Alice in Wonderland

Disney Alice in Wonderland

02.03.2010

Na motivy filmu Tima Burtona Alice in Wonderland (česky Alenka v říši divů) vyšla v roce 2010 stejnojmenná hra. Stejně jako ve filmu nám Alenka vyrostla, je z ní dívka na vdávání, a dokonce už jí vybrali i ženicha. Ten Alence moc sympatický není a přeci jen nemá ještě na vdavky chuť, a tak se před ním schová v hluboké králičí noře, která ji přenese do Říše divů. V té kraluje zlá Srdcová královna a jedinou zemi, kterou neovládla je ta její sestry, Bílé královny. Alenka se svými přáteli se proto rozhodnou Srdcovou královnu porazit.

V jádru je Alice in Wonderland akční plošinovka s logickými hádankami. Může být překvapující, že ve hře nehrajete za Alenku, ale za pět jejích přátel - králíka, myšku, zajíce, Kloboučníka a kocoura. Charaktery si můžete libovolně přepínat, podobně jako v Trine - při řešení puzzlů to budete potřebovat, každá postava má totiž jiné vlastnosti a dovednosti - králík zastavuje a vrací čas, myška je klasická bojovnice, zajíc ovládá telekinezi, Kloboučník umí měnit realitu a kocour je mistr ve zviditelňování i zneviditelňování předmětů.

Hra obsahuje i kooperativní režim.

S lepším ovládáním a méně tuhou kamerou by to byla docela fajn varianta příběhu o Alence v říši divů pro nejmenší. Navzdory příjemné kooperaci a rozličným dovednostem hrdinů je hraní Alenky poněkud útrpné a klávesnici nebezpečné.