Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Alien Breed: Impact


Diskuze

< >
@ViRus (06.03.2015 14:22): Jinak když už jsme u toho, z těchto top- down oddechových stříleček bych doporučil spíše Shadowgrounds (ten první, dvojka už stojí taky celkem za pendrek), pokud jsi ještě nehrál. Co se náplně, questů a level designu týká, je na mnohem vyšší úrovni a zároveň má i nějaký ten příběh. Alien Breed je příliš stereotypní a nenápaditý i na oddechovku.

Alien shooter, jak zmiňuješ níže, je ovšem už naprostý děs, proti němu je Alien Breed rozhodně o úroveň výš. Do dalších her od téhož studia bych snad nešel, ani kdybych za to dostal zaplaceno. Ten nabízel zhruba podobnou úroveň zábavy, jako hledět na spořič obrazovky:).
@ViRus (06.03.2015 14:18): No atmoška se právě imo vytratila po první cca půl hodině, což je strašná škoda, páč laťka byla zpočátku nasazena poměrně vysoko (dokud se to neproměnilo v tuctovou vyvražďovačku s minimem obsahu). Ale chápu, jako odreagovačka to může fungovat dobře (byť je otázkou, jestli není lepší volba pak nějaký ze Serious Samů či jemu podobných her třebas, které mají samotnou akci mnohem zábavnější a variabilnější). Ale asi jsem od toho zkrátka čekal o trochu více, zvláště po perfektním úvodu.
@Isair (06.03.2015 14:15): Samo, já to mám jináč a mě to vcelku stačilo, atmošku to mělo, sice málo variabilních nepřátel, ale hnusní byly a co jiného v práci, když je nuda. Na sotisfikovanější hry musí být klid, pohoda a rozpoložení.
@ViRus (06.03.2015 14:12): To je právě ono, 3-4 hodiny a přesto je to (imo) nuda. Přesto šlo vidět, že obsahu nebylo dostatek a herní doba je jen značně uměle natahovaná.

Jak to udělat jinak? Proč si nevzít příklad třebas z takových System Shocků? Ty jsou po stránce designu i questů úplně na jiné úrovni (ano také tě občas posílají sem tam, ale tak nějak vkusně, že to hráči ani nepřijde) a vlastně i ten Dead Space na tom byl rozhodně lépe (byť už měl občas na krajíčku). Ale v Alien Breed byly snad ty nejnudnější, nejnatahovanější "questy", jaké jsem v nějaké akci zažil.
@Isair (06.03.2015 14:04): Ano to běhaní sem a tam bylo na dvě věci, ale já zatím Dead Space nehrál, tudíž nemohu posoudit. Jako jo úkoly byly na jedno brdo, ale dávali smysl, jak jinak danou situaci vyřešit a též, že to hladce nepůjde jsem tak nějak předvídal a samo úmysl herně natáhnout v tom rozhodně byl, na druhou stranu se dá hra proběhnout za cca 3-4 hodinky, což jako oddych beru.
@ViRus (06.03.2015 14:00): Já byl popravdě naopak poměrně dost zklamaný. Ze začátku super atmosféra, stylové komiksové předěly, pěkný audiovizuál, střetnutí s nepřáteli jen občasné. Časem se to však překulilo v poměrně frenetickou akci, která je čím dále tím více nudnější. Kdyby to utli o něco dříve, možná by to bylo o něco málo snesitelnější, protože obsahu nebylo dostatek a až do samého závěru vesměs jen recyklovali. A ty questy a až okatě trapné nahánění sem tam už xkrát prošlými koridory byla taková otrava, že jsem s tím málem před závěrem seknul.

A taky mi to designem až příliš připomínalo Dead Space... což už samo o sobě působilo značně okoukaně.

Další epizody mi na steamu ještě visí a zatím jsem neměl odvahu si je nainstalovat. Ale jednou až opadne znechucení z jedničky si je snad střihnu...
Jsme šel do AB s tím, že je to nemlich totéž co se akce týče jako Alien Shooter, ale je to hodně jiné. Tam, kde AS sází na řežbu až oči přehází, zde to spíše o scifi atmosféře rozpadající se lodi, akce tu sice též je, ale je dávkována v menší míře a je hodně předvídatelné, kde stvůry zaútočí, což ne tak úplně vadí, graficky i zvukově podařené a aspoň je čas si interiéry prohlídnout. Předěly mezi misemi mají komiksový feeling s mluveným slovem a na konci "to be continued", tak fajné, že se pokračuje dále, takto bych jen zavrtěl hlavou...
To se da koupit i v krabicich? Docela bych ocekaval, ze to bude pouze digitalne.
Ty obálky novejch dílů Alien Breedu jsou všechny až podezřele levný. Modrá, zelená a červená a nějaký pako tam pózuje. A vůbec, vypadá to, že to někdo spíchl za jedno odpoledne. Dost rozdíl oproti těm nápaditejm obrázkům na krabicích z devadesátých let. Takovej fujtajbl tohle.