Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Alien Arena

Code Red: Alien Arena

05.10.2004
63
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Alien Arena je sice následovníkem dvou předchozích her v sérii Code Red, nedá se ale mluvit o pokračování. Naopak hra položila základ úplně jiné a mnohem delší sérii her s názvem Alien Arena. Vývojáři se tentokrát totiž zaměřili na multiplayer ve stylu her Unreal Tournament nebo Quake 3 Arena. Code Red: Alien Arena je tedy klasickou FPS akcí pro více hráčů situovaná do prostředí retro sci-fi, se kterým se bylo možné setkat v předchozích hrách série Code Red.

Základním a jediným herním módem v době vydání byl klasický deathmatch. Hra sice obsahuje i singleplayer, ale nejedná se o nic jiného než o deathmatch proti botům řízeným počítačem. Původní verze obsahovala 10 map, 5 postav a 9 zbraní. Vzhledem k tomu, že se jednalo o freeware projekt, vývoj pokračoval dále a v podstatě neustále byly vydávány updaty hry, které přinášely nové mapy, postavy a zbraně, ve hře se objevila hudba, nové grafické efekty a samozřejmě byly odstraňovány bugy. Postupně se objevily i nové herní módy jako Capture The Flag, Team Deathmatch a mód All Out Assault, což je vlastně deathmatch s možností použití vznášedel. Vývoj pokračoval až do léta 2005, kdy byla oznámena nová verze Alien Arena 2006.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.