) příběhu, ale jinak se jedná o hodně dobrou coop hru. Škoda jen velmi krátké trvanlivosti a celkové repetivnosti. Snad to spraví další kampaně.

***/5
  • PC --
Lidi,musíte brát v úvahu že to je freeware...grafika je slušná a kampaně snad Valve dodá :) Samozřejmě jsem si nahrál svých 50 hodin...Ale pak to začně člověka nudit :)

9/10
-3 +3 −6