Alien Cabal

1997

freeware (dříve placená hra)

Příběh hry pojednává o invazi mimozemských sil na planetu Zemi. V roli hlavního hrdiny se musíme těmto silám postavit a zničit základnu, kterou si při svém příletu postavili. Začátek hry se odehrává v liduprázdném městě s apokalyptickým pozadím hořících domů, které je plné nepřátelských agentů.

Protivníci vypadají jako dvojice ze hry The Blues Brothers (černé sako i kalhoty, klobouk a tmavé brýle). V rukách třímají pouze obyčejnou pistoli, což je nečiní obtížnými protivníky. Když už jsme u těch zbraní, tak těch je ve hře dostatek. Od obyčejné pistole, která by neměla chybět v žádné opravdové střílečce, až po řadu dalších jako brokovnice, samopal, granáty, raketomet. Po nalezení vstupu do podzemní základny narazíme hned na další nové přírůstky do řad oponentů.

Grafické zpracování se přibližuje výtečné akci Duke Nukem 3D. Procházíme venkovními prostory i interiéry, v nichž je mnoho předmětů a věci zničitelných (krabice, popelnice, barely, cedule, vosí hnízda). V místnostech se skleněnými okny můžeme výplně rozstřelit a vidět tak, co se za nimi skrývá. Při střelbě na protivníky v patrech je nutno manuální míření (není to jako u Dooma). V nastavení je možné upravit i zobrazení zaměřovacího kříže. Ten nám podstatně usnadní střelbu i házení granátů. Pod klávesou TAB se skrývá mapa, která ale není moc propracovaná.

Hra jde bez problémů spustit i pod systémem Windows XP pomocí programu DosBox, ve kterém je nutné rychlost hry vyladit pomocí CTRL + F12 (15300+). V roce 2000 byla uvolněna jako freeware.