Alchemy Mysteries: Prague Legends

Praha magická

adventura > hidden object *
08.09.2012 PC
Mladá Eva zdědí dům v Praze po záhadné smrti svého příbuzného. Jenže když přijede do Prahy, něco není v pořádku. Spolu s ní se tady snažíte rozluštit tajemství týkající se nejen domu, ale také její rodiny. Ta však přerůstají do záhadné alchymie točící se kolem pražského golema.

Alchemy Mysteries: Prague Legends je další z casual adventur a v pořadí již jedenáctou hrou od Jetdogs Studios, inspirující se ve známé pověsti o pražském golemovi a snažící se vytvořit tajemnou atmosféru samotné Prahy. Hra byla mimo PC vydána také pro iOS.

V ČR je hra distribuována v české verzi pod názvem Praha magická firmou Špidla Data Processing.

rikuhahl: Asi to zkusím ještě jednou a když to nepůjde tak na to kašlu :)

Tak naivní hru jsem snad ještě nehrál. Plno nelogičností, přehršle duchů, kteří jsou jen kvůli "atmosféře". Několik puzzlů je vcelku obtížných, ale většinou stejně nekorespondují s dějem a jsou tam jen tak :) Prahu jsem ve hře jaksi nepostřehl, ale mluvilo se o ní, to jo ;) Postavy jsou tupé a hlavní hrdinka jakbysmet. Hrdinka prohodí snad jednu větu s jedním klukem a pak se celou hru nevidí, ale jsou do sebe zamilovaní, někdy stačí fakt trochu :)Jako jediný klad hry bych uvedl, že se na ní celkem pěkně kouká, to je ale dost málo.

Ale aspoň jedna třešnička se našla, hlavní záporák se jmenuje Karel Schwarzenberg :) (Buď ho ruští tvůrci nemají moc v lásce, nebo to berou jako standartní české jméno). V každém případě si hru už nikdy nezahraju. (Ale těch 100% achievementů za to stálo).

Pro: Karel Schwarzenberg

Proti: Praha?, naivita, zbytečně zkratkovité chování všeho a všech, golem :/

Herní výzva 2017 č. 5
Na rovinu si hned na začátku řekněme, že autoři hry se nejspíše inspirovali ve filmech Císařův pekař a Pekařův císař. Z těchto filmů si vzali Rudolfa II. a pověst o golemovi. K tomu jako hlavního záporáka dosadili Karla Schwarzenberga (vůbec mi nesedí jako hlavní záporák).

Hra je klasickou Hidden objective adventurou, která ničím významným nepřekvapí. Jediná změna oproti ostatním hrám tohoto typu bylo zajímavé otáčení se v místnosti.

Hra se odehrává v Praze. Je to vůbec Praha, není to jakékoliv jiné město? Ve hře se totiž nevyskytují žádné známé oblasti z Prahy, ani památky. Autoři si mohli dát tu práci a do hry, aspoň jako kulisu dát např. Orloj nebo Pražský hrad.

Grafika obstojná, zvuky taktéž. Dohromady to dává obstojnou Hidden object adventuru, kterou, pokud se budete nudit můžete zkusit.

Pro: Nenáročnost

Proti: Praha a okolí, historické odkazy, postavy