Tak naivní hru jsem snad ještě nehrál. Plno nelogičností, přehršle duchů, kteří jsou jen kvůli "atmosféře". Několik puzzlů je vcelku obtížných, ale většinou stejně nekorespondují s dějem a jsou tam jen tak :) Prahu jsem ve hře jaksi nepostřehl, ale mluvilo se o ní, to jo ;) Postavy jsou tupé a hlavní hrdinka jakbysmet. Hrdinka prohodí snad jednu větu s jedním klukem a pak se celou hru nevidí, ale jsou do sebe zamilovaní, někdy stačí fakt trochu :)Jako jediný klad hry bych uvedl, že se na ní celkem pěkně kouká, to je ale dost málo.

Ale aspoň jedna třešnička se našla, hlavní záporák se jmenuje Karel Schwarzenberg :) (Buď ho ruští tvůrci nemají moc v lásce, nebo to berou jako standartní české jméno). V každém případě si hru už nikdy nezahraju. (Ale těch 100% achievementů za to stálo).

Pro: Karel Schwarzenberg

Proti: Praha?, naivita, zbytečně zkratkovité chování všeho a všech, golem :/

Herní výzva 2017 č. 5
Na rovinu si hned na začátku řekněme, že autoři hry se nejspíše inspirovali ve filmech Císařův pekař a Pekařův císař. Z těchto filmů si vzali Rudolfa II. a pověst o golemovi. K tomu jako hlavního záporáka dosadili Karla Schwarzenberga (vůbec mi nesedí jako hlavní záporák).

Hra je klasickou Hidden objective adventurou, která ničím významným nepřekvapí. Jediná změna oproti ostatním hrám tohoto typu bylo zajímavé otáčení se v místnosti.

Hra se odehrává v Praze. Je to vůbec Praha, není to jakékoliv jiné město? Ve hře se totiž nevyskytují žádné známé oblasti z Prahy, ani památky. Autoři si mohli dát tu práci a do hry, aspoň jako kulisu dát např. Orloj nebo Pražský hrad.

Grafika obstojná, zvuky taktéž. Dohromady to dává obstojnou Hidden object adventuru, kterou, pokud se budete nudit můžete zkusit.

Pro: Nenáročnost

Proti: Praha a okolí, historické odkazy, postavy

K této hře jsem původně přistupoval jako ke všem ostatním hrám tohoto typu. Očekával jsem krátkou oddechovku ve formě jednoduché adventury s hidden object prvky a dalšími logickými puzzly, která nejspíš nenadchne, ale ani neurazí. A přesně to jsem dostal.

Příběh je jedno velké béčko až céčko odehrávající se tentokrát v Praze. Žádná lokalita typická pro Prahu však ve hře není, takže ve výsledku to nemá žádný velký význam. Jednání postav mi často přišlo dost hloupé. U každé postavy je hned jasné, jestli je dobrá nebo zlá, na žádný plot twist nedošlo. Přítomnost golema pak u mě evokoval chuť se podívat na Císařova pekaře. :) Příběh tedy celkově nic moc.

Co se týče provedení, je super, že je zde přítomna mapa se všemi dostupnými lokalitami, kde je zvýrazněno, že se tam dá něco dělat. Pro casual hraní je to ideální, protože se pak nezdržuji zbytečným procházením všech lokací. Další zajímavostí, která obvykle není přítomna u jiných hidden object her, je nutnost používat věci z inventáře ve hledačce, na zkompletování daných předmětů. Stejně tak je super, že je v seznamu hledaných věcí zvýrazněno, co je potřeba nějakým způsobem doplnit/upravit a na co je potřeba předmět, který v dané chvíli ještě není v inventáři. Grafická stránka je taky relativně slušná.

Z těch méně podařených věcí vypíchnu akorát občas špatné překlady hledaných předmětů (což je ale u hidden object her běžnou praxí) a taky se mi párkrát stalo, že mi vypadla grafika dané lokace, kdy mi pomohlo odejít z dané místnosti a hned se vrátit.

Jak jsem psal v úvodu, od hry se toho nesmí moc očekávat, v takovém případě se nám odmění rozumným množstvím zábavy vhodné jako výplň mezi většími hrami.